İnstagram Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası

Aylık 800 milyonu aşkın aktif kullanıcıya sahip Instagram uygulaması 5 Ekim 2010 tarihinde ücretsiz bir uygulama olarak Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kuruldu. Her geçen gün binlerce kullanıcının kaydolduğu ve gün geçtikçe gelişen bir uygulama olan Instagram ‘’Müşteri Hizmetleri’’ kullanıcı potansiyeli fazla olduğu ve bunun gibi birçok sosyal medya uygulamasının çağrı merkezine bağlanma yolu olmadığı gibi bir ’Müşteri Hizmetleri’’ iletişim telefon numarası da yoktur bu sebepten dolayı ne yazık ki sabit hattınızla ‘’Müşteri Hizmetleri’’ departmanına bağlanamazsınız.

Tabletinizden veya akıllı telefonunuzdan Instagram uygulamasını cihazınıza indirmeniz gerekmektedir.

Instagram Müşteri Hizmetlerine Telefon Numarası Olmadan Nasıl Ulaşabilirim

 1. Tablet veya akıllı cep telefonunuzu elinize alın.
 2. Instagram uygulaması cihazınızda yoksa indirin eğer uygulama cihazınızda varsa uygulamayı açın.
 3. Hesabınıza giriş yapın.
 4. Instagram zaman tüneli karşınıza çıkacaktır, profilinize girmeniz gerekmektedir. En alt çubuktaki sağda uygulamada kullandığınız imgenizin olduğu sekmeye basın.
 5. Profiliniz karşınıza çıkacaktır. En üst çubuktaki sağda duran ayarlar simgesine basın.
 6. Çıkan seçeneklerden en alta kaydırarak indiğiniz zaman ‘’? Yardım’’ sekmesini göreceksiniz.
 7. Sorun Bildir, Yardım Merkez, Gizlilik ve Güvenlik Yardımı gibi 3 seçenek karşınıza çıkacaktır.

Bu yazımızda; instagram, instagram müşteri hizmetleri, instagram çağrı merkezi, instagram iletişim telefonu, instagram iletişim adresi, instagram telefon numarası, instagram müşteri hizmetleri telefonu, instagram iletişim kurma, instagram iletişim maili, instagram iletişim kurma gibi konular ele alınmıştır.

Instagram Sorun Bildir

Milyonlarca günlük kullanıcıya hizmet veren Instagram uygulamasında bazı teknik sorunlar yaşanabilir. Birçok Instagram kullanıcısı zaman zaman uygulamada yaşadığı bir problemi nasıl bildireceğini bilmiyor. Instagramın bu yaşanan problemleri çözebilmek adına ‘’Sorun Bildir’’ gibi özel bir hizmeti bulunmakta.

 1. Tablet veya akıllı cep telefonunuzu elinize alın.
 2. Instagram uygulaması cihazınızda yoksa indirin eğer uygulama cihazınızda varsa uygulamayı açın.
 3. Hesabınıza giriş yapın.
 4. Instagram zaman tüneli karşınıza çıkacaktır, profilinize girmeniz gerekmektedir. En alt çubuktaki sağda uygulamada kullandığınız imgenizin olduğu sekmeye basın.
 5. Profiliniz karşınıza çıkacaktır. En üst çubuktaki sağda duran üç çizgiye basın, en altta duran ayarlar simgesine basın.
 6. Çıkan seçeneklerden en alta kaydırarak indiğiniz zaman ‘’? Yardım’’ sekmesini göreceksiniz.
 7. Sorun Bildir seçeneğine basın.
 8. Ekranınıza 3 buton gelecektir, ‘’Spam veya Kötüye Kullanım’’ , ‘’Bir Şey Çalışmıyor’’ , ‘’Genel Görüş’’
 9. Probleminizi çözeceğini düşündüğünüz butona basın.

