Kim Milyoner Olmak İster Nasıl Yarışmacı Olunur?

Kim milyoner olmak ister yarışması uzun yıllardır ATV ekranlarında yayınlanmakta olan bir bilgi yarışmasıdır. Uzun yıllar boyu Kenan Işık’ın sunuculuk yaptığı yarışmaya Kenan Işık beyin kanaması geçirdiğinden dolayı artık sunuculuk yapamıyor. Kim Milyoner olmak ister yarışmasının şu anki sunucusu Murat Yıldırım’dır.

Murat Yıldırım’ın sunuculuk yaptığı yarışmaya katılmak istiyor iseniz öncelikle Atv’nin resmi internet adresinden başvuru formunu doldurarak başvuru yapmalısınız. Başvuru formunu doldurduktan sonra eğer yarışmaya uygun bulunursanız ön görüşmeye çağırılacaksınız. Ön görüşmede mülakata tabi tutulduktan sonra eğer mülakatı geçebilirseniz yarışmaya hak kazanacaksınız.

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Formu

ATV resmi internet sayfasında kim milyoner olmak başvuru formu bulunmaktadır. Form içerisinde vereceğiniz yanıtlar oldukça önemli olup sizin mülakata çağrılıp çağrılmayacağınızı verdiğiniz cevaplar sağlayacaktır.

Kim milyoner olmak başvuru formunda kendi yüzünüzün göründüğü bir fotoğraf yüklemelisiniz. Daha sonra adınız soy adınız, doğum yılınız, doğduğunuz şehir, cinsiyetiniz, yaşadığınız şehir, ailenizin yaşadığı şehir, aslen nerelisiniz, ev telefonu, iş telefonu, cep telefonu, en mezun olunan okul ve bölüm, şu an okuduğunuz okul gibi bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz.

Daha sonra formun devamında e posta adresiniz, meslek durumu, annenizin mesleği, babanızın mesleği, yaşadığınız ya da devam etmekte olan bir sağlık sorununuz var mı, konuştuğunuz diller, medeni durumunuz nedir, çocuğunuz var mı eğer evet ise kaç tane çocuğunuz var gibi sorular yer almaktadır. Bu cevapları kesin ve net olan soruları yanıtladıktan sonra sizin karakterinizi yansıtacak olan özel sorulara geçebilirsiniz.

Başvuru Formunda Yer Alan Özel Sorular

Sizi tanıtacak olan sorulardan birisi hobileriniz neler sorusudur. Hobiler kişinin kendisine özeldir ve bu yüzden sizi farklı kılan hobilerinizi güzel bir dil ile açıklamalısınız.

Başvuru formunda yer alan bir başka soru da en beğendiğiniz 3 kitap sorusudur. Bu soru da kişinin ne kadar kültürlü olduğunu ve nelerden hoşlandığını yansıtacak bir sorudur. Okuduğunuz ve sizi etkileyen, hayatınızda iz bırakan 3 kitaba bu bölümde yer vermelisiniz.

Kim milyoner olmak başvuru formu sorularından birisi de en beğendiğiniz 3 film sorusudur. Bu alanda en beğendiğiniz 3 film ile sizin film kültürünüz ve zevkleriniz ortaya çıkacaktır. Film seçimlerinizi iyi yapmalısınız.

Okuduğunuz dergi ve gazeteler bölümü de başvuru formunda yer almaktadır. Düzenli olarak okumuş olduğunuz bir gazete ya da dergi bulunuyor ise mutlaka yazmalısınız.

Dinlediğiniz müzik türü nedir? Dinlediğiniz müzik türü de sizi yansıtan özelliklerdendir. Biliyorsunuz ki kim milyoner olmak ister yarışmasında sesli sorular yer almaktadır. Bu yüzden müzik bilgisi de zaman zaman önemli olabilmektedir.

Formda özel bir yeteneğiniz var mı varsa neler olduğunu yazabileceğiniz boş bir alan belirtilmiştir. Özel bir yeteneğiniz olduğunu düşünüyorsanız bu alanı mutlaka doldurmalısınız. Bu sayede mülakata çağrılma olasılığınız artacaktır.

Yurt dışında nereleri gördünüz gibi boş bir alan bulunmaktadır. Eğer yurt dışına çıkma imkanınız olduysa gittiğiniz yerlerin tamamını yazmanızı öneririz.

Daha önce bir yarışma programına katıldınız mı, katıldıysanız hangi yarışmalar olduğunu yazınız. Programda hedeflediğiniz para ödülü ne kadar, para ödülünü kazanırsanız kazandığınız para ile ne yapacaksınız soruları formda yer almaktadır. Bu soruları kesin ve net bir şekilde yanıtlamalısınız. Hedefiniz ne ve elde ettiğiniz ödül ile ne yapmayı planladığınızı açık bir şekilde anlatmalısınız.

Başvuru formunda kendinizi nasıl tanımlarsınız bölümü yer almaktadır. Kendinizi kısa ve öz cümleler ile tanımlamalısınız.

