CLK Akdeniz Kredi Kartı İle Fatura Ödeme Nereden, Nasıl Yapılır?

CLK Akdeniz kredi kartı ile fatura ödeme işlemleri yapmak şirketin internet üzerinden sunduğu hizmetle oldukça kolay ve bir o kadar da pratik bir hâl almıştır. Kurulduğu günden bu yana elektrik dağıtım sektöründe büyümeye ve emin adımlarla gelişmeye devam eden CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş. bölgesel yaklaşık 8 milyon müşteriye hizmet vermeye devam etmektedir.

Bu yazımızda CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş. ile ilgili olarak;

 • CLK Akdeniz Elektrik nedir?
 • CLK Akdeniz Elektrik aboneliği nasıl yapılır?
 • CLK Akdeniz Elektrik kredi kartı ile fatura ödeme nereden ve nasıl yapılır?

Gibi soruların cevaplarını ve CLK Akdeniz Elektrik ile ilgili birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

CK Akdeniz Elektrik

CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş. 28.05.2013 yılında kurulan ve Akdeniz Bölgesi’nde milyonlarca insana elektrik dağıtım hizmetleri sağlayan kurumsal bir markadır. Perakende elektrik sektöründe ilk olarak müşteri memnuniyetine ve bunun akabinde misyon ve vizyonuna paralel olarak gelişmeye önem veren CLK Akdeniz Elektrik dağıtım şirketi, Türkiye’nin 3 bölgesini kapsayacak şekilde hizmet vermektedir. Akdeniz Bölgesi ağırlıklı olmak üzere ülkemizdeki 7 şehir elektriğini CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş.’den almaktadır.

CLK Akdeniz Elektrik dağıtım şirketi 7 şehirde yaklaşık 8 milyon aboneye ulaşmıştır. Bununla birlikte yılda toplam 38 milyar kilovatsaatlik elektrik satışı yapmaktadır. Yazımızın devamında CLK Akdeniz Elektrik dağıtım şirketine nasıl abone olabileceğinizi, elektrik faturalarınızı kredi kartınız ile nasıl ödeyebileceğinizi ve elektrik borcunuzu nasıl sorgulayabileceğinizi bulabilirsiniz.

CLK Akdeniz Abonelik

CLK Akdeniz Elektrik dağıtım şirketine abone olmak isteyen vatandaşlar CLK Akdeniz Elektrik resmi internet sitesi ile hemen abonelik işlemlerini başlatabilirler. Söz konusu sitede açıklanan bilgiye göre CLK Akdeniz Elektrik şirketinden hizmet almak için bağlantı anlaşması yapmanız ve perakende satış sözleşmesini imzalamanız yeterli görülmektedir.

CLK Akdeniz Elektrik şirketine abone olmak için 2 farklı yol bulunmaktadır. Bunlardan ilk yöntemde, MÜHİM olarak adlandırılan CLK Akdeniz Elektrik şirketine bağlı Müşteri Hizmet Merkezleri’ne doğrudan başvuru yaparak abone olabilirsiniz. Diğer bir yöntemde de Müşteri Hizmet Merkezleri’ne gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz. Bu durumda sizden talep edilen belgeleri ilgili yerlere yazmanı gerekmektedir.

CLK Akdeniz Elektrik Abonelik İçin Gerekli Belgeler

CLK Akdeniz Elektrik şirketine abone olmak için talep edilen belgeler başvuruda bulunan kişilere göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla gerçek kişilerden farklı belgeler, tüzel kişiden farklı belgeler istenmektedir. Özetlemek gerekirse;

 • Abone olmak isteyen gerçek kişilerden; hesap no, T.C. kimlik no, Dask poliçe no
 • Abonelik başvurusunda bulunan tüzel kişilerden; hesap no, T.C. kimlik no, Dask poliçe no, vergi levhası, ticaret sicil no, imza sirküleri, vekâletname gibi belgeler istenmektedir.

CLK Akdeniz Elektrik Fatura Ödeme

CLK Akdeniz Elektrik fatura ödeme işlemleri sırasında müşterilerine birçok kolaylık sağlamaktadır. Hem hizmet kalitesi açısından hem de hizmet sonrası memnuniyet yaratma konusunda titizlikle çalışmalarına devam eden CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş. fatura ödemelerinde de müşteri memnuniyeti sağlayacak hizmetler vermektedir. Bu konuda 8 milyon kişiye ulaşan kurumsal bir marka olarak çağın gerektirdiği şekilde internet üzerinden ödeme hizmetleri de sunmaktadır.

CLK Akdeniz Kredi Kartı İle Fatura Ödeme Nerden, Nasıl Yapılır?