Instagram Yardım Merkezi

Instagram fotoğraflarınızı, videolarınızı ve anlık ne yaptığınızı kullanıcılarla paylaşabileceğiniz popüler bir mobil uygulamadır. Dünyaca kullanılan popüler olan bu uygulamada 800 milyonu aşkın kullanıcının olmasının getirdiği ihlaller ile bir çok sorunları da yanında getirmektedir. Bazen Instagram gönderdiği yeni güncellemelerle de bu hatalara sebebiyet vermektedir.

Kullanıcılar Instagram uygulamasının belirli bir telefon numarası ve canlı destek hattının bulunmaması sebebiyle bu sorunları nasıl çözeceklerini bilemezler.

Instagram Yardım Merkezi tamda burada devreye girmektedir.

Instagram uygulamasında yaşadığınız sorunlarınızı Instagram uygulamasının Yardım Merkezi bölümünden cevabınızı alabilir, sorunlarınızı bir müşteri temsilcisine ihtiyaç duymadan kendiniz çözebilirsiniz.

Instagram yardım merkezine https://help.instagram.com/ adresinden ulaşarak cevaplarınızı arayabilir, problemlerinizi çözebilir ve merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Instagram Online Destek

Instagram Çocuk Hesabı Şikayet : https://help.instagram.com/contact/723586364339719

Instagram Vefat Eden Bir Kişinin Hesabının Anıtlaştırılması : https://help.instagram.com/contact/452224988254813

Instagram Şikayet : https://help.instagram.com/contact/584460464982589

Instagram Taklit Hesap Şikayet : https://help.instagram.com/contact/636276399721841

Instagram Dondurulan veya Instagram Tarafından Kapatılan Hesabı Açmak : https://help.instagram.com/contact/1652567838289083

Instagram Size Geri Dönüş Yapmadıysa : https://www.facebook.com/help/contact/357439354283890

Instagram’a Elektronik Posta Atmak

Instagram uygulamasının yardım merkezi sekmesindeki iletişim formu sayesinde sorularınızın yanıtı ve sorunlarınızın çözümü bizzat Instagram yetkilileri tarafından incelenir. Instagram yardım merkezi ülkemiz sınırlarında Türkçe hizmet sağlamaktadır, aşağıda vereceğim mail adreslerine sorularınızı ve sorunlarınızı açık bir dille Türkçe ifade edip göndermeniz ve yanıt beklemeniz yeterlidir.

Yaşadığınız problemle ilgili Instagram ile iletişime geçebileceğiniz 2 adet mail adresi bulunmaktadır. Herhangi bir şikâyet/spam durumu söz konusuysa Instagram uygulamasını cihazınıza indirip, mobil uygulamadan hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilinize girip, en üst sağ köşedeki üç çubuğa basıp ayarlara girdikten sonra en alttaki ‘’Yardım’’ sekmesine girip şikayetinizi, yaşadığınız sorunu iletebilirsiniz. Diğer tüm sorunlar için Instagram yetkililerine elektronik posta göndererek ulaşabilirsiniz.

help@instagram.com

complaint@instagram.com

Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim

 1. Tablet, akıllı cep telefonu veya bilgisayar üzerindeki kullandığınız tarayıcı aracılığı ile instagram.com adresini taratın.
 2. Vereceğim linke giriş yapın. https://www.instagram.com/accounts/password/reset/
 3. Hesabınızda kayıtlı E-posta adresinizi girip Şifreyi Yenile butonuna basın.
 4. Şifre sıfırlama bağlantınız e-posta adresinize gelecektir.

Instagram Hesabımı Nasıl Dondururum

Instagram uygulaması kullanıcıların hesaplarını bir süreliğine kapatmak istemelerine karşılık hesabı geçici süreliğine devre dışı bırakma hizmeti vermektedir, bu hizmete ‘’Instagram Hesabı Dondurma’’ adı verilir.

