Gelinim Mutfakta Kayıt Formu

Gelinim mutfakta yarışmasına katılmak için başvuru kayıt formunu doldurarak internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Gelinler ve kaynanaların birlikte yarıştıkları bu yarışmada gelinler yemek yapıyor kaynanalar puanlıyor.

Kanal D ekranlarında hafta için her gün gündüz kuşağında yayınlanan Gelinim Mutfakta programının sunuculuğunu Fatih Ürek yapıyor. Gelininim mutfakta yarışmasında her gün belirlenmiş olan yemekleri gelinler kayın validelere sunuyorlar. Kayın valideler de gelininin tabağını bulmaya çalışarak bir puanlama yapıyor. Günün sonunda en yüksek puanı alan gelin yakasına çeyrek altını takıyor. Haftanın sonunda ise en yüksek puana sahip olan gelin 5 altın bileziği koluna takarken haftanın en düşük puanını alan gelin de yarışmaya veda ediyor.

Gelinim Mutfakta yarışmasına gelin ve kaynana olarak katılmak istiyorsanız kanal d resmi internet sitesinden gelinim mutfakta başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Gelinim Mutfakta Yarışmasına Nasıl Başvurabilirim?

Gelinim Mutfakta yarışması izleyiciler tarafından beğenilen ve gündüz kuşağında en çok izlenen programlardan birisidir. Gelinim Mutfakta programına kayın valideniz ile birlikte katılarak altınları toplamak istiyorsanız Kanal D resmi internet sitesindeki başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca Kanal D whatsapp hattından da kayın valideniz ve kendinizi anlatan bir video çekerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Çekmiş olduğunuz videoda kendinizin ve kayın validenizin yüzünün net bir şekilde görünmesine dikkat etmelisiniz. Ayrıca yapmış olduğunuz en güzel yemeğin de fotoğrafını atabilirsiniz. Karakteristik özellikleriniz ön plana çıkararak yarışmaya uygun gelin ve kayın valide olduğunuzu göstermelisiniz.

Hem internet üzerinden başvuru formu ile hem de whatsapp başvuru hattı ile başvurularınızı yapabilirsiniz. Her ikisi ile de başvuru yaparak çağrılma ihtimalinizi arttırabilirsiniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra bazen 1 hafta içinde bazen de 3 ay sonra size dönüş yapılabilir. Siz de kayın valideniz ile birlikte iyi bir takım olduğunuzu düşünüyor iseniz ve yarışmaya katılmak istiyor iseniz 0531 520 01 01 whatsapp hattına videolarınızı gönderebilir ya da internet üzerinden başvuru formu ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Gelinim Mutfakta Başvuru Formu

Gelinim Mutfakta başvuru formu ile yarışmaya katılmak için formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız. Başvuru formunda öncelikle kendi fotoğrafınızı ve kayın validenizin fotoğrafını yüklemelisiniz. Daha sonra adınız, soyadınız, doğum tarihiniz, doğum yeriniz, eğitim durumunuz, yaşadığınız şehir, ikamet adresiniz, ev / iş telefonunuz, cep telefonunuz ve e mail adresiniz gibi kişisel bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Bu bilgilerin ardından nişanlı mısınız, Nişanlıysanız kaç yıldır nişanlısınız, evli misiniz, eğer evet ise kaç yıldır evlisiniz gibi soruları yanıtlamanız gerekmektedir.

Başvuru formunun devamında mesleğiniz / şu an çalıştığınız yer ve eşiniz ile nasıl tanıştınız soruları yer almaktadır. Bu sorular sizi daha özel kılan sorular olduğu için bu bölümleri etkileyici bir dille anlatmalısınız. Daha sonra karakterinizi birkaç kelime ile tanımlar mısınız sorusu gelir. Kendi karakterinizi en uygun kelimeler ile açıklamalısınız.

Başvuru formunun devamında en iyi yaptığınız yemekler neler sorusu yer almaktadır. Gelinim mutfakta yarışması gelin ve kayın validelerin yarıştığı bir yemek yarışması olduğu için gelinleri yemek becerileri önemlidir. Formda yemek ile ilgili bir başka soru da mutfakta kendinizi başarısız bulduğunuz yemekler nelerdir sorusudur. Gelinim mutfakta yarışmasında her türlü yemek, hamur işi ya da tatlı yapılabilmektedir. Bu yüzden gelinlerin yemek becerileri oldukça önemlidir.

