Türkiye Sağlık Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Sağlık Bakanlığı Türkiye ‘de kurulan ve ülkesinde yaşayan insanların sağlık sorunlarına çözüm bulmak için 02.05.1920 yılında Türkiye Cumhurbaşkanlığına bağlı olan bir kurum olarak kurulmuştur. Sağlık Bakanlığı sağlık taramaları, hastalık tedavileri, ilaç yardımı, yabancı ülke vatandaşlarına hastalıkları ile mücadele evresinde destek olmaktadır. Ayrıca Sağlık Bakanlığı piyasada varolan yasa dışı ilaçlarla mücade eden ve sağlık açısından etkili olan tarım ürünleri, kozmetik ürünleri gibi bir çok konuda insanların sağlığı için faaliyet göstermektedir.

Ülkemizde Sağlık Bakanlığı ‘na bağlı olarak hastaneler ve sağlık ocakları bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı üzerinden aldığınız tedavi sonrasında oluşan olumlu veya olumsuz şikayetlerinize çözüm bulabilir ve alınan hizmeti değerlendirmenize olanak sağlamaktadır. Ayrıca günümüzde tedavi sonrası ve öncesinde insanların ilaç ihtiyaçlarını da sgk ve devlet güvencesi ile sağlamaktadır. Sağlık Bakanlığı Türkiye ‘de kısaca varolan bütün sağlık kuruluşlarını denetleyen ve faaliyetlerinin planlamasını yapan bir kuruluştur. Ülkemizde sağlık araştırması için verilen bütçe doğrultusunda sağlık araştırmaları ilaç geliştirme gibi bir çok konuda da çalışmalar yapmaktadır.

Türkiye Sağlık Bakanlığı Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numaraları aşağıdaki gibidir. Çağrı merkezini gereksiz yere meşgul edenler hakkında yasal işlem başlatıldığını unutmayalım.

* Sağlık bakanlığı genel müdürlük numarası : 184
* Ambulans hizmetleri iletişim telefon numarası : 112
* Beyaz kod hizmetleri iletişim telefon numarası : 113
* Sigara Bırakma hizmetleri iletişim telefon numarası : 171

3 Haziran 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?