Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu Nereden, Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk Bankası kredi kartı başvurusu işlemleri, birçok farklı yöntem kullanılarak kolaylıkla yapılabilmektedir. Kuveyt Türk Bankası’nın müşterilerine sunduğu kredi kartları birçok avantaja sahiptir. Bu nedenle tercih sebebi olan Kuveyt Türk kredi kartlarıyla ilgili olarak;

 • Kuveyt Türk kredi kartı çeşitleri nelerdir?
 • Kuveyt Türk kredi kartı özellikleri nelerdir?
 • Kuveyt Türk kredi kartı başvurusu nereden ve nasıl yapılır?
 • Kuveyt Türk kredi kartı başvuru sorgulama nasıl yapılır?

gibi merak edilen soruların cevaplarını ve daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Çeşitleri

Kuveyt Türk Bankası’nın kredi kartları müşterilerin ihtiyaçlarına tam anlamıyla karşılık vermek amacıyla çeşitlendirilmiştir. Kuveyt Türk kredi kartı kullanan müşteriler her türlü alış verişlerinde ekstra taksit imkânlarından ve taksit erteleme seçeneklerinden faydalanabilmektedir. Türkiye’de bankacılık sektörüne 1989 yılında faaliyetlerine başlayan Kuveyt Türk Bankası’nın kredi kartları kısa sürede ülke genelinde milyonlarca müşteriye ulaşmıştır. Söz konusu Kuveyt Türk kredi kartları Sağlam Kart adı altıdan birçok farklı seçeneklerle müşterilerin hizmetine sunulmaktadır.

Kuveyt Türk Sağlam Kart

Kuveyt Türk Bankası’nın kredi kartı olan Sağlam Kart ile yapılan alış verişlerde kart sahibinden ekstra bir kart ücreti alınmamaktadır. Yeni nesil kredi kartı olarak müşterilerin kullanımına sunulan Sağlam Kart;

 • Platin
 • Gold
 • Klasik

Olmak üzere 3 farklı sınıfla, müşterilere birbirinden özel seçenekler sağlamaktadır. Kuveyt Türk Bankası’nın kredi kartı olan Sağlam Kart’ın özelliklerini ve müşterilerine sunduğu avantajları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kuveyt Türk Sağlam Nakit Kart

Kuveyt Türk Sağlam Nakit Kart ise bankanın müşterilerin isteklerine yönelik hizmete sunduğu bir diğer kredi kartı seçeneği olarak öne çıkmaktadır. Sağlam Nakit Kart sahipleri, yapacakları tüm alış verişlerde altın puan kazanma şansına sahipler. Bununla birlikte kredi kartı limitinin yetersiz kaldığı durumlarda önceden tanımlanan ek limit ile anında alış verişe devam edebilme avantajını kullanabilirler. Bu noktada Sağlam Nakit Kart’ın müşterilerine sunduğu en büyük fırsat, kredi kartına tanımlanmış nakit avans limitini kullanarak alış veriş yapılmasını sağlamasıdır.

Kuveyt Türk Sağlam Kart Özellikleri

Kuveyt Türk Bankası’nın kredi kartı olan Sağlam Kart özellikleri ile birçok tüketiciye cazip alış veriş olanakları sunuyor. Söz konusu Sağlam Kart’ın özellikleri şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Sağlam Kart ile yapacağınız sağlık ve eğitim sektöründeki harcamalarda vade farkı olmadan 5 taksit imkanına sahipsiniz.
 • Kuveyt Türk Sağlam Kart ile düzenli olarak 12 ay boyunca en az 200 TL’lik alış veriş yapmanız ve kredi kartı borcunuzu zamanında ödemeniz halinde 50 TL değerinde altın puan kazanabilirsiniz.
 • Taksit imkanları ve kazanılan altın puanları alış verişlerinizde kullanarak dilediğiniz gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
 • Sağlam Kart’ın nakit avans avantajları ile acil nakit ihtiyaçlarınızda istediğiniz tutarda nakit çekebilirsiniz.
 • Diğer kredi kartlarının aksine Kuveyt Türk Bankası’nın anlaşmalı olduğu işyerlerinde yapacağınız alış verişlerde ekstra taksit ve indirim fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu

Kuveyt Türk kredi kartı başvurusu için yapılması gerekenler, müşteri memnuniyeti esas alınarak birçok farklı yoldan icra edilebilmektedir. Bu konuda Kuveyt Türk Bankası, müşterilerine kolaylık sağlamak amacıyla hem internet üzerinden, hem telefon desteği ile hem de tüm Kuveyt Türk şubelerinden ve bankamatiklerinden kredi kartı başvurusu yapabilmenin önünü açmıştır. Bu konuda daha detaylı bilgileri ve yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu Şubeden

Kuveyt Türk kredi kartı başvurularında banka şubesinden kart talebinde bulunabilirsiniz. Size en yakın Kuveyt Türk şubesini öğrenmek için hemen Kuveyt Türk resmi internet sitesinden yararlanabilirsiniz. Böylece online olarak bulunduğunuz yere en yakın Kuveyt Türk banka şubesini bulabilirsiniz.

