İş Bankası Kredileri

“Cumhuriyetin ilk ulusal bankası” unvanıyla kurulduğu 1924 yılından bu yana hem işletmelerin hem de tüketicinin yanında durmaya devam eden İş Bankası, uygun faizli kredi ile son günlerde yaşanan pek çok ekonomik sorunu çözmeye devam ediyor. Başta esnaf olmak üzere her türlü kredi ihtiyacına cevap verebilen İş Bankası ile hem küçük ölçekli hem de büyük işletmelerin de güçlenmesinde katkı sağlayabiliyor. Genel olarak sunulan kredilere bir göz atacak olursak; tüketicinin anlık ihtiyaçlarına çözüm olabilen ihtiyaç kredisi, bir ev sahibi olmak isteyen veyahut da yatırım yapmak isteyenlere sunulan konut kredisi, araç almak isteyen veya yenilemek isteyenlere destekçi taşıt kredisi ve kurulduğu ilk yıllardan beri esnafın her türlü ihtiyacında halka sunduğu uygun ödeme koşullarıile esnaf kredisi. Teknolojik gelişmelere anında ayak uydurabilen ve kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlayan İş Bankası için ister online işlemler aracılığı ile alabileceğiniz kredi miktarı ve faizlerini hesaplatın isterseniz de oldukça profesyonel ekibiyle her daim yanınızda olacak müşteri temsilcileri ile görüşün.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi

Aniden oluşan nakit sıkıntılarında en çok başvurulan krediler arasında bulunan ihtiyaç kredisi için tüketici kredisi de diyebiliriz. Farklı alt kategorileri bulunmakla birlikte kişilerin o dönemde oluşan nakit ihtiyacını banka aracılığı ile kapatmasını sağlamaya yöneliktir. Farklı başvuru kanalları ile anında çekebileceğiniz düşük faizli ihtiyaç kredisi sadece anlık borçlar için değil yapmayı planladığınız herhangi bir tatil, evlilik, sağlık problemleri gibi durumlar gibi uzayıp giden sebeplerle çekilebilir. İş Bankası online başvuru kanalları veya müşteri temsilcileri ile yapacağınız görüşmeler sonucunda ne kadarlık ihtiyaç kredisi çekilebilir ve ödeme tutarına göre karşılayacağınız faiz oranları nelerdir detaylı öğrenebilirsiniz. Eğer yüz yüze görüşme için vaktiniz yok ise ve İş Bankası müşterisi iseniz hemen internet şube üzerinden veya cep telefonları üzerinden sms göndererek çekebileceğiniz tutarları öğrenebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız, aylık gelir belgeniz ve çekmek istediğiniz tutarı belirleyerek herhangi bir İş Bankası şubesine uğramanız, dilediğiniz miktarı alabilmeniz için yeterli. Üstelik gerekli prosedürlerin tamamlanması ve ödeme planının hesaplanmasıyla birkaç saat içerisinde dilediğiniz meblağ size veriliyor. İş Bankası ihtiyaç kredisi için ödenen güncel faiz tutarı ise %2,6 ile karşınıza çıkacaktır ancak bu kredi faizi kişilerin kredi notuna göre değişebilir.

İş Bankası Konut Kredisi

İster bireysel müşterilerin isterseniz de işletmelerin tercih ettiği yatırım amaçlı konutlar için İş Bankası’nın uyguladığı aşamaları anlatacak olursak; ilk olarak almak istediğiniz evi bulmanız gerekiyor. Ev kredisi ismiyle de karşınıza çıkabilecek olan konut kredileri ister çekmek istediğiniz miktar üzerinden taksitlendirilir isterseniz de sizin gelir durumunuza göre tercih ettiğiniz taksitler üzerinden belirlenir. Genel olarak düşük faizli konut kredisi almak istiyorsanız yapmanız gereken işlemleri online olarak takip edebileceğiniz gibi bireysel müşteri temsilcinizle beraber de yürütebilirsiniz. İki farklı işlemde de satın alınmak istenen ev için başvurunuz işleme alınır ve işinin uzmanı ekspertizler aracılığı ile ön bir çalışma başlatılır. Bu aşamada bahsi geçen evin tapusuna ihtiyaç duyacaksınız. İşinin ehli olan bu ekspertizler herhangi bir sorun görmez ve evin gerçek değerini belirlediği an yeniden İş Bankası ile iletişime geçmeniz istenir. Bu görüşme sonrasında konut kredisi için gerekli olan ipotek durumları, tapu dairesinde gerçekleştirilecek işlemler yetkili banka çalışanları tarafından ayarlanır. Konut kredisi için alacağınız miktarlar ve ödeme planı oluşturulduktan sonra anında banka hesabınıza istemiş olduğunuz miktar aktarılır. Bu sayede hem pek çok detay işlemden kurtulabilir hem de anında almak istediğiniz evin tapusunu üzerinize geçirtebilirsiniz.

