Türk Ekonomi Bankası Krediler

Türk Ekonomi Bankası müşterilerine çok çeşitli kredi seçenekleri sunmaktadır. TEB bankası, kredi ihtiyacı olan müşterileri için kredi seçeneklerini kategorize ederek, müşterilerin uygun faizli krediyi kolaylıkla bulmasını sağlıyor. Aynı zamanda kredi başvurusu yaparken, TEB banka olarak bu sürecin kısa süreli ve masrafsız olmasına özen gösteriyor. Örnek vermek gerekirse; Müşteriler CEPTETEB İhtiyaç Kredisi ile cep telefonlarından ihtiyaç kredisine zahmetsiz bir şekilde başvuruda bulunabiliyor. CEPTETEP telefon ile başvurunun herhangi bir masrafı olmadığı için banka müşterilerine düşük faizli kredi seçeneklerini rahatça sunabiliyor. Banka TEBli olmayan müşterilerine de çeşitli kredi kolaylıkları sağlıyor. CEPTETEP’li olmayan müşteri adaylarına yine internet üzerinden ulaşıyor, kredileri ve ödeme seçeneklerini sunuyor. Daha sonra şubelerine davet etmek yerine müşterilerinin istedikleri gün ve saatte randevu talebi oluşturup resmi evrakları imzalatıyor. Böylece TEBli olmayan müşteriler de bankanın kredileri ile tanışmış oluyor. Kredi çekmeye karar verme sürecinde müşterilerinin her anlamda yanında olduğunu belirten Türk Ekonomi Bankası, farklı bankalardan alınan kredi faiz oranlarını ve müşterilerin kredi tutarlarına göre ödeme seçeneklerini mail yoluyla kabul ediyor, inceliyor ve geri dönüş sağlıyor. Ayrıntılı olarak kredi seçenekleri hakkında bilgi verecek olursak;

Türk Ekonomi Bankası İhtiyaç Kredisi

Türk Ekonomi Bankası nakit paraya ihtiyacı olan müşterileri için ihtiyaç kredisi seçenekleri sunmaktadır. Bankanın istediği gerekli belgeleri teslim ettikten sonra, başvuru süreci başlıyor ve bir gün içerisinde banka tarafından geri dönüş alınıyor. TEB’in alt İhtiyaç Kredileri seçenekleri bulunuyor. “Mağaza İçi Kredi” bunlardan bir tanesi. Bankanın anlaşmalı olduğu bazı firmalar arasında alışverişinizi güvenle yapabiliyorsunuz. Günlük hayattaki alışveriş esnasında taksit yapılmayan ürünler olabiliyor. İşte bu Noktada TEB’in  Mağaza İçi İhtiyaç Kredisi yöntemi devreye giriyor. Çok çeşitli taksit ve ücret seçenekleri ile anlaşmalı olunan mağazalar üzerinden ürünler kolaylıkla temin edilebiliniyor. Bir diğer ihtiyaç kredisi seçenekleri ise “Arsa Kredisi.” Arsa Kredisinden yararlanmak için hali hazırda sahip olduğunuz evin tapusunu belgeleyerek, evin değeri üzerinden belirli oranlara kadar kredi alınması mümkün. 3 yıla kadar taksitlendirme seçenekleri ile düşük faizli ihtiyaç kredisinden yararlanılabiliniyor. Son zamanlarda gündemde olan ihtiyaç kredisi ise “PTT’den TEB JET KREDİ”. TEB bankası bu kredi seçeneği için PTT İle ortaklaşa çalışma yürütmektedir. PTT’den emekli maaşını alan müşteriler bu krediden yararlanmaktadır. Her müşteri için ödeme seçenekleri farklıdır. Banka, kredi hesaplamalarını özel olarak TEB şubelerine gidip, banka çalışanları ile bireysel yapabilme fırsatı tanıyor.

Türk Ekonomi Bankası Konut Kredisi

Teb Konut Kredisi müşterilerine, düşük ücretli taksit ile ev sahibi olma fırsatı tanıyor. Konut kredisi için toplam da 12 kredi seçeneği bulunmaktadır. Bunları maddeleyecek olursak;

  1. Her şey Dahil Konut Kredisi: Konut alındığı zaman doğabilecek çeşitli masraflar için extra ücret ödemeye gerek kalmamaktadır. Tüm masraflar TEB’in konut kredisi içine dahildir. Bu masrafları uzun taksit seçenekleri ile ödemek mümkündür.
  2. Al Kirala Konut Kredisi: Hem ev sahibi olmak hem de alınan evin kirasını değerlendirmek isteyenlere TEB’den Al Kirala Konut Kredisi seçeneği vardır. Alınan kira bedeli ile kredisini rahatça ödeme imkanı bulunmaktadır.
  3. Esnek Kademeli Konut Kredisi: Konut alırken ödeme ve taksit seçeneklerini müşteriler kendileri belirleyebilir ve bu sayede ev alma ihtiyacını ertelemeden düşük faizli konut kredisi avantajlarından yararlanabilirler.
  4. %100 Konut Kredisi: %100 Konut kredisi seçeneği ise peşin parası olmayan müşterilere hitap etmektedir. Banka bu aşamada müşterilerine %100’lük üzerinden bir kredi puanı veriyor ve nakit parası olmayan müşteriler almak istedikleri konut üzerinden %75 oranına kadar kredi hakkı kazanıyor. Kalan kısım ise nakit karşılığında veya müşterinin başka bir gayrimenkulü üzerinden %100’e tamamlanıyor.
  5. Anapara Ertelemeli Konut Kredisi: Konut kredisine öncelikle faiz oranlarını ödeyerek başlama imkanı sunan bu kredi yöntemi,  anaparayı daha sonradan uzun süreli vaade seçenekleri ile ödeme opsiyonu veriyor. Bu yöntem ile ilk olarak faiz yükünden kurtulmayı hedefleyen TEB, düşük ücretli konut kredisi imkanlarıyla müşteri destekli profil çizmeyi baz alıyor.
  6. Dönem Ödemeli Konut Kredisi: TEB bu kredi sistemi ile her ay ödeme yapmak istemeyen müşterilerine kolaylık sağlıyor. Konut kredisini müşteriler kendi aylık gelirlerine göre iki veya üç ayda bir ödeyebilmektedir. Ödeme yaparken dönemin faiz oranlarından etkilenilmektedir.

