Yapı kredi Müşteri Temsilcisine Bağlanma 2019

Yapı kredi Müşteri Temsilcisine Bağlanma, Yapi Kredi Müşteri Hizmetleri numarasını arayanların zorlandığı bir konu olabilir. Yapı kredi müşteri hizmetleri telefonu ve Yapı kredi müşteri hizmetlerine bağlanma yöntemini aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca Bankacılık Teknolojileri ile alakalı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

1944 senesinde Türkiye’de vatandaşların uygun koşullarda konut sahibi olmalarına imkan sağlamak amacıyla Kazım Taşkent tarafından kurulan Yapıkredi Bankası, ülkemizin ilk özel bankasıdır. Bugün, 925 tane şubeye, 4000’i aşkın ATM’ye ve 18.000’den fazla çalışana sahiptir.

4440444

Yapı Kredi iletişim numarası arandıktan sonra, sırasıyla aşağıdaki verdiğimiz tuşlara basmanız halinde Yapı Kredi müşteri temsilcisi sizi karşılayacaktır.

Sesli komut açıldığında sırasıyla ve bir saniye ara ile önce 1 sonra 7 ve 2 tuşlarına basmak yeterlidir.

Kartınızı kaybetmiş ya da çalındığını düşünüyorsanız 0 tuşuna basıp hızlıca müşteri temsilcisine bağlanırsınız. Ancak bu menüde sadece kayıp ve çalıntı için hizmet alabilirsiniz.

Yapı Kredi WhatsApp iletişim numarası 0850 222 0444

WhatsApp uygulamasından banka ile iletişime geçebilmek için 0850 222 0 444 numaralı iletişim numarasını telefon rehberinize kaydetin. Sonrasında istediğiniz zaman WhatsApp’tan bankanın onaylı kurumsal hesabı ile bir sohbet başlatabilir çabucak destek alabilirsiniz.

Bankacılık Teknolojileri

İçinde bulunduğumuz dönemde geliştirme konusunda, yapay zeka, robotik, blok zinciri üzerine olanlarla, açık bankacılık yada gömülü bankacılık, API geliştirme API tüketme konularını değerli olmaktadır. Dolayısıyla bu alanlar aslında bundan sonraki finans sektörünün ve bankacılığın geleceğini şekillendiren temel teknolojilerdir.

Türkiye’de çok köklü bankalar var. 100 Yıllık bankalarımız var ancak bu dönemde yani dijitalleşme döneminde çok ciddi bir değişim içerisinde. Bankacılık yapmanın yöntemi değişiyor. Ve bizim bu değişime ayak uydurmamız gerekiyor. Yatırımların tümü teknolojinin göbeğinde olmayı sağlayacak yatırımlardır. Bankalar teknolojiyi en iyi ve en doğru kullanan kurumlar olmalıdırlar.

Bankalar mümkün olduğunca teknoloji şirketi olmalıdırlar. Önümüzdeki dönemde 2020 sonrası için bu teknoloji dönüşümü yapamayan bankalar yarışın içinde var olamazlar. Dolayısıyla bu teknolojik değişim hayatidir. Bankalar gelecekte var olabilmek teknolojiye yatırım yapmalıdırlar. Tüm dünyada temel sorun, paraya erişim ve paranın nüfus içerisinde dengeli bir şekilde dağıtılması. Bazı ülkelerin çözdüğü bazı ülkelerin çözemediği konu fakirlik ve gelir dağıtımındaki bozukluk.

Bankaların sunduğu hizmetlerden yaralanamayan milyonlarca insan var. Bu nedenle bankacılık bugün geldiği noktada bu gelir dağılımın daha dengeli hale gelmesi ve erişemeyen kesimlerin de erişmesi gerekecek. Bu da bu yöntemin çoklanmasıyla, bankaların biraz geri plana geçmesi ve kendilerini API’lere yani küçük programcıklara dönüştürmesi. Önde ise o tüketiciyi kavrayacak, çok daha ucuz, çok daha ekonomik ve çok daha çevik hareket edecek kurumların önde yer alarak her birisinin aslında bireyin kurumların farklı ihtiyaçlarını karşılarken bankacılığı görünmez kılacak işlerin olmasını bekliyoruz. Bu dünyada bu şekilde başladı. Ülkemize de mutlaka yansıyacaktır. Dolayısıyla lisansların artması, yeni lisans tiplerinin gelmesiyle birlikte bankacılık, temel bir iş alanı değil asıl başka iş alanlarının içinde halledilen bir konu haline gelecektir.

Müşteri deneyiminde, özellikle bir iş için bankaya gidilmesi gerekiyorsa bugün ya da banka uygulaması açması gerekiyor. Ama önümüzdeki dönemde, hiç kimse bunu yapmadan hangi uygulamayı kullanıyorsa, hangi servislere kimin aracıyla erişiyorsa, bankacılık onun içinde hallediliyor olacak. Bir de blok zincir konusu, paranın tanımını yani bugünkü para tanımını paranın el değiştirme tanımını değiştirmeye aday.

Öyle bir dünyada da  aslında arada para transferi için parayı saklamak için ilave kurumlara ihtiyacını olacak. Ama yine de o dünyanın da bir kripto para gibi farklı varlıkları olacak. Onun saklanması, korunması ve olmayan kesime bunun kredi şeklinde verilmesi gibi olaylarda, mutlaka o işi yapan kurumlara ihtiyaç olacak. Şu an yapılan işlemleri o zaman da yeni teknolojilerle yapabiliyor olunması gerekiyor. Çünkü o teknolojiyi kullanma seviyesine gelen insanlar o teknolojileri kullanan bankaları tercih edecekler.

13 Şubat 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?
Yorumlar (2 Yorum)
  • yapı kredi müşteri temsilcisi bağlanma ile alakalı harika bir yazı olmuş. tebrikler.

    • Yapı Kredi Müşteri Temsilcisi Bağlanma denince akla gelen ilk web sitesi olmayı çok istiyoruz. bütün yazılarımızda bunun için çalışıyoruz.