SEPAŞ Kredi Kartı İle Fatura Ödeme Nereden, Nasıl Yapılır?

SEPAŞ elektrik faturasını kredi kartı ile ödemek, şirketin müşterilerine sunduğu birçok yöntemle kolaylıkla yapılabilmektedir. SEPAŞ Enerji’den elektrik hizmeti alan müşteriler, ödemeleri gereken elektrik faturalarını, isterlerse nakit olarak isterlerse de kredi kartlarını kullanarak ödeyebilmekteler. Bu yazımızda SEPAŞ elektrik faturasını kredi kartı ile ödemenin yollarını ve SEPAŞ Enerji Türkiye’den elektrik hizmeti almak ile ilgili bütün merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

SEPAŞ Enerji Türkiye

SEPAŞ Enerji Türkiye’de profesyonel olarak elektrik dağıtım faaliyetlerini gerçekleştiren ve uluslararası ortaklıkları bulunan bir şirkettir. Ülkemizde Akkök Holding ve Avrupa’nın en büyük enerji şirketleri arasında yer alan CEZ Group’un ortaklığı ile 1 Ocak 2013 tarihinde hizmetlerine başlamıştır. SEPAŞ’ın profesyonel elektrik dağıtım alanında yer alan şehirler;

 • Bolu
 • Düzce
 • Sakarya
 • Kocaeli

Başta olmak üzere ülkenin her yanından birçok şehirde hizmet vermektedir. SEPAŞ Enerji ülkemizin enerji kaynaklarını kullanmada verimliliği ve müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır.

Sepaş Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

SEPAŞ borç sorgulama işlemleri ile hizmet aldığınız SEPAŞ Elektrik şirketine yapmanız gereken ödemeleri görüntüleyebilirsiniz. Şirketin kurumsal anlamda müşteri memnuniyeti odaklı çalışmasının bir ürünü olan Online İşlemler Merkezi sayesinde bütün SEPAŞ Elektrik aboneleri, elektrik faturalarını diledikleri zaman ve diledikleri yerden görüntüleyebilme imkânına sahiptir. Bu sebeple siz de bir SEPAŞ Elektrik abonesiyseniz internet üzerinden borç sorgulama yaparak adınıza kayıtlı elektrik faturasını görüntüleyebilirsiniz. Böylece ödeme zamanınızdan önce fatura tutarının ne kadar olduğu ve faturanın son ödemesinin hangi tarihte yapılabileceği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sepaş Fatura Ödeme

SEPAŞ Fatura ödeme işlemleri de borç sorgulama işlemlerinin akabinde hem internet üzerinden kredi kartı ile hem de bazı ödeme noktalarından nakit olarak gerçekleştirebileceğiniz işlemlerdir. SEPAŞ Elektrik abonesi olarak adınıza kayıtlı olan elektrik faturanızı nereden ve nasıl ödeyeceğiniz ile ilgili bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Elektrik Faturası Ödeme

Kredi kartı ile elektrik faturası ödeme işlemleri SEPAŞ Elektrik şirketinin müşteri memnuniyet sağlamak adına uygulamaya geçirdiği ödeme yöntemlerinden biridir. Bunun dışında dilerseniz elektrik faturanızı nakit olarak da ödeyebilirsiniz. Müşterilerinin talep ve beklentilerini iyi analiz ederek, onlara en doğru yaklaşımla profesyonel çözümler sunmayı amaç edinen SEPAŞ Elektrik, fatura ödemelerinde birçok farklı seçenek sunarak elektrik hizmeti alan abonelerine kolaylık sağlamaktadır.

SEPAŞ Enerji Fatura Ödeme Noktaları

SEPAŞ Enerji elektrik faturası ödeme noktaları ile dilediğiniz ödeme türünü ve yerini seçerek fatura ödemelerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hem elektrik hizmeti öncesi hem de verilen hizmet sonrası müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla uygulamaya geçirilen SEPAŞ Enerji elektrik faturası ödeme kanalları şunlardır:

Anlaşmalı Banka

SEPAŞ Enerji şirketinin anlaşmalı olduğu bankalar ile faturalarınızı isterseniz nakit olarak isterseniz de kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. SEPAŞ Enerji ülkemizde;

 • Akbank
 • Denizbank
 • Garanti Bankası
 • ING Bank
 • Türkiye İş Bankası
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • C. Ziraat Bankası

Başta olmak üzere birçok kurumla anlaşmalı olarak çalışmaktadır.  Bu bankalar üzerinden elektrik faturanızı ödemenin de birçok farklı yolu vardır. İsterseniz anlaşmalı olunan bankaların şubelerine giderek faturanızla gişe işlemlerinden ödeme yapabileceğiniz gibi isterseniz de bankalara otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Ayrıca söz konusu bankaların ATM’lerini kullanarak da ister kredi kartınızla isterseniz de nakit olarak fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Otomatik ödeme talimatı için müşterisi olduğunuz söz konusu anlaşmalı bankalardan herhangi birine şahsen müracaat etmeniz gerekmektedir. Müracaat sırasında fatura makbuzunun üzerinde yer alan müşteri numaranız ve işletme kodu numaranız ile bankadan otomatik ödeme işlemlerini kolaylıkla başlatabilirsiniz.