İş Bankası Taşıt Kredisi

Taşıt kredisi hem yeni araçlar için hem de eski aracınızın yenilenmesi için çekebileceğiniz kredilerden oluşur. İster işletme bazlı isterseniz de bireysel olarak alabileceğiniz pek çok araç için İş Bankası’ndan düşük faizli taşıt kredisi çekebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken; almak istediğinizin aracın 0 km olması veya 2. el olup olmaması durumunu netleştirmenizdir. Çünkü İş Bankası, taşıt kredisi için bu km durumuna fazlasıyla dikkat eder. Genellikle herhangi bir kefil talebinde bulunulmaz ancak banka uygun görecek olursa çekmek istediğiniz miktar için bir kefil ihtiyaç duyabilirsiniz. Sizlerde bu yıl yeni bir araç almak istiyor veya eski aracınızın modelini yükseltmek istiyorsanız; aracın durum belgesi, gelir belgeniz ve nüfus cüzdanınız ile en yakın İş Bankası şubesine gidebilirsiniz. Başvuru için şubeye gitmeye zamanınız yok ise online bankacılık üzerinden veya iletişim numaralarından taşıt kredisi başvurusunda da bulunabilirsiniz. Gerekli incelemeler ve çekmek istediğiniz tutar hesaplandıktan sonra banka çalışanları sizinle irtibata geçecektir. Başvurunuzun onaylanması ve gerekli prosedürlerin yerine getirilmesinden sonra kredinizi anında çekebilirsiniz.

İş Bankası Esnaf Kredisi

Hem küçük işletmelere hem de esnafa kol kanat germeyi sürdüren İş Bankası uygun faizlerle bu yıl yine pek çok kişinin yüzünü güldürebilecek. Düşük faizli esnaf kredisi için öncelikle Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na üye olup olmadığınız kontrol ediliyor. Eğer ki uygun fiyatlı krediler istiyorsanız ilk aşamada bu durumun netleştirilmesi gerekir. Elbette burada dikkat edilen pek çok detay bulunuyor. Çekilmek istenen kredi ve ödeme taksiti için söz sahibi her durumda İş Bankası’nın son sözüne bağlı yürütülür. Çok geniş bir yelpaze olması ve farklı durumlar için de esnaf kredisi çekilebildiği için gerekli aşamaları müşteri temsilciniz ile görüşebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz durumun sebeplerine, miktarlara veya ödeme koşullarınıza göre size uyacak en iyi kredi seçeneğini tercih edebilirsiniz. Genellikle 12 aydan başlayan ödeme planları 36 aya kadar çıkıyor. Burada önemli olan sizin ödeme için ayırmak istediğiniz meblağ ile çekeceğiniz kredi miktarıdır diyebiliriz. Almak istediğiniz destek kredi türleri ve geri ödeme seçenekleri için sizlere en yakın İş Bankası şubelerine uğramanız yeterli olacaktır.

İş Bankası Kredi Kartı

Her yaştan müşterisinin yanında olmaya devam eden İş Bankası diğer pek çok bankanın önüne geçecek olan bir uygulama ile başta üniversite öğrencileri olmak üzere tüm müşterilerine uygun avantajlı kredi kartı desteği sağlıyor. Özellikle de 18 yaş üstü tüm öğrencilerin başvurabildiği ve farklı avantajlarla yüz güldüren İş Bankası kredi kartı dışında diğer müşterilerine sunduğu kartlara bakacak olursak; Maximum Kart, Maximiles, MercedesCard ve Maximum TEMA isimli kartlar listenin başını çekiyor. İster online ortamdan isterseniz de en yakınınızdaki şubelerden yapabileceğiniz İş Bankası kredi kartı başvurusu ile sizlerde kısa sürede bir kart sahibi olabilirsiniz. Genellikle banka kartı olarak yapılan başvurularda da sizlere kredi kartı isteyip istemediğiniz soruluyor. Temin edilen kartlar genellikle kişilerin gelir durumu ve istekleri göz önünde tutularak yapılır. Sadece üniversite öğrencileri için özel hazırlanan İş’te Üniversiteli kartlarının limitleri düşük tutulur. Hangi kart için başvuru yapılacak olursa olsun maksimum 15 gün içerisinde ya adresinize gönderim ya da banka şubesine yapılan kart gönderimleri sayesinde sizlerde en kısa sürede İş Bankası kredi kartına sahip olabilirsiniz.

29 Mart 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?