Google Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası

Google Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası yazımızın faydalı olacağını umuyoruz. Konu ile alakalı sorularınız önerileriniz olur ise yorum kısmına yazınız.

Google Dünya’da ki ilk ve en büyük arama motorudur. İnternet üzerinizde aradığınız binlerce konu hakkında fikir sahibi olabildiğiniz gibi haritalar, çeviri, Chrome, Youtube v.b birçok ürünü ile de hizmet sunmaktadır.

Dünya üzerindeki birçok insan internet kullanırken, internet kullananların neredeyse hepsi Google’dan faydalanmaktadır. Google arama motoru dışında da birçok arama motoru vardır ancak Google kadar geniş bir kitleye hitap edemediği gibi sunduğu verilerde kısıtlıdır.

Günümüzde farklı bir arama motoru kullansanız bile ya Google haritaları ya da Youtube kanalını muhakkak kullanıyorsunuzdur. Bu yüzden internet kullanıp Google kullanmayan kişi sayısı yok denecek kadar azdır.

Google müşteri hizmetleri bu nedenle çok geniş bir kitleye hitap etmektedir. Google başlı başına bir arama motoru olduğu için müşteri hizmetlerine başvurmadan, hizmetin kendisinden zaten birçok bilgiyi almaktayız.

Google müşteri hizmetlerine başvurulan konular arasında en çok, Google hesap kurtarma, Youtube kanal açma işlemi ve Google hesap sorunları yer almaktadır.

Google Müşteri Hizmetlerine Bağlanmak için

Google müşteri hizmetlerine bağlanmak için, Türkiye’de bir çağrı merkezi hizmeti bulunmamaktadır. Ancak İstanbul’da bulunan ofisleriyle iletişime geçerek Google hakkında bilgi alabilir, sorunlarınıza çözüm talebinde bulunabilir, istek ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Google’un sunduğu bir reklamcılık hizmeti olan Google Adwords’e ulaşmak için ise 444 21 07 telefon numarasından arama yapabilirsiniz.

Google müşteri hizmetleri desteğini ayrıca,  web sitesindeki bize ulaşın sekmesi aracılığı ile de vermektedir. Bu nedenle müşteri hizmetlerine ulaşamadığınız için web sitesini de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Google Müşteri Hizmetleri 0850

Google müşteri hizmetleri 0850 numaralı hat kullanmamaktadır. Türkiye’de herhangi bir müşteri hizmetleri telefonu da yoktur. Google’a sadece İstanbul ofis telefonlarından ve web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Google Adwords ise 444 21 07 hatlı telefonu kullanmaktadır. Bunların dışında kullandıkları telefon hattı mevcut değildir.

Google Play Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası 2019

Google Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma

Google müşteri temsilcisine direk bağlanma ülkemizde maalesef söz konusu değildir. Google’a sadece İstanbul ofise ulaşarak bazı bilgileri alabilirsiniz. Bunun dışında ülkemizde telefon ile hizmet veren Google müşteri temsilcisi yoktur.

Eğer Google Adwords kullanıcısı iseniz, yani Google’a reklam veren bir firma iseniz, bu firma yetkilileri 444 21 07 telefonunu kullanarak irtibata geçebilirler. Direk bağlan için ise 0’ı tuşlamaları yeterli olacaktır. Eğer 0’ı tuşlamak yeterli olmaz ise telesekreteri dinleyerek, telesekreterin yönlendirmesi ile istenilen konuda tuşlama yaparak müşteri temsilcisi ile iletişime geçebilirsiniz.

Google Direk Müşteri Hizmetleri

Google direk müşteri hizmetleri servisine çağrı merkezi kanalından ulaşılamadığı için genel olarak ya İstanbul ofis aranır ya da internet sitesi ziyaret edilmektedir.

Google web sitesi üzerinden, bize ulaşın sekmesine tıklayarak birçok konuda yardım alabilirsiniz. Bize ulaşın sekmesine girildiğinde öncelikli olarak “yardıma ihtiyacınız mı var? Aşağıdakilerden birini seçin” bölümünden, Google Chrome, Youtube, Google Play, Drive ve Gmail gibi uygulamalardan biri seçilmelidir. Yardım alacağınız konuların en başında, gizlilik, güvenlik ve çevirim içi güvenliği gelmektedir. Bu bölüme girip ürün ya da seçenek seçilip bilgi alınmaktadır.

Google web sitesi üzerinde, yine bize ulaşın sekmesinde site sahibi ve web yöneticiler içinde bir bölüm yer almaktadır. Bu bölümde web yöneticisi merkezi tıklanarak, yardım alın seçeneğinden bilgiler alınmaktadır.

Bize ulaşın bölümünde “İşletme veya kuruluş musunuz ?” sekmesinden Google reklam vermek istiyorsanız işlem yapabilirsiniz. Ayrıca “Basında mısınız?” sekmesinden Google’dan haberleri tıklayarak, firmanızdan haberleri görebilirsiniz.

Bize ulaşın sekmesinden ayrıca, Google politika ve ilkeleri, Google hesap özeti, gizlilik ve güvenlikle ilgili ipuçları, Google’da çalışmak ister misiniz? v.b konulara ulaşılmaktadır.

Görüldüğü gibi Google direk müşteri hizmetleri denildiğinde, eğer sadece bir kullanıcı iseniz ve Google ile çalışan bir firmanız yok ise web sitesi kanalından ve İstanbul ofis telefonlarından faydalanabilirsiniz. Web sitesi kullanıcılarına bu kanaldan çok geniş bir yelpazede hizmet sunarken, kullanıcılar bu hizmetleri alıp Google’dan çok fazla memnun kalmakta ve genel olarak farklı bir arama motoru uygulaması kullanmamaktadırlar.

