ASAT Çağrı Merkezi İletişim Numarası

ASAT Çağrı Merkezi İletişim numarası aşağıda belirtilmiştir. Asat; Mevcut Su kaynaklarını en iyi şekilde koruyan; içme, endüstri ve kullanma sularının, Antalya sakinlerine ve yerli yabancı turistlere temiz ve kesintisiz olarak ulaşmasını sağlayan; kullanılmış suların dönüşümünü gerçekleştiren; saygılı, güler yüzlü, şeffaflık ve güvenilir olmaktan ödün vermeyen; kurumsal ve sosyal sorumluluk görevlerini yerine getiren; insan ve çevre sağlığına önem ve öncelik veren ve bunu ilke edinen bir kurumdur.

Yüksek standartlarda hizmetini sürdüren, su yönetiminde çevreyi ve insanı esas alan, kendi alanın da öncülük yapabilecek bir kurum olmak vizyonudur.

ALO ASAT 185 ÇAĞRI MERKEZİ

Çağrı Merkezi, ASAT tüm faaliyetleri ile alakalı Antalyalılar ve tüm abonelerimizin sorularını cevaplamak ve çözüme ulaştırmak için 7/24 hizmet vermektedir. Büyükşehir Yasasıyla Genel Müdürlüğümüz sorumluluğunda olan Antalya şehri mülki sınırları içinde 185 numaralı hatta yapılan tüm aramalar direk Çağrı Merkezimize gelmektedir. Gelen tüm aramalar ve Alo ASAT 185 Çağrı Merkezinden yapılan bütün aramalar kayıt edilmektedir.

WhatsApp İhbar Hattı: 0530 676 67 67

E-Posta: info@asat.gov.tr

ASAT Borç Sorgulama ve ödeme için web sitesi: www.asat.gov.tr

Akdeniz’in incisi Antalya;

Türkiye’nin en gözde turizm mekanlarından biri olan Antalya, Akdeniz’e kilometrelerce sahil şeridi olan bir konumdadır. Her yıl yaz kış fark etmeden milyonlarca turist ağırlamaktadır.

Adını milattan önce ikinci yüzyılda yaşamış olan Bergama Kralı 2. Attolos’tan alan Antalya, 12 yüzyıldan sonra Selçuklu Devletiyle birlikte Türk hakimiyetine girmiştir.

21. Yüzyılda Türkiye’nin 5. Kalabalık şehri olan Antalya’nın yaklaşık 2,5 milyon kadar nüfusu vardır. En önemli ekonomik faaliyeti turizm olan kentteki büyük projeler, Antalya’nın daha büyük bir şehir olma yolunda atılan adımlardandır. Şehrin merkez ilçesi olan Murat Paşa ile iç içe geçmiş olan Konyaaltı, Kepez ilçeleri genel Antalya’yı oluşturmuştur. Deniz kıyısına kurulan Antalya çok eski tarihlerden beri Liman kenti olmuştur. Bunun yanı sıra, Akdeniz ikliminin tam olarak görüldüğü Antalya’da havalar tüm sene boyunca sıcak ve nemlidir. Yaz mevsiminde sahiller akın eden insanlar kışları ise falezlerdeki parklarda vakit geçirirler.

Antalya’nın turizm kenti olmasının getirdiği kalabalık nüfusun yanında yaşayan mevcut halkında kalabalık olması şehirde çok önemli alışveriş noktaları oluşturmuştur. Şehir merkezinin kalbinde bulunan ve modern Antalya’nın simgelerinden biri olan Markantalya bunun en önemli örneklerindendir. Hemen yanında bulunan eski adıyla şarampol caddesinde popüler markalar, yerel işletmeler yan yana dizilerek Ülkenin en işlek caddelerinden birini oluşturmuştur.

Özellikle yazları çok kalabalık olan şehirde, ASAT yani Antalya su ve atık su idaresi üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmektedir. Bu hizmetin sayesinde halk sıkıntı çekmemektedir.

Şarampol caddesi daha sonra araç trafiğine kapatılarak kapalı yol adını almıştır. Kapalı yolun Cumhuriyet meydanı çıkışına doğru kurulan kapalı çarşı turistlerin uğrak noktalarındandır. Yöresel ürünlerin yanında modern ürünlerinde bulunduğu eski Pazar her yıl binlerce turisti ağırlar.

Şehir yapısı olarak eski ve modern Antalya’yı attığınız her adımda görebilirsiniz. Yine kapalı yolun devamında inşa edilmiş olan Antalya Kültür sanat, Modern Antalya’nın simgelerinden biridir. Antalya kültür sanat içinde düzenlenen sergiler Antalya’nın bir kültür sanat şehri olması yolunda atılan adımlardandır.

Bakırcılar ve Sobacılar çarşısı yine turistlerin gezip gördüğü alışveriş yaptığı yerlerden biridir. Eski Türk zanaatlarından geleneksel bakır işlemeciliğin yapıldığı ve yerel ürünlerin sergilenip satıldığı bu çarşıda yaklaşık olarak 48 dükkân bulunmaktadır. Antalya’da el sanatlarının devam ettirildiği ender yerlerden biri olan bu çarşıda birkaç emektar usta el sanatlarının ve çarşının geleceği bacalarının hep tütmesi için sevdalı çıraklarını aramaktadır.

Kimilerine göre Antalya denince akla ilk gelen şey daracık sokaklarıyla Cumbalı, rengarenk evleri ile Kaleiçi olmuştur. Turistlerin en çok gezip gördüğü fotoğraf çektiği yer olan Kaleiçi eşli Antalya’nın izlerini taşıyan biz özet gibidir. İçinde çok önemli tarihi yerleri barındıran Kaleiçi’nin en önemli yapılarından yivli minare bunlardan sadece biridir. Görülmek isteyenler gibi duyulmak isteyenlerinde mekanıdır Kaleiçi. Aşıkların el ele tutuşup sarmaş dola Akdeniz manzarasında nefes aldığı yerdir Kaleiçi.  Bir gün sizlerin de gelip nefesini almanız dileğiyle.

15 Şubat 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?