Kablonet Müşteri Hizmetleri

Kablonet, Türksat kablo alt yapısı üzerinden Müşterilerine hizmet veren, 100 mbps’ye kadar hızda fiber internet hizmeti sunan bir devlet kurumudur.  Türkiye’de 2004 tarihinde kurulmuş olup %100 yerli bir operatör firmasıdır. Ülkemizde en hızlı ve en az şikayet gelen internet kanalı olduğu belirtilmektedir. Türkiye’de yaklaşık 30 ilde şebekesi bulunan kurumun hizmeti git gide yaygınlaşmaktadır.

Türksat Kablonet internet hizmeti için, sabit telefon bulundurma şartı aranmamaktadır. Türksat Kablonet’i duymadığınızı düşünüyorsanız eski adı Uydunet’tir. Bazı müşterileri tarafından hala Uydunet olarak bilinmektedir.

Türksat Kablonet fiber internet hizmeti yanı sıra kablo TV hizmeti ve mobil telefon hattı hizmeti de vermektedir.

Ülkemizde böylesine hızlı şekilde yaygınlaşmakta olan ve birçok ilde hizmet alan müşteriler barındıran bir firma için müşteri hizmetleri de önemli olmaktadır. Günümüzde internetsiz hayat durma noktasına gelirken, yaşanılan herhangi bir aksaklıkta müşteri hizmetlerine başvurmaktayız. Kablonet müşteri hizmetleri de bu anlamda çok fazla ihtiyaç duyulan bir kanal haline gelmeye başlamıştır.

Kablonet Müşteri Hizmetlerine Bağlanmak İçin

Kablonet müşteri hizmetlerine bağlanmak için, sabit hat ya da cep telefonlarınızdan çağrı merkezi numarasını tuşlayarak arama tuşuna basılır. Kablonet müşteri hizmetleri numarası 126 ve 0850 804 44 44’tür. Web sitesi dışında direk bağlanmak için farklı telefon numaraları da iletilmiştir. Bu telefondan müsait müşteri temsilcisi bulunduğunda kısa sürede bağlantı gerçekleşecektir. Kablonet müşteri hizmetlerine ulaşıldıktan sonra, tüm şikayet öneri ve isteklerinizi iletebilirsiniz. Fiber internetiniz ile ilgili yaşadığınız bir problem olduğunda ise bu numaradan Kablonet müşteri temsilcisi aracılığıyla destek alabilirsiniz.

Kablonet’e yeni üye olacaksanız tercih etmeniz gereken telefon numarası, 0850 532 44 10’dur. Bu irtibat numarasına istek ve şikayet iletemezsiniz. Bu irtibat numarası ile yalnızca Kablonet’e üye olmak için işlemleriniz gerçekleştirilebilmektedir.

Kablonet Müşteri Hizmetleri 0850

Kablonet müşteri hizmetleri 0850 numaralı hat kullanmaktadır. Hem dilek, şikayet ve isteklerinizi ilettiğiniz çağrı merkezi numarası hem de üye olurken kullanılan irtibat telefonu 0850’li hattır. Sırasıyla dilek ve şikayetlerinizi ilettiğiniz Kablonet müşteri hizmetleri numarası 0850 804 44 44 iken, üye olmak için kullanılan telefon numarası 0850 532 44 10’dur.

Kablonet Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma

Kablonet müşteri temsilcisine direk bağlanma için web sitesinde yer alan çağrı merkezi numaraları yanı sıra farklı numaralarda belirtilmektedir. Web sitesinde bulunan 126 ve 0850 804 44 44 numaralarından ulaşım sağlayamazsanız tercih edebileceğiniz diğer numaraları bu konu başlığı altında açıklayacağız.

Kablonet müşteri hizmetlerine direk olarak ulaşmak için, 0312 615 30 00 numarası tuşlanarak arama tuşuna basılır. Ardından eğer arıza kaydı bildirmek istiyorsanız 1 tuşuna, yeni abonelik yapılacak ise 3 tuşuna ve şikayet ya da dilek ve önerilerinizi iletmek isterseniz de 0 tuşuna basılmalıdır. Bu işlemler hızlıca gerçekleştirildikten sonra müsait olan bir Kablonet müşteri temsilcisine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Kablonet müşteri temsilcisine direk bağlanmak için tavsiye edilen diğer bir numara ise, 444 01 26’dır. Bu numarayı tuşladıktan sonra direk 4’ü tuşlayarak VOİP hizmeti hakkında bilgi alabilir ve teknik destek hizmeti alabilirsiniz. Bu numaradan ayrıca,  3 * 2 tuşlanarak arıza kaydı bırakabilirsiniz.

Kablonet Direk Müşteri Hizmetleri

Kablonet direk müşteri hizmetleri servisinden sadece çağrı merkezi numaraları ile ulaşılmamaktadır. Müşteri hizmeti servisini web sitesi aracılığıyla kolay yoldan alabilirsiniz.

Web sitesinde ana sayfa üzerinden, online işlemler sekmesine tıklayarak, öncelikle üye olabilir, üye iseniz ise müşteri numarası ve şifre ile giriş yapabilirsiniz. Müşteri numarası yerine kimlik numarası girebilir ya da e-devlet sistemi üzerinden de giriş sağlayabilirsiniz. Giriş yapıldıktan sonra hızlı işlemler bölümünden, borç alacak sorgulama, fatura ödeme işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bu bölümden iletişim formunu doldurarak, müşteri temsilcilerinin üyelik için size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu bölümden ayrıca kampanyasız yeni abonelik bölümüne giriş yapabilirsiniz.

