Taraftarium Çağrı Merkezi İletişim

Fenerbahçe Trabzonspor Maçı Taraftarium24

Taraftarium24 Çağrı Merkezi yazımız içinde taraftarium ve futbol ile alakalı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Futbolun olmazsa olmazı taraftardır. Taraftarlar stadyum veya ekran başında gönül verdikleri takımı desteklemekten zevk duyarlar. Ekran başında yasal yayınlar olduğu gibi yasal olmayan yayınlarda vardır.

Taraftarium24 canlı maç izle  sloganıyla yayın yapan kanalın ismidir.

Taraftarium24 yasal olmayan yayın yapmaktadır. Futbol severlere ücretsiz maç izleme imkanı sunmaktadır.

Taraftarium24 ile iletişime geçmek zor olabilir. E-Mail adresleri var ve dönüş yapmalarını beklemek gerekiyor. Yazımızda bu E-mail adresini paylaşacağız. Ancak tavsiyemiz yasal olan yayınlar ile futbolun keyfini sürmenizdir.

Taraftarium24 kanalı üzerinden yayınlanan bütün bilgileri görebilir, yayının nasıl izleneceği ve dns ayarlamalarının nasıl yapılacağı ile alakalı bilgi alabilirsiniz.

Taraftarium24 kanalına üye olarak yayınların anlık takibini yapabilirsiniz.

Taraftarium24 iletişim Şikayet ve öneri için sportbosshd@protonmail.com

Futbol ile alakalı genel bilgi

Futbol, iki takımın 11’er futbolcu ile 45’er dakikadan 2 devre olarak toplamda 90 dakika mücadele ettiği kendi özgü kuralları olan dünyanın en popüler sporudur. Bu sporda amaç topu rakibin kalesine el ve kol hariç herhangi bir uzuvla sokmaktır.

Sadece kalecilerin ellerini kullanması serbesttir. Her takım kendine özgü renkler ile forma giyerler. Her futbolcunun numarası vardır. İki takımın ayırt edilebilmesi için farklı farklı forma giyerler.

Futbol Sahasının Ölçüleri

Futbolun oynandığı alan dikdörtgendir, saha uzunluğu 90-120 M, genişlik ise 45-90 M’dir. Uluslararası müsabakalarda ölçüler şu şekildedir. Saha uzunluğu 100-110 metre, saha genişliği ise 64-75 metredir. Uzun olan kenarlara taç çizgisi, kısa olan kenarlara kale çizgisi denilmektedir.

Karşılıklı iki kale çizgilerinin orta kısmında birer kale vardır. Kaleler; iki kale direği ile bir üst direkten oluşmaktadır. İki direğin arasının uzunluğu 7,32 metre, üst direğin yerden yüksekliği ise 2,44 metredir.

Futbol Hakemi Nedir?

Standart futbol maçını dört tane hakem yönetir. Bunlar biri orta hakemdir, son söz hakkı ondadır. İkisi yan hakemdir. Karşılıklı olarak taç çizgilerinde görev alırlar. Orta hakeme yardımcı olurlar. Oyunu orta hakem yönetmektedir ve verdiği kararlar kesin olarak uygulanmaktadır. Birde saha dışı ve saha dışı gözlem yapan 4. Hakem vardır. Artık VAR sistemi ile ekran başında da orta hakeme yardımcı hakemler görev yapmaktadır.

Futbolun Kuralları

Futbol izlemek için taraftarium tv1 veya taraftarium8 aklınızda olması gereken bilgilerdir.

Direkt Serbest Vuruş, Bir oyuncu rakibine aşağıda belirttiğimiz 10 ihlalden bir tanesini hakemin kanaatine göre kontrolsüz, dikkatsiz veya fazlaca güç kullanarak uygularsa karşı takım lehine serbest vuruş verilir.

1- Rakibe çelme atarsa veya çelmelemeye teşebbüs.
2- Rakibe tekme veya tekme atmaya teşebbüs.3- Rakibe şarj yapma,
4- Rakibin üstüne atlarsa,
5- Rakibini iterse,
6- Rakibe vurma veya vurmaya teşebbüs.
7- Rakibini tutma.
8- Topu rakibinden almak için ayağıyla müdahale ederken toptan önce rakibine dokunma.
9- Topa eliyle veya koluyla bilerek dokunursa.
10- Rakibe tükürürse,

Futbolun Ülkemize Gelişi

Modern futbol İngiltere topraklarından çıkarak yayıldığında, Osmanlı Devleti’nin, ticaret limanlarının olduğu kentlere yerleşmiş olan İngiliz vatandaşları bu sporu ülkemize sokmuşlardır. Futbolun oynandığı ilk üç şehir İzmir, İstanbul ve Selanik olmuştur.

Taraftarium24 ile alakalı diğer görseller.

20 Şubat 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?
Yorumlar (4 Yorum)