Pegasus Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

Pegasus Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası, Check-In nedir ve Check-In nasıl yapılır konularının olduğu yazımızda, Pegasus Havayolunu tercih etmeniz halinde işinize yarayacak bilgiler bulunmaktadır.

Pegasus Havayolları; 1990 yılından beri ülkemizde hizmet vermekte olan, İstanbul merkezli olan bir hava yolu şirkettir. Ucuz uçak bileti imkanı sağlayan şirket, uyguladığı low cost modeli ile yani düşük bütçeli model ile bunu sağlamaktadır. Geleneksel hizmetlerin olmaması sebebiyle uçak bileti uygun fiyatlı olmaktadır. Bu hizmetler ek ücretler ödenerek talep edilebilmektedir.

Filosunda 47 adet Yolcu kapasitesi 189 kişi olan BOEING B737-800 ve 34 adet Yolcu kapasitesi 180-186 kişi olan AURBUS A320-200 CEO&NEO bulunmaktadır. Toplam 81 adet uçak filosuyla Yurtiçi ve Yurtdışı toplam 112 noktaya uçuş gerçekleştirmektedir.

Check-In nedir?

Check-in uçağa binmeden önce uçuşa kayıt olmak için yapılan işlemdir. Check-in işlemlerini zamanında tamamlamak için Yurt içinde uçuş saatinden 2 saat, Yurt dışında uçuş saatinden 3 saat önce kontuarda bulunmanızı öneriyoruz. Bunu bir de havalimanında otopark, güvenlik kontrolleri, bagaj teslimi, yurtdışı çıkışlarında yurt dışı çıkış harcı alımı, pasaport kontrollerini de ekleyince hava limanına erken gitmek çok önemli.

Check-in yapmanın üç yolu vardır. Chec-in işlemlerinden sizin için en kolay yöntemi seçerek zaman kazanabilir, işlemini hızlı yoldan yapabilirsiniz.

1- En hızlı ve kolay yol Online mobil Check-in’den başlayalım. Online mobil check-in süper zaman kazandıran bir yöntem. Bagajınız yoksa en doğru seçenek diyebiliriz. Uçarken zaman kazanmak havalimanında uzun uzun kuyruk beklemek istemiyorsanız online check-in tam size göre. Online Chec-in uçuştan tam 72 saat önce başlar, 60 dakika önce sona erer.

Online check-in’e sana uçuşundan önce gelen sms ile tek tıkla tamamlayabilir. Yada flypgs.com veya pegasus mobil uygulamadaki Check-in bölümünden pnr numaranız, isminiz ve soy isim ile yapabilirsiniz. Check-in yapmak istediğiniz uçuşunuzu seçtiğinizde seyahat edeceğiniz koltuk numarasını ekranda göreceksiniz, sonraki ekranda E-posta ve cep telefonu bilgilerini girdikten sonra mobil biniş kartının linki sms yada E-posta aracılığı ile size gelecektir. Üzerinde uçuş bilgilerinin, kapı ve koltuk numaralarının olduğu bu mobil biniş kartınla bagajınız yok ise doğrudan uçağa gidebilirsiniz.

Şuna dikkat etmelisiniz., yanınıza alacağınız kabin bagajı maksimum 8 kilo ağırlığında 55X40X20 cm boyutlarında olmalıdır. Bagaj bu boyutlardan daha büyük yada ağırsa hava limanında bulunan kontuarlar kapanmadan bagajını online Check-in bagaj teslim kontuarlarına sıra beklemeden teslim ederek uçuşa katılabilirsiniz. Uçuşa kabul uçuş saatinden 10 dakika evvel sona erer.

2- Kıosk Check-in yöntemi; Pegasus kiosklarını havalimanında Pegasus kontuarlarının olduğu yerde bulabilirsiniz. Kiosk Check-in yurt içi uçuşlarında uçuş saatinden 45 dakika, yurt dışı uçuşlarında 60 dakika önce sona erer. Kioskların dokunmatik ekranından biletini alırken kaydettiğiniz cep telefonu numaranızla, uçuş bilgilerinizle yada PNR kodunuzla Kiosk Check-in yapıp hızlıca biniş kartınızı alabilirsiniz. Yurt dışı uçuşlarda pasaportunuzu okutarak Check-in işlemini tamamlayabilirsiniz. Eğer sadece kabin bagajı ile seyahat ediyorsanız biniş kartınız ile hızlı ve kolayca uçağa geçebilirsiniz.

3- Kontuar Check-in; havalimanındaki Pegasus kontuarlarına giderek gerekli belgeleri gösterip bagajınızı teslim edebilir ve biniş kartınızı alabilirsiniz. Gerekli belgeler Yurt içi ve Yurt dışı uçuşlarına göre farklılık gösterir. Yurt içi uçuşu için Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Pasaport yada Evlilik cüzdanlarından biri, Yurt dışı için ise pasaport veya pasaport yerine geçen belge ile işlemlerinizi yapabilirsiniz. Kontuara erken gelmeniz çok önemli. Yurt içi uçuşlarda uçuş saatinden 45 dakika önce, yurt dışı uçuşlarında ise uçuş saatinden 60 dakika evvel Check-in işlemleri sona erer. Check-in işlemini zamanında tamamlamazsanız uçağınızı kaçırabilirsiniz.

Pegasus Web Sitesi: www.flypgs.com

Pegasus Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

  • 0888 228 1212

Pegasus Kıbrıs Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

  • 090 850 250 67 77

19 Nisan 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?
Yorumlar (2 Yorum)
  • Pegasus Check-in nasıl yapılır konusu net sekilde anlatılmış.

    • Pegasus Check-in nasıl yapılır ile alakalı bilgiler doğrudan Pegasus’tan alınmıştır. güncel ve doğru bilgilerdir.