Kredi kartı başvurularında bütün Kuveyt Türk şubelerinde müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Nitekim Kuveyt Türk kredi kartı Sağlam Kart çıkarmak için bankaya başvurduğunuzda hemen kredi kartı işlemleriniz başlatılır ve aynı gün içerisinde adınıza kayıtlı olan kredi kartı basılmaktadır. Başvurunuzun akabinde en kısa sürede basılan kredi kartınız ev adresinize teslim edilmektedir.

Kuveyt Türk İnternet Şubesi

Kuveyt Türk internet şubesi hizmetleri kullanılarak da Sağlam Kart başvurusunda bulunabilinmektedir. Müşterilerine çağın gerektirdiği şekilde internet bankacılığı hizmeti sunan Kuveyt Türk aynı şekilde online olarak kredi kartı başvurularını kabul etmektedir. Kredi kartı çıkartmak isteyenlerin başvuru yapması için Kuveyt Türk’ün resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra ana sayfa üzerinde yer alan “Müşteri Ol”  bağlantısı üzerinden kredi kartı başvurusunu gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu bağlantı akabinde açılan sayfada kredi kartı başvurusunda bulunan kişiden istenilen bilgiler;

 • Kart sahibi olacak kişinin adı ve soyadı
 • T.C kimlik numarası
 • Doğum tarihi
 • İkamet edilen il ve ilçe
 • Cep telefonu numarası

Olarak öne çıkmaktadır. Bu bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmasının ardından adres ve iletişim bilgilerine geçiş yapılmaktadır.

İnternet üzerinden kişisel bilgilerin doldurulması akabinde kredi kartı başvurusunda bulunulmasının ardından, en kısa sürede başvuran kişinin adına kayıtlı Sağlam Kart ev adresine gönderilmektedir. Dolayısıyla Kuveyt Türk Sağlam Kart sahibi olmak bu kadar kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.

Kuveyt Türk Telefon Bankacılığı

Kuveyt Türk telefon bankacılığı sistemi ile de kredi kartı başvurusunda bulunmak oldukça kolaydır. Kuveyt Türk Çağrı Merkezi numarası;

 • Yurt içinden 444 0 123
 • Yurt dışından +90 444 0 123

Olarak 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Bütün bankacılık işlemlerinizi dilediğiniz yerden ve dilediğiniz zamanda bu numarayı arayarak gerçekleştirebilir aynı zamanda Kuveyt Türk kredi kartı olan Sağlam Kart başvurusunu da bu hat üzerinden oluşturabilirisiniz.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu ATM

Kuveyt Türk kredi kartı başvurusu ATM’lerden de yapılamamaktadır. Bu nedenle müşterilerin Sağlam Kart başvurularında bankamatik yerine konumuna en yakın olan banka şubesini tercih etmesi gerekmektedir.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu Mobil Bankacılık

Kuveyt Türk kredi kartı başvurusunda mobil bankacılık hizmetleri de önemli bir yere sahiptir. Müşteriler, Kuveyt Türk mobil bankacılık hizmetlerinde Sağlam Kart başvurusunda bulunabileceği gibi;

 • Para transferleri
 • Fatura ödemeleri
 • Kıymetli maden ve döviz işlemleri
 • Hisse alım satımı

Ve daha birçok bankacılık işlemlerini diledikleri yerden ve zamandan ücretsiz olarak gerçekleştirebilirler.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvuru Sorgulama

Kuveyt Türk kredi kartı başvurusu sorgulama işlemleri ile kredi kartı başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığı ve adresinize ne zaman teslim edileceği gibi bilgilere anında ulaşabilirsiniz. Söz konusu işlemler için size en yakın Kuveyt Türk şubesine uğrayabileceğiniz gibi 7 gün 24 saat hizmet veren Kuveyt Türk Çağrı Merkezi’ni de arayabilir ve işlemlerinize karşılık bulabilirsiniz.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Kullananlar

Kuveyt Türk kredi kartı kullanan müşteriler, alış verişlerinde hem vadesiz taksit imkanlarından hem de kazanılan altın puan fırsatlarından yararlanmaktalar. Eğitim ve sağlık harcamalarında vade farkı olmadan anında peşin fiyatına 5 taksit imkanı sunan Sağlam Kart, bu özelliği ile birçok rakibinden öne çıkmaktadır. Kazanılan altın puanlar bir sonraki alış verişlerde TL değerinde kullanılabilmektedir.

Kuveyt Türk Altın Kart

Kuveyt Türk kredi kartları arasında yer alan Altın Kart, müşterilere sunulan kart seçeneklerinden biridir. Sağlam Kart çeşitleri arasında yer alan Kuveyt Türk Altın Kart ile müşteriler yaptıkları bütün alışverişlerde altın puan kazanarak bir sonraki alış verişlerini bedavaya getirme fırsatına sahiptirler.

Kuveyt Türk Platinum

Kuveyt Türk Platinum kredi kartı, bankanın müşterilerine sunduğu Sağlam Kart opsiyonlarından bir diğeridir. Bu kartın kullanıcıları hem anlaşmalı mağazalarda altın puan kazandırmakta hem de sağlık ve eğitim harcamalarında ekstra ücret yaratmadan 5 taksit imkanı sunmaktadır. Öte yandan Kuveyt Türk Platin Kart kullanıcıları kart aidatı gibi ekstra ücretler ödememektedir.

etiketler:
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?