Burger King Müşteri Hizmetleri

Burger King 1954 yılında Amerika’da kurulmuş olan, fast-food lokantalar zinciridir. İlk restoranı Miami’de açılmıştır. Yıllardır ülkemizde de fast-food denildiğinde aklan gelen ilk 3 firmadan biri olan Burger King çocuk, genç, yaşlı neredeyse tüm kesimlerin vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Burger King ürünleri, hızlı ve kolay tüketildiği ve doyurucu olduğu için çok fazla tercih edilmektedir. Her ne kadar çok fazla sağlıklı ürünler olmadığını düşünsek de, insanların büyük çoğunluğu sıklıkla tüketmektedirler. Dünya çapında, bu kadar geniş bir kitleye hizmet veren böyle bir firmanın müşteri hizmetleri de oldukça önem taşımaktadır.

Burger King müşteri hizmetleri, çağrı merkezi aracılığıyla sürekli hizmet saplamaktadır. Her türlü görüş, öneri ve şikayetini bu kanaldan rahatlıkla iletebilirsiniz.

Burger King Müşteri Hizmetlerine Bağlanmak İçin

Burger King müşteri hizmetlerine bağlanmak için yapılması gereken öncelikle, sabit hat ve telefonlarınızdan aramak istediğiniz çağrı merkezi numarasını seçmektir. Web sitesinde bulunan, 444 54 64 Burger King müşteri hizmetleri numarası en çok tercih edilen iletişim yoludur. Bu numarayı tuşlayıp arama tuşuna bastıktan sonra, telesekreteri duyduğunuzda bağlantı gerçekleşmiş olur.

Burger King müşteri hizmetleri temsilcisine ulaşabilmek için, telesekreterin yönlendirmesi ile, ilgili konuya bağlı olarak tuşlama yapılması gerekmektedir.

Burger King Müşteri Hizmetleri 0850

Burger King müşteri hizmetleri 0850 numaralı hat kullanmaktadır. Çağrı merkezi numaraları arasında 444 54 64 numarasının yanı sıra 0850 222 54 64 numarası da kullanılır.  Her iki numara ile de Burger King müşteri hizmetleri servisine ulaşabilir, müşteri temsilcileri ile görüşüp, tüm görüş, şikayet ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

Burger King Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma

Burger King müşteri hizmetlerine direk bağlanma için özel bir yöntem bulunmamaktadır. Burger King müşteri hizmetleri numaraları olan, 444 54 64 ve 0850 222 54 64’ü aradıktan sonra, 0’ı tuşlayarak bekleyen müşteriler arasında ön sıraya geçmeyi deneyebilirsiniz. Eğer müsait bir Burger King müşteri temsilcisi yok ise kısa bir süre bekleyip aramayı sonlandırabilirsiniz. Daha sonra tekrardan diğer bir çağrı merkezi numarasını deneyebilirsiniz.

Burger King Direk Müşteri Hizmetleri

Burger King direk müşteri hizmetleri servisine sadece çağrı merkezi müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek ulaşmamız gerekmemektedir. Çağrı merkezi sevisi dışında, müşteri hizmetleri desteği alabileceğimiz farklı hizmetlerde bulunmaktadır.

Burger King müşteri hizmetleri desteği alabileceğimiz 2. Önemli kanal, web sitesidir. Bunun için internet üzerinden Burger King web sitesine giriş yapmanız yeterlidir. Ana sayfa üzerinden kampanyalar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Kampanyalar sekmesine tıkladığınızda, paket servis kampanyaları ve restoran kampanyaları hakkında detaylı bilgiyi alarak siparişlerinizi bu bilgilere göre verebilir ya da restorana gitmeyi de tercih edebilirsiniz.

Web sitesi üzerinden hem yemek seçeneklerini ve fiyatlarını öğrenirken aynı zamanda arayacağınız sipariş ve çağrı merkezi numaralarını alabilirsiniz. Web sitesinden direk olarak sipariş vermeyi de tercih edebilirsiniz.

Ana sayfa üzerinde ayrıca tüm menü detaylarını görebilirsiniz. Örneğin Whooper menü sekmesine tıkladığınızda içeriğindeki tüm malzemeleri, kalori değerini ve içerdiği yağ, protein gibi tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Bu detay özellikle çocuk menülerini tercih ederken müşterilere çok faydalı olmaktadır.

Web sitesi kanalından, hakkımızda bölümüne girdiğinizde, istek ve önerileriniz bölümü bulunmaktadır. Konu bölümünden konuyu seçip; isim, telefon ve e-posta bilgilerinin yer aldığı formu doldurabilirsiniz. En sonda mesaj bölümünden istek ve önerilerinizi iletebilirsiniz. Güvenlik kodunu girdikten sonra gönder tuşuna basarak web sitesi üzerinden önerinizi hiçbir değişiklik yapılmadan bizzat kendiniz iletmiş olursunuz.