Google Müşteri Hizmetleri

Google Müşteri  Hizmetleri Çalışma Saatleri

Türkiye’de Google müşteri hizmetleri bulunmadığı için bu konuda bir çalışma yapılmamaktadır. Daha önceki başlıklarda da ilettiğimiz gibi sadece mesai saatleri içerisinde İstanbul ofisten bilgi alınabilmektedir.

Ayrıca Google Adwords kullanıcısı iseniz, 444 21 07 ve 444 56 71 numaralı telefondan hafta içi 10:00-18:00 saatleri arasında Türkçe hizmet alabilirsiniz. Hafta sonu hizmet verilmemektedir.

Bu telefonun yanı sıra Google İrlanda’ya ait 00800 4488 25 333 numaralı telefondan sadece sabit hatlardan arama yapabilirsiniz. Sabit hattınız yurt dışına açık ise, Adwords, Analytics ve Google Business hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu hat ücretsiz bir hat olduğu gibi yine hafta içi 10:00-18:00 saatleri arasında Türkçe hizmet alınmaktadır.

Google Müşteri Hizmetleri Arama Ücreti

Google müşteri hizmetleri bulunmadığı için çağrı merkezlerinden sadece Adwords, Analytics ve Google Business hakkında bilgi alabilirsiniz. Türkçe hizmet veren müşteri hizmetlerinin bir tanesi İrlanda’dadır. Her iki çağrı merkezi numarasına da iletişim ücretsizdir. İrlanda için telefon numarası 00800 4488 25 333 iken, diğer numaralar ise 444 21 07 ve 444 56 71’dir.

Dikkat edilmesi gereken en önemli konu İrlanda aranırken, yurt dışına açık sabit telefonunuzdan arama yapmanız gerekmektedir.

Google Müşteri Hizmetleri Açmıyor

Google Adwords müşteri hizmetleri ve İrlanda müşteri hizmetleri hatları sadece hafta içi hizmet vermektedir. Bu nedenle eğer ulaşamıyorsanız öncelikle hafta içi arama yapmanız gerekmektedir. Hafta içi ise, sabah 10’dan önce ve akşam 18:00’dan sonra arama yapılmamalıdır. Mesai saatleri 10:00- 18:00 arasındadır.  Mesai saatleri içinde olmanıza rağmen Google müşteri hizmetleri açmıyor ise 0’ı tuşlamayı deneyerek daha çabuk bağlantı kurabilirsiniz.

Çağrı merkezleri Türkçe hizmet verdiği için, telesekreteri dinleyip, bu bilgiler doğrultusunda tuşlama yaparak da kolay bağlantı gerçekleştirmiş olursunuz. Bu durumun dışında yine Google müşteri hizmetleri açmıyor ise, web sitesindeki bize ulaşın bölümünden yardım alabilirsiniz.

Google Müşteri Hizmetleri Bağlanmanın Kolay Yolu

Google müşteri hizmetleri bağlanmanın kolay yolu, öncelikle belirttiğimiz Google Adwords müşteri hizmetleri ve İrlanda müşteri hizmetleri hatlarının sabit hatlarınızdan aranması ile olacaktır. Ayrıca aradığınız zamanda büyük önem taşımaktadır. Mesai saatleri (10:00- 18:00) içinde arama yapmaya dikkat edilmelidir. Yine de bu çağrı merkezi numaralarından ulaşmakta zorluk çekerseniz, telesekreteri dinledikten sonra  0’ı tuşlayarak müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz.

Google Adwords müşteri hizmetleri yoğun olarak kullanıldığından zaman zaman bağlanmakta güçlük çekilebilir. Bunun nedeni Google müşteri hizmetleri temsilcisinin farklı bir müşteri ile görüşüyor olması ve sırada farklı müşteriler olması olabilir. Bu durumda hatta bir süre bekleyip, sıra numaranıza göre telefonu kapatıp daha sonra tekrar da deneyebilirsiniz.

Çağrı merkezi numaralarından ulaşmakta güçlük çektiğinizde web sitesini kullanarak aradığınız birçok soruya kısa sürede cevap bulabilirsiniz.

Hafta içi mesai saatlerinde İstanbul merkez ofisten bilgi alma şansınız da mevcuttur. İstanbul merkez ofis hafta sonu hizmet vermemektedir. Ancak büyük olasılık ile buradaki yoğunluk daha fazla olacaktır. Türkiye’de Google müşteri hizmetleri servisi bulunmadığından İstanbul ofis telefonları çok fazla meşgul edilmektedir.

Google Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası 2019 ile alakalı diğer görseller.

Google Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası

7 Nisan 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?
Yorumlar (5 Yorum)
 • Ömer Faruk kalkan

  Adıma kayıtlı (telefon gizlenmiştir) telefonumda geçmiş tarih lerde kullandığım ancak ölüm terkin vb nedenle terk edilen numaralar telefondan sildigim halde tekrar geliyor silinen numaralar tekrar gelmesin gına geciriyorum

 • Robinson

  Google Play Müşteri hizmetleri için bilgi verebilirmisiniz

  • Google play müşteri hizmetleri numarası maalesef henüz yok. Uygulama üzerinde yardım alma seçeneği var. burada yardım almak istediğiniz konuyla alakalı başlıkların altında uygun olanına giriş yaparak çözüm bulabilirsiniz.

 • Yiğit islam

  Çok kapsamlı bir yazı olmuş. Bu yazı icin Google Çağrı merkezi açmalı Türkiye’de

  • Google Şikayet Hattı ve Google Öneri Hattı gibi daha ulaşılabilir merkezler kurulmalı bizce de.