Başvuru formunda sizden istenen bir bilgi de kayın valideniz ile aranızda olan ilişkidir. Daha sonra kayın validenizin kişisel bilgilerini doldurmalısınız. Kayın valideniz ile anlaşamadığınız noktalar neler, kayın valideniz ile birlikte mutfağa girer misiniz, ondan öğrendiğiniz yemekler var mı, kayın validenizin en iyi olduğu yemekler neler gibi sorular yer almaktadır. Bu soruları da yanıtladıktan sonra sizin ya da kayın validenizin herhangi bir sağlık sorunu var mı varsa neler ve siz ve kayın valideniz daha önce bir televizyon programına katıldınız mı, katıldıysanız hangisine sorularını yanıtlamanızın ardından formu tamamlamış olacaksınız.

Yarışma Başvuru Taahhütnamesini okudum ve kabul ediyorum ve Kullanım ve Gizlilik Şartları/Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Bilgilendirme metnini okudum, anladım, onaylıyorum kutucuklarını işaretleyerek başvuru formunuzu gönderebilirsiniz.

Gelinim Mutfakta Whatsapp İle Başvuru

Gelinim mutfakta programında siz de yarışmacı olmak istiyorsanız 0531 520 01 01 numaralı whatsapp hattından başvuruda bulunabilirsiniz. Bu numaraya whatsapp üzerinden kendinizi tanıtan bir video ve kayın validenizi tanıtan bir video ile başvuru yapabilirsiniz. İster videoları ayrı ayrı çekip yollayın isterseniz kayın valideniz ile birlikte çekip yollayın. Videolarınızı yollayarak ve adınız soy adınız ve hangi şehirden olduğunuzu paylaşarak başvuruda bulunabilirsiniz. İşte gelinim Mutfakta programı için başvuruda bulunmak bu kadar kolay. Siz de yarışmacı olmak istiyorsanız kayın valideniz ile videonuzu çekin ve hemen başvurun. Videolarınızda kendinizin ve kayın validenizin yüzünün göründüğünden emin olun.

Gelinim Mutfakta Formatı

Gelinim Mutfakta yarışması gelinlerin yemek yaptığı ve kayın validelerin puanladığı bir yemek yarışmasıdır. Bu programda 4 gelin ve 4 kayın valide bulunur. 4 gelin kendilerine verilen süre ve malzeme ile tarif edildiği şekilde yemek ya da tatlı yaparlar. Gelinler yemek yaparken kayın valideler de kayın valide odasından gelinlerin yemek yapışlarını bir süre boyunca izlerler. Daha sonra perde kapanır ve gelinler yemeklerine devam eder ve tamamlarlar. Gelinler verilen sürede yemeklerini hazırladıktan sonra sunum için servise alınır. Her gelinin yemeği servis tabaklarına alınır ve kayın valideler tek tek gelinlerin tabaklarını tadarak puanlama yapar. Her kayın valide kendi gelinini bulmaya çalışır. Puanlama 1 ve 5 arasında yapılır ve 1 ve 5’i kullanmak zorunludur. Günün sonunda en yüksek puanı alan gelin yakasına çeyrek altını takmaya hak kazanır. Gün sonunda gün birincisi çeyrek altını kazanırken haftanın sonunda en yüksek puanı toplayan gelin 5 altın bileziği koluna takar.

Gelinim mutfakta yarışmasında 4 gelin büyük rekabet içerisinde yemeklerini yaparken kayın valideler de kendi aralarında rekabet ederler ve kendi gelinlerinin tabağını bulmak için çaba gösterirler. Gelinlerin yarışmaya devam edebilmeleri için kayın validelerin puanları çok önemlidir. Haftanın sonunda en düşük puanı alan gelin yarışmaya veda eder. Her pazartesi yeni bir gelin ve kayın valide yarışmaya katılır.

Siz de gelinim mutfakta yarışmasına katılmak istiyorsanız kayın valideniz ile birlikte bir video çekin ve whatsapp üzerinden göndererek başvuruda bulun. 0531 520 01 01 numaralı whatsapp hattı ile yarışmaya başvurabilirsiniz.

Gelinim Mutfakta Ödülü Nedir?

Gelinim Mutfakta programında gelinler ve kayın valideler yarışarak altın kazanıyor. Hafta içi her gün yayınlanan programda günün en yüksek puanını alan gelin çeyrek altının sahibi oluyor. Hafta içi her gün bir çeyrek bir gelinin yakasına takılıyor. Haftanın final gününde Cuma günü en yüksek puanı alan gelin de 5 altın bileziğin sahibi oluyor. Kanal D de yayınlanmakta olan Gelinim Mutfakta yarışmasında her hafta 5 çeyrek ve 5 altın bilezik veriliyor. Yemeklerini en iyi yapan ve kayın validelere yemeğini beğendiren gelin haftanın sonunda en yüksek puanı alarak 15 bin değerindeki altın bileziklere sahip oluyor.

28 Mart 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?