Web sitesi dışında önemli bir kanalda tabi ki gittiğimiz fast- food restoranlarındaki satış temsilcileridir. Burada yemek ile ilgili yaşadığımız sorun ile ilgili direk olarak görüşebilirsiniz. Restoranlarda bulunan şikayet ve öneri kutularına da not bırakabilirsiniz.

Burger King Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri

Burger King müşteri hizmetleri çalışma saatleri araştırıldığında, net bir bilgi bulunmamak ile beraber hafta içi belirli mesai saatleri arasında çalıştığı bilinmektedir. Müşteri hizmetleri servisini mesai saatleri içinde aradığınızda, müsait bir Burger King müşteri temsilcisi ile mümkün olan en kısa sürede görüşme sağlayabilirsiniz.

Burger King fast-food restoran çalışma saatlerine baktığımızda ise, bulunduğu yere göre çalışma saatlerinin değiştiğini görüyoruz. Bazı restoranlar, AVM içinde olduğu için sabah 10:00’da açılıp akşam 22:00’de kapandığı bilinmektedir. AVM dışındaki bazı restoranlar ise gece 02:00’ye kadar açık kalabilmektedir. Bu nedenle bu saatlere kadar restoranları ziyaret edip internet üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Burger King Müşteri Hizmetleri Arama Ücreti

Burger King müşteri hizmetleri arama ücreti uygulamaktadır. Müşteriler için biraz rahatsız edici bir durum olsa da bu kanalı tercih edip, çağrı merkezi temsilcilerine direk istek ve şikayetini bildirmek isteyen müşteriler her zaman vardır. Çağrı merkezi servislerinin birçoğunda uygulanan çağrı başına arama ücreti, cep telefonu ya da sabit hattan aramalara göre değişiklik gösterebilir. Cep telefonunda dakika paketi olan müşteriler, cep telefonunu tercih etmelidir. Çünkü bu durumda ücretlendirme dakika hakkınızdan düşmektedir. Sabit hatlardan aramada ise kullandığınız telekomünikasyon şirketinin ücretlendirmesine göre fiyat değişebilir.

Burger King müşteri hizmetleri arama ücreti ödemek istemiyorsanız, istek ve şikayetlerinizi web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Burger King Müşteri Hizmetleri Açmıyor

Burger King müşteri hizmetleri açmıyor ise, mesai saatleri içinde arayıp aramadığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Eğer mesai saatleri dışında iseniz zaten telesekreter gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır. Telesekreterin belirttiği saat aralığını dinleyip o şekilde arama yapmakta fayda vardır. Telesekreter bir saat aralığından bahsetmiyor ise, bu durum mesai saatleri içinde olduğunuzu gösterir.

Mesai saatlerinde arayıp ulaşamadığınızda muhtemelen yoğun bir saate denk geldiğinizden müsait bir Burger King müşteri temsilcisi yok demektir. Bu durumlar Burger King müşteri hizmetleri servisinde çok fazla yaşanan bir konu değildir. Burger King çağrı merkezi kanalı, banka ve telekomünikasyon şirketlerinde olduğu gibi yoğun olmadığından çok seyrek olarak müşteriler tarafından yoğunluk ile karşılaşılmaktadır. Genel olarak arama yapıldıktan kısa bir süre sonra müsait olan Burger King müşteri hizmetleri temsilcisi size yardımcı olacaktır.

Burger King Müşteri Hizmetleri Bağlanmanın Kolay Yolu

Burger King müşteri hizmetlerine bağlanmak konusunda genel olarak bir sorun ile karşılaşılmamaktadır. Eğer mesai saatleri içinde arama yapıyorsanız kısa bir süre içinde Burger King müşteri temsilcisine ulaşıp, soru ve sorunlarınızı iletebilirsiniz. Eğer ulaşmakta zorluk çekiyorsanız, birçok çağrı merkezinde de geçerli olan tuşlama tekniğini uygulamalısınız.

Burger King müşteri hizmetleri numarası olan, 444 54 64 ya da 0850 222 54 64’ü aradıktan sonra telesekreterin sesini duymayı beklemelisiniz. Telesekreter konuşmaya başladığı an 0’ı tuşlayarak, diğer müşteriler arasında ön sıraya geçebilirsiniz. Bu uygulama yeterli olmadı ise diğer bir çağrı merkezi numarasından aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Aramış olduğunuz saatte Burger King müşteri hizmetleri servisi yoğun ise web sitesi kanalına müracaat etmeniz oldukça faydalı olacaktır. Hem zamandan tasarruf edip hem de istek ve şikayetinizi web sitesi kanalı ile direk kendiniz yapmış olursunuz.

Ancak bahsedilen şekilde yoğunluk çok seyrek zamanlarda olmaktadır. Muhtemelen bu aşamaya gelmeden Burger King müşteri temsilciniz ile görüşmüş olacaksınız.

7 Nisan 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?