Kefilsiz Kredi Veren 6 Banka

Kefilsiz kredi veren bankalar, farklı belge ve prosedürlerle kredi olanağı sunmaktadır. Kefile gerek olmadan kredi alabilmek için kamu çalışanı ya da SSK’lı çalışan olmak yani düzenli geliri olan ve belgeleyebilen kişiler, kredi başvurusu yapabilirler.

Bankaların ortak sistemden inceleyerek sundukları kredi sicil puanının da düşük olmaması gereklidir. Kredi notu düşük olanlara, gelir belgesi olmayanlara kredi veren çeşitli bankalar bulunmaktadır. Ancak her bir bankanın çeşitli prosedürleri bulunmakta ve riske etmeden ve ödeme durumu olan kişilere kredi verilmektedir.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Bankalar çeşitli prosedürlerle güvence sağlayarak, kefile gerek olmadan kredi olanağı sunmaktadır. Kefilsiz kredi veren bankalar 2018 listesinde bulunan seçeneklerin tamamında çeşitli prosedürler bulunmaktadır. Bunların başında, kredi notunun yüksek olması gerekiyor. Gelir belgesi sunmak, ipotek sunmak, mal varlığı sunmak bu prosedürlerden bazılarıdır.

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • QNB Finansbank
 • Halk Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Yapı Kredi Bankası

Kefilsiz 10.000 TL’ye kadar kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Bankaların resmi web sitelerinden kredi detaylarını inceleyerek, prosedürlere uygunluk dahilinde ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Bu bankalara ek olarak; Denizbank, Garanti Bankası, TEB ve Şekerbank’ta kefilsiz 10 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer alıyor.

Bordrosuz Kredi Başvurusu

Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2018 seçeneklerinde, çeşitli koşullar ile kredi kullanım olanağı sunulmaktadır. Özellikle Aktifbank, İNG, En Para ve TEB gibi bankalar, gelir belgesine gerek olmadan kredi olanağı sunuyor.

Banka müşterisi olmak ve düzenli ödeme yapmak, kredi kartlarını, kredi borçlarını ve diğer ödemeleri (cep telefonu faturası, abonelik faturaları vs.) düzenli olarak ödemek, kredi puanını yükselten etkenler arasında olup, bankaların daha kolay şekilde kredi sundukları prosedürler arasında yer alır.

Maaş bordrosuna gerek olmadan kredi veren bankalar, ipotek güvencesiyle veya mal varlığı gelirleriyle de kefilsiz olarak kredi vermektedir. Dolayısıyla her bankanın sunduğu kredi opsiyonları ve kullanım koşulları farklılık göstermektedir.

Maaş bordrosu olmadan kredi veren bankaların sunduğu ihtiyaç kredileri genellikle 10 bin TL’ye kadardır. Çeşitli teminatlar ile bu limit 20 bin ya da 30 bin TL’ye kadar sağlanabilir. Vade süreleri ise 12 ay ile 48 aya kadar sağlanmaktadır. Faiz oranları her bankada farklı olmakla birlikte vade süresine göre planlanmaktadır.

Gelir Belgesiz ve Kefilsiz Kredi

Gelir belgesiz ve kefilsiz kredi veren bankaların kredilerinde; başvuru yapan kişilerin ödeme gücüyle paralel olarak adına düzenlenen ve düzenli aboneliği temsil eden su, elektrik, telefon gibi fatura sunulması gereklidir. Ayrıca, kredi kartı ödemeleri, gelir vergisi beyannamesi gibi belgelerle birlikte kredi kullanımı sağlanabilir.

Çalışmayana kredi veren banka seçeneklerinde, kredi kullanılmak istenen bankanın web sitesinden ‘’İhtiyaç Kredisi’’ seçeneklerini inceleyerek, kampanya koşulları ve başvuru şartlarını değerlendirebilirsiniz.

Gelir belgesiz ve kefilsiz kredi seçenekleri genellikle 48 aya varan vade seçenekleriyle sunulmaktadır. İhtiyaç ve benzer kredilerde hayat sigortası, ferdi kaza sigortası gibi isimler altında sigorta yaptırma zorunluluğu bulunmaktadır. Ancak bazı bankalarda bu prosedürler uygulanmamakta, ek olarak farklı masraf kalemlerini arttırılarak kredi kampanyaları sunulmaktadır.

Gelir belgesiz ve kefilsiz kredi miktarları bankalara göre farklılık göstermekle birlikte, genellikle 1.000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir. Bu miktarlar üzerindeki kredi talepleri için genellikle gelir belgesi veya kefil istenmektedir.

Kefilsiz Kredilerde Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi alırken bankaların opsiyon sunduğu ve değerlendiremeye aldığı ilk faktör; kredi notudur. Kredi notunun yüksekliğine bağlı olarak, kredi onayı hızlı ve kolay şekilde sağlanır.

Gelir belgesiz veya kefilsiz kredi almak isteyen kişilerin kredi skoru minimum 1100 puan olmakla birlikte, 800 puana da kredi veren bankalar bulunmaktadır. Ancak düşük sicil puanlarında mutlaka teminat gösterilmesi gereklidir. Yani tüm bankalarda ve tüm kredilerde, mutlaka prosedür bulunmakla birlikte skoru düşük olanlara kredi verilmemektedir.

Kefilsiz kredi başvuruları ise bankaların sundukları hizmetlere göre;

 • SMS ile kredi başvurusu
 • İnternet bankacılığı kredi başvurusu
 • Telefon bankacılığı kredi başvurusu
 • Banka şubelerinden başvuru
 • Online kredi başvurusu

Seçenekleriyle yapılmaktadır. T.C kimlik numarası ile dakikalar içerisinde kredi sonucu görüntülenebilmektedir. Dolayısıyla kredi puanı düşük ise, gelir belgesi veya kefil yok ise bankalar kredi vermemektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Maaş bordrosuna ya da herhangi bir gelir belgesi sunumuna gerek olmadan kredi veren bankalar arasında;

 • N Kolay Kredi: 40 bin TL’ye kadar
 • CEPTETEB: 40 bin TL’ye kadar
 • En Para: 30 bin TL’ye Kadar
 • Odea Bank: 60 bin TL’ye kadar
 • İNG Bank: 50 bin TL’ye kadar

İhtiyaç kredisi olanakları sunuyor. Gelir belgesi talepleri başvuru yapan kişilere veya gösterilen teminatlara göre Odea Bank ve İNG Bank tarafından talep edilebilmektedir.

Bankaların dijital bankacılık sistemlerinden giriş yaparak ihtiyaç kredisi türlerini inceleyebilir, gerekli koşulları inceleyebilir ve online olarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Her kredinin faiz oranları farklılık göstermekle birlikte vade süreleri genellikle 48 aya kadardır.

31 Mart 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?