Bununla birlikte isterseniz müşterisi olduğunuz anlaşmalı bankanın “İnternet Bankacılığı” hizmetinden yararlanarak da elektrik faturanızı ödeyebilirsiniz. Söz konusu işlem yazımızın devamında İnteraktif hesap olarak açıklanmaktadır.

İnteraktif Hesap

İnteraktif hesap ile fatura ödeme işlemleri, SEPAŞ Elektrik şirketinin anlaşmalı bankalar aracılığıyla müşterilerine ödeme kolaylığı yarattığı fatura ödeme yöntemleri arasında yer almaktadır. İnteraktif hesap ile kredi kartınızla online olarak abonesi olduğunuz SEPAŞ Elektrik faturanızı ödemek için şirketin anlaşmalı olduğu bankaların birinin ya da birkaçının müşterisi olmanız gerekmektedir.

Müşterisi olduğunuz bankanın internet şubesini kullanarak dilediğiniz yerden ve istediğiniz zaman faturanızı ödeyebilirsiniz. Bunun için faturada yazan müşteri numaranızı bilmeniz ve ilgili yerlere doğru olarak kodlamanız gerekmektedir.

Online İşlemler Merkezi

SEPAŞ Elektrik şirketinin online işlemler merkezi ile de internet üzerinden elektrik faturanızı ödemeniz mümkündür. Az önce bahsettiğimiz bankaların internet şubelerini kullanmak istemiyorsanız SEPAŞ Elektrik şirketinin resmi internet sitesi üzerinden de fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

SEPAŞ Elektrik, müşteri memnuniyetini temel alarak uygulamaya geçirdiği bu hizmetle abonelerinden ekstra bir ücret talep etmemektedir. Dolayısıyla SEPAŞ Elektrik resmi kurum sitesi üzerinde yer alan online işlemler merkezini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Online işlemler merkezi aracılığıyla elektrik faturası ödemek için;

 • Elektrik faturası kimin adına kayıtlıysa o kişini T.C kimlik numarası
 • Fatura üzerinde yer alan işletme kodu veya abone numarası bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Güvenli ödeme işlemlerine oldukça önem veren SEPAŞ Elektrik, her fatura ödemelerinde SMS ile onay kodu talebinde bulunmaktadır. Dolayısıyla elektrik faturası ödeme işlemlerinizi gerçekleştirirken ödemenin tamamlanması için sisteme kayıtlı olan cep telefonu numarasına onaylama kodu gönderilir. Abone kısa mesaj yoluyla kendisine ulaşan bu kodu ödeme sayfasında girdikten sonra faturası güvenli bir şekilde ödenmiş olmaktadır.

Kredi kartınız ile elektrik faturasını ödeyebileceğiniz SEPAŞ Elektrik online işlemler merkezi menüsünde ayrıca;

 • Bilgi güncelleme
 • Online abonelik
 • Abonelik sonlandırma
 • Abone bilgi sorgulama
 • Talep, öneri ve şikâyet takibi

Gibi hizmetler de yer almaktadır. Söz konusu hizmetler için SEPAŞ Elektrik abonelerinden hiçbir ekstra ücret talep etmemektedir. Bununla birlikte SEPAŞ Elektrik Online İşlemler Merkezi hizmetleri e-Devlet üzerinden de hizmet vermektedir.

SEPAŞ Fatura Ödeme Kredi Kartı Taksit

SEPAŞ Elektrik kredi kartı ile fatura ödemelerinde taksit imkânı da sunulmaktadır. Buna göre söz konusu şirketten elektrik hizmeti alan müşteriler diledikleri takdirde elektrik faturalarını taksitli olarak da ödeyebilmekteler.

Vadeli taksit seçenekleri bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Vade sayısına göre ortaya çıkan masraflar hakkında detaylı bilgilere SEPAŞ Elektrik resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Güncel banka faiz oranlarını da müşterisi olduğunuz bankadan öğrenebilirsiniz.

PTT Şubeleri

SEPAŞ Elektrik faturası PTT şubeleri aracılığıyla da ödenebilmektedir. Bunun için faturanızı yanınızda bulundurarak size en yakın PTT şubesinden ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Şubelerde ödemenizi isterseniz kredi veya banka kartıyla, isterseniz de nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Faturamatik

SEPAŞ Elektrik ödeme noktaları çözüm ortağı Faturamatik ile de elektrik faturaları kolay bir şekilde nakit olarak ödenmektedir. Faturamatik şubeleri yetkili olarak görevlendirilmiş ödeme noktalarıdır. Faturamatiklerin hangi bölgelerde yer aldığını SEPAŞ Elektrik resmi internet sitesi üzerinden harita şeklinde görüntüleyebilirsiniz.

SEPAŞ Elektrik Faturası Gelmedi

SEPAŞ elektrik faturası gelmedi diye sorun yaşayan aboneler internet üzerinden fatura sorgulama yaparak mevcut dönemdeki faturaları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirler. Fatura sorgulamanızı SEPAŞ Elektrik resmi internet sitesi üzerinde yer alan Online İşlemler Merkezi’nden ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Sepaş Elektrik Arıza

SEPAŞ elektrik arıza bildirileri SEPAŞ’ın iletişim kanalları kullanılarak kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu konuyla ilgili olarak SEPAŞ Elektrik Müşteri Hizmetleri telefon numarası 444 5 186’dır. Çağrı merkezi hafta içi 08:30 – 12:00 ile 13:00 – 17:30 arasında hizmet vermektedir.

6 Nisan 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?