Bursa Osmangazi Buski İletişim Numarası

Bursa Osmangazi Buski İletişim Numarası ve Su Şehri olan güzel Bursa’mız için kısa bilgi yazımızdadır.

Misyonu Bursa Halkının; Kullanma, İçme ve endüstriyel su gereksiniminin her türlü yer üstü ve yer altı kaynaklarından sağlanması, yağmur suları ile kullanılmış suların uzaklaştırılması, havzaların korunması, tarımsal sulama için lazım olan akarsu ve gölet ıslahı ile sulama suyu temin edilmesi olan BUSKİ’nin Vizyonu da, su şehri olan Bursa’nın kanalizasyon ve içme suyu sorunları giderilmiş, halkı ve çevresi ile iç içe, yaptığı hizmetlere güven duyulan, alanında öncü ve örnek bir kurum olmaktır.

Kalite politikası, Kalite yönetim sistemi sürekli iyileştirilirken, kurumsal gelişimin de sağlanması, su kültürü ile bilincinin oluşturulması, alt yapı yatırımlarının planlanması ve bilgi teknolojilerinin mutlaka işlere dahil edilmesidir.

Bursa Osmangazi Buski İletişim Numarası 444 5 185 ayrıca Buski arıza ve vidanjör ihtiyacı için BUSKİ iletişim ALO 185 hattı arıza ve şikayetlerin hızlıca iletilmesi için acil seviş işlevi görmektedir.

BUSKİ genel müdürlük 0224 270 2400 E-Posta buskihizmet@buski.gov.tr

Su Şehri Bursa Ve Osmangazi

Görkemli Medeniyetlerin Merkezi, zengin kültürü, güçlü ekonomisi, mükemmel doğası ve eşsiz yaşam alanıyla tüm zamanların güzel şehri Bursa, coğrafi konumu, gelişmiş alt yapısı ve ulaşım yolları ve limanlarıyla, Avrupa, Rusya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarlarına kolay erişimin sağlandığı en önemli stratejik merkezlerden biridir.

Bursa, girişimci ruhu ve çalışkan insanlarıyla, tarih boyunca birçok alanda öncülük yapmış ve ilklerin şehri olmuştur. Osmanlı devletinin ilk başkenti olması bu ilklerden sadece biridir.

Türkiye sanayisinin kalbi Bursa, göz kamaştıran büyüme hızı ve gelişmiş alt yapısıyla, Avrupa’nın en önemli üretim ve ticaret merkezlerinden birisidir. 3 milyon nüfusu ve 25 milyar dolar dış ticaret hacmi ile çok büyük potansiyeli olan bir şehirdir. Avrupa araç üretiminin yüzde 8’i, siyah incir üretiminde dünya lideri konumundadır. İdeal yatırım ortamıyla uluslararası birçok yatırımcıya ev sahipliği yapan bir Avrupa Kentidir.

Ticaret ve ekonominin yanında, muhteşem tabiatı ve alternatif turizm imkanlarıyla kaliteli yaşamın merkezidir. Bu huzurlu topraklarda kendinizi evinizde hissedeceksiniz. Sonsuz fırsatlar ve idel yatırım ortamı için dünya Bursa’ya geliyor.

Bursa Osmangazi, Tarihin ve doğanın buluştuğu efsane şehir, kültür ve sanatın harmanlandığı turizmin gözbebeği birçok medeniyete ev sahipliği yapmış lider şehir. Heredot’un olimposu, keşişlerin, evliyaların evi olan Uludağ’ın eteklerindeki bereketli topraklarını, 3 bin yıllık surlarını gölgesinde koruyan Roma’dan Bizans’a, Selçuklu’dan Osmanlı İmparatorluğu’na ve günümüze uzanan bir zaman yolculuğu yaşanır bu şehirde.

Tarihini koruyan şehir, yeşilini de ilmek ilmek dokumuştur hayatın içine. Hangi yöne baksanız yeşilin bin bir tonuna boyanırsınız, her adımınızda zirvesinin gizemine kapılır renklerin sonsuzluğunda özgür kalırsınız. Bir imparatorluk başkenti olan Osmangazi, külliyelerin şekillendirdiği bir şehircilik şaheseridir. İlk 6 Osmanlı sultanının türbelerinin de bulunduğu bu yapılar bütünü Unesco dünya mirası listesinde yer alan iki eşsiz tarihi değerimizden biridir. Bir gün mutlaka doğasıyla ve tarihiyle baş başa kalmanız için gidip görmenizi tavsiye ederiz.

14 Şubat 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?