CLK Akdeniz Elektrik şirketine ait fatura ödeme kredi kartı ile yapılabilmektedir. Kurumsal marka imajına ve müşterilere en çağdaş hizmeti sunmak adına son teknolojiyi kullanan CLK Akdeniz Elektrik şirketi bu sebeple abonelerine de kaliteli hizmet sağlamaktadır. Söz konusu elektrik faturalarının aboneler tarafından ödenebileceği yerler ve platformlar şunlardır:

 • CLK Akdeniz Elektrik Müşteri Hizmet Merkezleri (MÜHİM)
 • CLK Akdeniz Elektrik Online Ödeme Sayfası
 • CLK Akdeniz Elektrik şirketinin anlaşmalı olduğu bankalar

Görüldüğü gibi abonelerin elektrik faturalarını ödeyebilecekleri birbirinden farklı imkânlar vardır. Bu ödeme noktaları ve işlemleri hakkında önemli bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

CLK Akdeniz Elektrik Müşteri Hizmet Merkezleri (MÜHİM)

CLK Akdeniz Elektrik Müşteri Hizmet Merkezleri aracılığıyla elektrik faturaların ödemesini kabul etmektedir. Bu nedenle CLK Akdeniz Elektrik şirketinden hizmet alan vatandaşlar, faturalarını bulundukları yere en yakın MÜHİM’e doğrudan giderek ödeme işlemini gerçekleştirebilirler. Aboneler dilerlerse faturalarını Müşteri Hizmet Merkezleri’nde kredi kartları ile de ödeyebilirler.

CLK Akdeniz Online Ödeme Sayfası

CLK Akdeniz online ödeme sayfası hizmetleri ile söz konusu şirketten elektrik hizmeti alan aboneler, faturalarını internet üzerinden ödeyebilirler. CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin resmi internet sitesinde yer alan “Fatura Ödeme” bağlantısı ile online ödeme sayfasına giriş yapabilirsiniz. Bu sayfa üzerinde yer alan kutucuklardan ilkine aboneliğinize ait olan hesap numarasını, diğer kutucuya da güvenlik işlem sonucunu girdikten sonra “Gönder” butonuna tıklayın. Daha sonra kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra faturanızı online olarak kurumun resmi internet sitesi üzerinden ödemiş olursunuz.

CLK Akdeniz Elektrik Anlaşmalı Bankalar

CLK Akdeniz Elektrik faturalarını anlaşmalı bankalardan ödemek, birçok abonenin uyguladığı bir fatura ödeme yöntemidir. Nitekim CLK Akdeniz Elektrik şirketinin resmi internet sitesinden şirketin anlaşmalı olduğu tüm bankaların listesini görüntüleyebilirsiniz. Elektrik hizmeti alan aboneler söz konusu bankalardan yapacakları fatura ödeme işlemlerini;

 • Banka hesabından ya da kredi kartından otomatik ödeme şeklinde
 • Bankaların internet bankacılığı hizmetini kullanarak kredi kartlarıyla
 • Bankaların ATM’lerini kullanarak kredi kartı ya da nakit olarak
 • Bankaların telefon bankacılığı hizmetlerini kullanarak
 • Son olarak anlaşmalı banka şubelerinin gişelerinden yapabilirler.

CLK Akdeniz Elektrik Kesintisi

CLK Akdeniz Elektrik şirketi elektrik kesintileri zamanlarında profesyonel bir kurumdan beklenilen çözümleri sunmaktadır. Öte yandan bakım veya onarım amaçlı yapılan elektrik kesintilerinde de abonelerini mutlaka önceden söz konusu elektrik kesintisi hakkında bilgilendirmektedir.

CLK Akdeniz Elektrik Borcu Öğrenme

CLK Akdeniz şirketinden elektrik borcu öğrenme işlemleri yapmak için CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin resmi internet sitesi kullanılmaktadır. Site üzerinde yer alan fatura ödeme hizmetini kullanarak aboneler mevcut durumdaki elektrik borçlarını öğrenebilirler.

CLK Akdeniz Elektrik Web Şube

CLK Akdeniz Elektrik şirketinin web şube hizmetleri ile müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır. Abonelerin birçok işlemi söz konusu web şubesi imkânları sayesinde kolaylıkla internet üzerinden yerine getirilebilmektedir. Bu noktada CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin resmi web şubesinde şu işlemler yapılabilmektedir:

 • Sözleşme İşlemleri (Hesaplar, Abonelik Başlatma, Sözleşme İptali)
 • Ödeme İşlemleri (Fatura Ödeme, Finansal Tarihçe, Hesapları Yönet)
 • Kullanıcı İşlemleri (Kayıt Ol, Giriş Yap, Bilgi Güncelleme)

CLK Akdeniz Elektrik şirketinin müşterilerinin ve abonelerinin hizmetine açtığı “Online İşlem Merkezi” hem hızlı hem de kullanımı kolay olmasıyla milyonlarca kişinin beğenisini kazanmış bir hizmettir.

CLK Akdeniz Arıza

CLK Akdeniz Elektrik arıza tespit ve bildirim işlemleri ve daha birçok konuda destek almak için CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin çağrı merkezine ulaşabilirsiniz. Abonelerin müşteri memnuniyeti için 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezinin telefon numarası 0850 26 07 07’dir.

3 Nisan 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?