Web sitesi üzerinden ana sayfa da yer alan televizyon bölümüne girip, paketleri inceleyebilir, Kablo TV’de bu ay bölümünden bulunduğunuz ay yayınlanacak filmleri inceleyebilirsiniz. İnternet bölümüne girdiğinizde ise tarifeler hakkında bilgi alıp, şehit ve gazi yakınları ya da engelliler için sunulan tarifelere göz atabilirsiniz. Ana sayfada telefon bölümüne girilerek, tarifeler hakkında detaylı bilgiyi alabilirsiniz. Bu bölümden alınan bir diğer önemli bilgi ise arama yönü ücretlendirmesidir. Web sitesi üzerinden alınan hizmet bitmemekte olup, satış noktaları adreslerine de buradan ulaşabilmektesiniz.

Destek bölümünden duyurular sekmesine girilip, yapılan son yenilikler hakkında bilgi alabilirsiniz. Destek bölümünden alınan bir diğer önemli bilgi ise güvenli internet hizmeti ile ilgili akla takılan birçok sorunun cevabının verilmesidir.

Görüldüğü gibi web sitesi Kablonet direk müşteri hizmetleri desteğini önemli derecede vermektedir.

Kablonet Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri

Kablonet müşteri hizmetleri çalışma saatleri incelendiğinde, 09:00- 19:00 saatleri arasında hizmet sunduğu görülmektedir. Yoğunluğu nedeni ile birçok çağrı merkezi gibi 7/24 hizmet sunma aşamasına gelmemiştir. Bu saatler arasında hizmet sunmak şuan ki abone sayısı ile yeterli bulunmaktadır.

Kablonet mesai saatleri içinde 0850 441 20 17 numaralı telefondan Türksat Kablonet aboneliği yapılmaktadır. Ayrıca 126 ve 0850 804 44 44 gibi Kablonet Müşteri hizmetleri telefonları ile tüm şikayet, öneri ve isteklerinizi müşteri temsilcilerine iletebilirsiniz.

Kablonet Müşteri Hizmetleri Arama Ücreti

Kablonet müşteri hizmetleri arama ücreti uygulaması bulunmaktadır. Cep telefonundan arama yapıyorsanız bulunduğunuz tarifeye göre indirimlerden yararlanabilirken, eğer paketinizde ücretsiz arama dakikanız var ise ücretlendirme dakikanızdan düşmektedir.

Sabit hatlardan arama yapıyorsanız yine bulunduğunuz telekomünikasyon şirketinin uyguladığı ücretlendirme ile fiyatlar değişiklik göstermektedir. Bu nedenle eğer ücret ödemek istemiyorsanız, dilek, şikayet ve önerilerinizi Kablonet müşteri hizmetleri web sitesi kanalından kolayca yönlendirebilirsiniz.

Kablonet Müşteri Hizmetleri Açmıyor

Kablonet firmasının yoğunluk oranı az olduğundan, henüz Türkiye’de tüm illere erişim söz konusu olmadığından müşteri hizmetlerinde çok fazla yoğunluğa ulaşılmamaktadır. Müşteriler bu durumdan şuan da memnun olsa da, sürekli yayılan ağı ile kısa süre sonra yoğunluğun artacağı düşünülmektedir.

Eğer Kablonet müşteri hizmetleri açmıyor ise, mesai saatleri dışında arama yapmış olma ihtimaliniz çok yüksektir. Eğer mesai saati dışında arama yapıldı ise, telesekreter bu konu hakkında bilgi verecektir.

Kablonet müşteri hizmetleri mesai saatleri 09:00- 19:00 arasındadır. Mesai saatleri içerisinde web sitesinde yer alan telefon numaralarından arama yapıldığında kısa süre içinde bağlantı gerçekleşecektir. Eğer bağlanmakta sorun yaşarsanız direk bağlanma başlığı altında verilen tuşlamalar yapılarak müşteriler arasında ön sıraya geçilecektir.

Kablonet Müşteri Hizmetleri Bağlanmanın Kolay Yolu

Kablonet müşteri hizmetlerine bağlanmanın kolay yolu, müşteri hizmetlerine direk bağlanma aşamasında yapılan tuşlamaların gerçekleştirilmesi ile olur.

Kablonet müşteri hizmetleri şuan da yoğunluk sorunu yaşamamaktadır. Bu nedenle çağrı merkezinde de vardiyalı çalışılmamakta, belirli mesai saatleri bulunmaktadır. Yine de bağlanmakta sorun yaşıyorsanız öncelikle doğru çağrı merkezi numarasını çevirdiğinizden emin olmalısınız. Tercih etmeniz gereken numaralar web sitesinde belirtilmektedir. Çağrı merkezi numarasını aradıktan sonra, direk bağlanma aşamasında belirttiğimiz, istediğiniz bölüme uygun olan numarayı tuşlayarak Kablonet müşteri hizmetleri temsilcinize ulaşabilirsiniz.

10 Nisan 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?