Instagram uygulaması kullanıcıların hesарlarını kapatmaları sonucunda daha sonradan pişman olup Instagram iletişim formundan hesaplarını geri getirmeye çalışırlar ancak kullanıcının kendisinin kapattığı hesabı geri getirmek mümkün değildir. Instagram uygulamasının hesabı dondurma uygulamasıysa kullanıcının video ve fotoğraflarının silinmesi dahilinde ilerde pişmanlığa yol açılmasının önünе gеçmek için hesabı dondurma seçeneğini sunmakta.

Milyonlarca aktif kullanıcıya sahip olan Inѕtagram uygulamasında hesabınızı tamamen kapatmak yerine geçici bir ѕürеliğinе devre dışı bırakmak (dondurmak) mümkün. Bir süreliğine Instagram hesabınızı dondurup tekrar Instagram uygulamasını kullanmak istediğiniz zaman yeni bir hesap açmak yerine eski kapattığınız hesabı açarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ancak Instagram hesabınızı dondurmak yerine kapattığınızda, kapattığınız hesaba yeniden erişim sağlamak mümkün değil. Dondurulan Instagram hesabı уеnidеn giriş yapmanızla birlikte aktif olurken, geçici kapattığınız hesabınızın şifresini unutmanız veya mаil adresini unutmanız dahilinde hesabı dondurmuş bile olsanız hesabınızı aktif hale getirmek mümkün değildir.

Inѕtagram hesabınızı dondurmak için:

 1. Öncelikle Instagram hesabınızı dondurma işlemi uygulama üzerinden yapılamamaktadır. Instagram hesabınızı geçici olarak dondurmanız sadece instagram.com üzerinden giriş yapılarak dondurulabiliyor.
 2. Tarayıcınızı açın.
 3. com adresine giriş yapın.
 4. Kullanıcı adı ve şifrenizi girerek uygulamaya giriş yapın.
 5. Şifrenizi unuttuysanız, şifre çubuğunun altındaki ‘’Şifremi Unuttum’’ yazısını tıklayarak şifrenizi sıfırlama işlemi yapabilir, daha sonra hesabınızı dondurma işlemine devam edebilirsiniz.
 6. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilinize girin.
 7. Profilimi Düzenle butonuna basın.
 8. Profili düzenle bölümüne giriş yaptığımızda açılan sayfada; isim, kullanıcı adı, biyografi ve diğer bilgilerinizi düzenleyebileceğiniz alanları görürüz, bu alanların hemen sağ alt tarafında “Hesabımı geçici olarak kapat” kısmına tıklayın.
 9. Hesabınızı geçici olarak kapatabileceğiniz yani dondurabileceğiniz sayfa karşınıza çıkacak ve bu sayfada hesabınızı neden dondurduğunuzu belirtmeniz uygulama tarafından talep edilecektir. “Ara vermek istiyorum” veya “Takip edecek kişiler bulamıyorum” gibi seçenekler sunulacaktır ve sizin neden gittiğinizi işaretlemeniz istenecektir.
 10. Bu seçeneklerden herhangi birini seçtiğinizde Instagram hesabınızı dondurmamanız adına yaşadığınız problemleri çözecek önerilerde bulunuyor.
 11. Eğer kolayca dondurmak isterseniz ‘’Ara vermek istiyorum’’ seçeneğine tıklayarak kolay şekilde Instagram hesabınızı dondurabilirsiniz.
 12. Instagram hesap dondurma işlemini haftada sadece bir kez yapabilirsiniz. Instagram hesabınızı dondurduğunuzdan itibaren profilinizin gözükmez ve hesabınızı kalıcı olarak silmiş gibi olursunuz. Sadece profilinizin değil yorumlarınızın, arkadaşlarınızı etiketlediğiniz fotoğrafların ve beğenilerinizin de gözükmeyeceğini unutmayınız. Fakat dilediğiniz zaman mail adresinizi ve şifrenizi unutmamanız şartıyla hesabınızı tekrar aktifleştirebilirsiniz. Tüm beğenileriniz, takipçileriniz ve fotoğraflarınız zamanla geri gelecektir.

  instagram müşteri hizmetleri iletişim numarası 2019

12 Nisan 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?