Ziraat Müşteri Hizmetleri

Ziraat müşteri hizmetleri ile her bankacılık işleminizi şubeye gitmeden kolayca halledebilirsiniz. Müşteri hizmetleri telefon bankacılığı ile olabildiği gibi aynı zamanda internet ve mobil şube aracılığıyla da gerçekleşmektedir. Banka müşterileri kapsamlı müşteri hizmetlerinden faydalanabilirler.

Ziraat Müşteri Hizmetlerine Bağlanmak için

Ziraat müşteri hizmetlerine bağlanma için banka müşterileri iki ayrı telefon numarasını kullanabilirler:

 1. 0850 220 00 00
 2. 444 00 00

Bu iki hattan birini arayarak Ziraat Bankası’nın telefon şubesine erişim sağlamanız mümkündür. Ziraat müşteri hattını aradıktan sonra şu işlemleri gerçekleştirmelisiniz:

 • Ziraat müşteri hattını tuşlayın
 • T.C kimlik numaranızı ya da kart numaranızı tuşlayın
 • Menüden 1’i tuşlayın
 • Ardından 6 tuşuna basın
 • Size şifre sorulacaktır; şifrenizi girin
 • Hemen ardından 0’ı tuşlayın
 • Yani kısacası 1+0+6 tuşlamaları yapılmalıdır

Bankaya kayıtlı numaranızdan aradığınızda sistem direk olarak sizi tanıyacaktır. İstediğiniz menülerden işlemlerinizi gerçekleştirebilir ya da müşteri temsilcisi ile görüşme yapabilirsiniz.

Ziraat Müşteri Hizmetleri 0850

Ziraat müşteri hizmetleri numarası olarak 2 hattı kullanabileceğinizi belirtmiştik. 0850’li hat olarak 0850 220 00 00 numaralı telefon kanalıyla müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine kayıtlı telefon ile bağlandığınızda menüler içine girip işlem yapabilir ya da sizi ilgilendiren menülerden müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz:

 • Ses kaydı başladıktan sonra eğer bankacılık işlemleri için müşteri temsilcisine bağlanmak istiyorsanız 5’e basın
 • Kredi kartı işlemleriniz için önce 2 ardından 0 tuşlarına basın
 • Hesap işlemleriniz içinse önce 1’e ardından da 4’e basın
 • Para transfer işlemleriniz için önce 3 ardından 0’ı tuşlayın
 • Bankacılık işlemleri menüsünden tüm seçenekleri dinleyebilirsiniz

Ziraat müşteri hizmetleri servisinden şu işlemler gerçekleştirebilmektedir:

 • Çalıntı-kayıp kart ihbarı
 • Şifre ve güvenlik işlemleri
 • Kredi kartı başvuru işlemleri
 • Kredi başvuru işlemleri
 • Başvuru takip etme
 • Yatırım işlemleri
 • Bireysel emeklilik-sigorta işlemleri
 • Bilgi alma
 • Para transfer işlemleri
 • Diğer

Bu hatları arayarak kapsamlı olarak bankacılık işlemleri hakkında bilgi alabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma

Ziraat bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanma 2019 için birkaç adım yeterlidir. Ziraat müşteri hizmetleri hattında çok sayıda menü vardır. Her menüden rahatlıkla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası’nın menüleri gelişmiştir ve kolay işlemler için olanak sağlar.

Yine de her zaman vaktiniz olmayabilir ya da kısa yoldan müşteri temsilcisine bağlanmak isteyebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken yol şu şekildedir:

Bu adımlardan sonra direk olarak müşteri temsilcisine bağlanmış olacaksınız. T.C. kimlik numaranızın istenmesi ve bu işlemler genellikle bankaya kayıtlı olmayan bir telefonla hatta bağlandıysanız gerçekleşmektedir.

Ziraat Bankası Direk Müşteri Hizmetleri

Ziraat bankası müşteri hizmetleri iletişim numaraları 444’lü ve 0850’li numaralardır. Ziraat Bankası’na direk bağlanmak için hızlıca belirtilen tuşlara ardı ardına basmanız gerekmektedir. Menülerin uzun uzun okunmasını beklemenize gerek yoktur. Bazı işlemlerinizi müşteri temsilcisi ile canlı bağlantı kurarak daha iyi ve hızlı biçimde çözebilirsiniz.

Bankaya kayıtlı olan numaralardan arama yaptığınızda bazı güvenlik soruları sorulmadan da işlemlerinizi gerçekleştirebilir, vakit kazanabilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Ziraat bankası müşteri hizmetleri ara için haftanın 7 gün 24 saat boyunca işlem yapabilirsiniz. Çağrı merkezi sürekli olarak banka müşterilerine hizmet sağlamaktadır. Vardiyalı olarak bir çalışma sistemi mevcuttur. Bu nedenle ihtiyaç duyulduğu an banka ile iletişime geçilebilmektedir.