Türk Ekonomi Bankası Taşıt Kredisi

TEB taşıt kredisi ile müşteriler, hem sıfır taşıtlar için hem de ikincil el marka taşıtlar için bu kredi yöntemini kullanabilmektedirler. Taşıt kredisi kullanacakların aracın modeli ve yaşına göre vade seçeneklerini ayarlayabilmektedirler. Örnek vermek gerekirse; Araç yılı 2011 yaşı 7 ise TEB bu taşıt için 12 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır. Sıfır araçlarda ise 3 ile 48 ay arası vade seçenekleri bulunmaktadır. Düşük faizli taşıt kredisine başvurmak için bazı koşullar yer almaktadır. Bunlar şu şekildedir; Öncelikle 18 yaş üzeri olmak, Taşıt kredisine başvuran kişinin düzenli bir geliri yok ise kefil bulma zorunluluğu bulunmaktadır. Gerekli evraklar ise bireysel, tüzel ve yabancı uyruklu kişiler için farklılıklar göstermektedir. Araç almak isteyen müşteriler, taşıt kredisine başvurduklarında o dönemin aktif faiz oranlarını baz alarak işlem yapabilmektedir. Kredi ödeme seçenekleri arasında telefon, internet, teb şubeler, kredi kartı,TEB ATM ve PTT bulunmaktadır. Banka ile müşterilerin ortak belirlediği gün dışında yapılan ödemelere faiz işlemi uygulanmaktadır. Taşıt kredisinden yararlanan müşteriler ara dönem ödemeleri yaparak taşıt kredilerini ödeyebilmektedirler.

Türk Ekonomi Bankası Esnaf Kredisi

Çok çeşitli TEB Esnaf Kredisi ile düşük faizli esnaf kredilerine ulaşmak daha kolay olmaktadır. TEB KOSGEP destekli kredilerde 60 aya kadar vade seçenekleri sunmaktadır. TEB bu proje ile kadın girişimcilerin artmasını hedeflemektedir. Kadınların hem yeni bir işte aktif olmasını sağlarken hem de var olan girişimci kadınların işlerini büyütmesine de fırsat tanımaktadır. Bu kredi ile 75bin Türk Lirasına kadar düşük faizli esnaf kredisi seçenekleri bulunmaktadır. TEB esnaf kredisine 4446’ya SMS atarak başvurulmaktadır. Başvuru süreci sonuçlandıktan sonra ortalama üç hafta içerisinde TEB şubelere gerekli evraklar ile gidilerek 50bin Türk Lirasına kadar varan esnaf kredisi ile tanışabilinmektedir. TEB Esnafa Hoş geldin Paketi ile yeni işletme sahibi olan müşterilere düşük faizli esnaf kredisi sağlanmaktadır. Düşük faizli esnaf kredisi dışında bazı avantajları da bulunmaktadır. Örneğin; TEB Esnafa Hoş geldin Paketinden yararlanan müşteriler 1 yıl boyunca kart masrafı ödememektedirler. Şubelerden veya ATM’lerden çeşitli EFT hakları bulunmaktadır. Aynı zamanda kredi esnasında kullanılan çekler üzerinden %40 oranında indirim sağlanmaktadır.

Türk Ekonomi Bankası Kredi Kartı

Bonus kart avantajları ile TEB Kredi Kartı dünyasında çeşitli bonus tipi kartlar bulunmaktadır. Bunlardan ilkini TEB Bonus Card olarak görmekteyiz. Kartınızla alışveriş yaparken bonus puan kazanma özelliği bulunmaktadır. İleride yapılan alışverişlerde TEB Bonus Card ile biriken bonusları harcama özelliği mevcut. Aynı zamanda hafta içi yapılan alışverişlerde hafta sonu için sanatsal aktivitelerde (sinema ve tiyatro gibi) kullanacağınız bonus indirimleri kazanma şansı vardır. Bir başka kredi kartı seçeneği ise TEB Bonus Premium Card. Yukarı sayılan TEB Bonus Card avantajlarına ek olarak, Sabiha Gökçen Havalimanındaki restoranlardan indirimli olarak faydalanılmaktadır. TEB’in esnaf kredisinde kadın girişimlere sağladığı kredi kolaylık seçeneklerini TEB SHE CARD olan kredi kartında da görebilmekteyiz. TEB SHE CARD kullanan kadınlara özel giyim, kozmetik ve sağlık alanlarında extra 3 taksit seçenekleri vardır. Müşterilerin alışverişe başlamadan önce bu üç alanda yapacağı anahtar kelimeyi sms yoluyla bankaya ulaştırması gerekmektedir. Son olarak ÜniversiteTEB Bonus Card ile öğrencilere çeşitli imkanlar sunulmaktadır. Yapılan alışverişlerde kazanılan bonuslar; seyahatlerde, çilingir ve camcı gibi acil durum gerektiren masraflarda kullanılmaktadır. TEB Bankası kredi kartı başvurusu online olarak, telefonla veya en yakın TEB şubelerine gidilerek gerçekleştirilebilir.

29 Mart 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?