1 milyon TL değerindeki soruyu siz soracak olsaydınız ne sorardınız bölümü yer almaktadır. Buraya yaratıcı bir soru yazmanızı tavsiye ederiz. Eğer etkileyici bir soru yazarsanız mülakata çağrılma ihtimaliniz de artacaktır. Tüm soruları yanıtladıktan sonra ben robot değilim kutucuğunu da işaretleyerek başvuru formunu gönderebilirsiniz. Başvuru formunu doldurduktan sonra bu form 1 yıl boyunca geçerli olup 1 yıl sonrasında formu güncelleyebilirsiniz.

Kim Milyoner İster Başvuru Takibi

Kim milyoner olmak ister yarışmasına internet üzerinden başvuru yaptıysanız başvuru yaptıktan 2 hafta sonrasında eğer yarışmaya katılmak için uygun bulunursanız aranabilirsiniz. Başvuru listesini bazı internet siteleri düzenli olarak yayınlamakta olup buralardan isminizi kontrol edebilirsiniz.

Başvurunuzun onaylanması ile birlikte sizi mülakat için telefon ile arayarak görüşmeye çağıracaklardır. Görüşmeden sonra süreç hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kim Milyoner Olmak İster Mülakatı

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına ATV resmi internet sitesi üzerinden başvurunuzu yaptıktan sonra eğer yarışmaya katılmak için uygun bulunursanız sizi arayacaklardır. Sizi aradıklarında önce ilk mülakat için ATV stüdyolarına çağıracaklardır. İlk mülakat aşaması bir ön görüşme niteliğindedir. Bu mülakatta başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgiler ve bu bilgiler üzerinden sorular sorulmaktadır. İlk mülakatta 1 milyonu kazanırsanız ne yapacaksınız, kendinizi tanıtın ne iş yapıyorsunuz gibi bir görüşme yapılıyor. İlk mülakattan sonra eğer ikinci mülakata katılmaya hak kazanırsanız sizi 2 hafta çerisinde arayacaklardır.

İlk mülakattan sonra iki hafta içerisinde geri dönüş yapan yarışmacılar 2. Mülakata yani yapımcı mülakatına çağrılırlar. 2. Mülakat daha kapsamlı olup bu mülakat sonrasında yarışmaya katılık katılamayacağınız belirlenecektir. İkinci mülakat daha kapsamlı olup yarışmacılar 25 soruluk bir teste tabi tutuluyor. Bu mülakattan sonra 3 hafta içerisinde yarışmacılara geri dönüş yapılıyor.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışma Süreci

Kim milyoner olmak ister yarışmasına başvurdunuz, başvurunuz onaylandı ve tüm mülakatları geçerek yarışma gününe kadar geldiniz. Yarışma çekimleri genellikle hafta sonları yapılmakta olup yarışma çekimine gelmeden önce sizlere gerekli olan tüm bilgiler verilecektir. Mesela Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında çekimler için 2 farklı kıyafet getirmeniz istenecektir. Hangi kıyafetiniz kameralar tarafından iyi görünüyor ise onu giymeniz sizden istenecektir.

Yarışmada yanınızda 2 yakınınızı getirebilirsiniz. Yarışmaya başlamadan önce bu iki yakınınızın ismini vermelisiniz. Ayrıca telefon jokeri için kullanacağınız isimleri ve telefon numaralarını da daha öncesinde vermiş olmalısınız.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışma Formatı

Kim milyoner olmak ister bir bilgi yarışmasıdır ve yarışmacılar tek başlarına ödülü almaya çalışırlar. Yarışmaya 3 joker ile başlanır. Seyirci, yarı yarıya ve telefon jokeri yarışmacıların istedikleri sorularda kullanabilecekleri jokerlerdir. İlk iki soru genellikle günlük hayattan olay bilinebilecek sorulardır ve yarışmacıların heyecanını almaya yöneliktir. Yarışmacının ikinci soruyu bilmesi ile ilk baraj sorusu geçilir ve 1000 TL garanti altına alınır. Daha sonra 7. Soruya kadar sorular giderek zorlaşır. 7. Soru da baraj sorusudur ve 7. Sorunun bilinmesi ile 15 bin TL garanti altına alınmış olur. Yarışmacı yanlış bir yanıt verse bile 15 bin lirayı alacaktır. 15 bin liralık baraj sorusunun bilinmesinden sonra yarışmacılara çift cevap joker hakkı eklenir. Daha sonra 30 bin liralık soru, 60 bin liralık soru, 125 bin liralık soru, 250 bin liralık soru ve son olarak 1 milyon değerindeki soru bulunmaktadır. Yarışmacı soruları doğru yanıtlayarak 1 milyon değerindeki büyük ödülün sahibi olabilirler.

15 bin liralık 2. Baraj sorusundan sonraki sorular için süre kısıtlaması kalkıyor ve yarışmacılar sorular için istedikleri kadar düşünme hakkına sahip oluyorlar.

29 Mart 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?