ATM işlemleri de banka müşterilerinin en çok yoğunlaştıkları alanlar arasındadır. Pratik işleme olanak sağlamalarının yanı sıra bazı problemlere de neden olabilmektedir. ATM tarafından müşterilerinin parası yutulabilir, kartı ya da parası verilmeyebilir. Buna benzer durumlar ATM işlemlerinde görülmektedir.

Böyle durumlarda banka şubesi açıksa ve ATM şube yakınındaysa şubeye başvuru yapılabileceği gibi çağrı merkezine de durumu iletebilirsiniz.

Ziraat Bankası BES Müşteri Hizmetleri

Ziraat bankası bireysel emeklilik müşteri hizmetleri ile bu alanda da bankadan destek sağlamanız mümkündür. Bireysel emeklilik için müşteri hizmetleri hat numarası ise 0850 222 97 00 ‘dır.

Bireysel emeklilik için müşteri hizmetleri hattına sabah 09.00 ile akşam 19.00 arası bağlanabilirsiniz. www.ziraatemeklilik.com.tr adresinden de bireysel emeklilik ile ilgili bilgi alınabilir.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Müşteri Hizmetleri

Ziraat müşteri hizmetleri ile bireysel emeklilik işlemleriniz hakkında bilgi alabilir ve istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Emeklilik maaş hesaplama, birikimleri görme, başvuru yapma gibi birçok işlem telefon şubesi aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir.

Ziraat bankası bireysel emeklilik müşteri hizmetleri size kapsamlı ve pratik bir hizmet sağlar.

Ziraat Bankası Kredi Kartı İptali Müşteri Hizmetleri

Ziraat Bankası’na ait kredi kartınızın iptal edilmesi genellikle çalıntı ve kayıp işlemleri nedeniyle olmaktadır. Kartın başkaları tarafından kullanılması engellenmek istenir. Bunun için de 0850 222 00 00 hatlı çağrı merkezi aranarak direk 0 tuşuna basabilirsiniz. Direk olarak çalınma-kayıp işlemleri için müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

Kredi kartını kapatma işlemi ise kartın tamamen kapatılmasıdır. Bu işlem için borçlar tamamen ödenmelidir. Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla işlem yapmak gerekebilir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri size haftanın 7 günü 24 saat boyunca hizmet sunmaktadır. İstediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz anda müşteri hizmetleri hattını arayabilirsiniz. Çağrı merkezi hızlı ve etkili bir çalışma sistemine sahiptir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Arama Ücreti

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri hattını aradığınızda ücret olarak bu faturanıza yansır. Normal arama ücreti olarak faturalanacaktır. Eğer cep telefonu ile arama yaptıysanız ve paketiniz/tarifeniz varsa dakikalarınızdan düşülecektir. Sabit telefon ile arama yapıldıysa şehir içi arama ücreti alınır.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Açmıyor

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri hattını aradığınızda kimi zaman yoğunluktan veya teknik bir problemden kaynaklı olarak yanıt alamayabilirsiniz. Böyle bir durumda internet şubesi, mobil şube veya Ziraat Bankası şubesini de deneyebilirsiniz. Ayrıca telefon bankacılığı işlemlerini yapabilmeniz için bankanın müşterisi olmanız ve bu hizmetten yararlanma için imza atmış olmanız gerekir.

Telefon bankacılığından faydalanmak için şubelere başvuru yapabilir ya da internet/mobil bankacılık üzerinden telefon bankacılığı için talepte bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Bağlanma Kolay Yolu

Ziraat müşteri hizmetleri hattını aradığınızda daha hızlı işlem yapmak istiyorsanız önceki bölümlerde belirttiğimiz direk bağlanma yöntemlerini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda sesli olarak sisteme istediğinizi belirtmeniz de mümkündür:

 • Müşteri hizmetleri hattını arayın
 • Bankaya kayıtlı cep telefonunuzdan ulaşın
 • Sesli komut kanalıyla da (“ Müşteri Temsilcisine bağla” gibi 2-3 kelime ile ) bağlantıyı gerçekleştirebilirsiniz
 • Tuşlama yapıyorsanız 1+6+0 tuşlarına menüler çıktıktan sonra arka arkaya basabilirsiniz

Tuşlamalarda zaman zaman banka tarafından güncellemeler yapılmaktadır.

20 Mart 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?
Yorumlar (2 Yorum)