Vodefone Müşteri Hizmetleri

Dünya’nın en büyük şirketlerinden biri olan Vodafone, telekomünikasyon şirketlerinin başında yer almaktadır. Müşteri memnuniyeti yüksek olan şirketin hizmetleri, dünya’da 25 ülkede kullanılırken, 44 ülkede de mobil şebekeler ile işbirliği içindedir.

Türkiye’nin en büyük uluslararası yatırımcılarından biri olan Vodefone, Türkiye’de bu güne kadar birçok yatırıma imza atmıştır. Türkiye’de ki toplam harcaması 20 milyar TL’nin üzerindedir. Türkiye’de hizmet verdiği mobil müşteri sayısı, 2018 yılı sonu itibariyle 23,4 milyona çıkmıştır. 845 bin adet de sabit geniş bant müşterisi bulunmaktadır.

Vodefone’un sunduğu ürün ve hizmetler arasında, akıllı telefon ve tabletler gibi çeşitli teknolojik ürünler, mobil paket ve tarifeler, fiber ve adsl internet gibi uygulamalar yer almaktadır.

Hem Dünya’da hem de Türkiye’de bu kadar geniş bir ağa sahip olması nedeni ile hizmet ve servislerin yürütülmesi ve takibinde Vodefone müşteri hizmetleri önemli yer tutmaktadır.

Vodefone Müşteri Hizmetlerine Bağlanmak için

Vodafone Müşteri Hizmetlerine Bağlanma,öncelikle Vodefone hatlı cep telefonunuzdan 542’yi tuşlayarak arama yapılır. Bu numaradan hem sesli yanıt sistemini kullanarak soru ya da sorunlarınıza cevap arayabilir, hem de canlı olarak müşteri temsilcisine bağlanmak için tuşlama yapabilirsiniz.

Vodefone hatlı cep telefonunuzdan 542 numaralı telefon numarası ile işlem yaparken, sabit hatlardan ise 0 (542) 542 00 00 numaralı telefon ile hem sesli yanıt sistemi aracılığı ile hem de müşteri temsilcisi ile direk olarak görüşebilirsiniz. Tabi ki bu numaralarda tuşlamalar daha farklı olacaktır. Telesekreterin yönlendirmesi ile tuşlama yapabilirsiniz.

Vodefone müşteri hizmetleri çeşitli alanlarda hizmet vermekte olduğu için hem internet, hem mobil hatlar hem de kullandığınız farklı uygulamalar için aklınıza takılan birçok soruyu iletebilir, aynı zamanda dilek, şikayet ve isteklerinizi yönlendirebilirsiniz. Bunun için telesekreteri dinleyip zaman kaybetmek istemezseniz, direk bağlanma aşamasında yapılacak tuşlamaları diğer başlık altında açıklayacağız. Ayrıca sesli yanıt sistemi ile daha hızlı şekilde işlemlerinizi yapabilir ve sormak istediğiniz konuyu kısa ve anlaşılır bir şekilde ifade ederek Vodefone müşteri hizmetleri temsilcinize bağlanabilirsiniz.

Vodefone Müşteri Hizmetleri 0850

Vodefone müşteri hizmetleri 0850 numaralı hat kullanmaktadır. Web sitesinde yer alan mobil hatlar üzerinden kullanılan 542 numaralı hat ve sabit hatlardan kullanılan 0 (542) 542 00 00 numaralı hattın yanı sıra kullanılacak diğer telefonlar şu şekildedir: 0850 542 05 42 ve 0850 542 15 42  olarak Vodefone net müşteri hizmetleri adında 2 hat bulunur. 0850 542 15 42 numaralı hat ücretsiz sesli yanıt sistemidir. Bu servisten ücretsiz olarak sesli yanıt sistemi aracılığı ile yararlanabilirsiniz.

Vodefone iş ortağı olan Tempo çağrı merkezi aracılığı ile de satış gerçekleştirmektedir. Vodefone müşteri hizmetleri burada Tempo çağrı merkezinden müşteri hizmetleri desteği almaktadır. Bu numaradan Vodefone aboneleri aranarak satış gerçekleştirilmeye çalışılır. Tempo çağrı merkezi telefon numaraları 0850 252 42 42, 0850 100 05 42 ve 0850 252 05 42’dir. Tempo çağrı merkezi mesai saatleri içinde 09:00- 18:00 saatler arasında hizmet vermektedir.

Vodefone Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma

Vodefone müşteri temsilcisine direk bağlanma için öncelikle, Vodefone hatlı cep telefonlarınızdan 542 tuşlanıp arama tuşuna basarak bağlanma yapılır. Sabit hat ya da diğer operatörlerden ise 0542 542 00 00 Vodefone müşteri hizmetleri numarası aranması daha uygun olacaktır.

Vodefone müşteri hizmetleri servisine direk bağlanmak için, çağrı merkezi numaraları arandıktan sonra telesekreterin sesi duyulur, telesekreterin karşılaması bittikten sonra 0 tuşlanır. Son adım olarak önce 0 sonra ise 3 tuşuna basılmalıdır. Bu işlemler gerçekleştikten sonra, müşteriler arasında ön sıraya geçilmiş olacağından en kısa süre içerisinde Vodefone müşteri hizmetleri temsilciniz ile bağlantı yapılmış olacaktır.

Vodefone Direk Müşteri Hizmetleri

Vodefone müşteri hizmetlerine telefon ile direk bağlanma ve sesli yanıt sistemi ile ulaşılabildiği gibi farklı kanallardan da müşteri hizmeti almamız mümkündür. Bu kanallara örnek verecek olursak, Vodefone web sitesi müşteri hizmetini çok geniş çapta alabileceğimiz en önemli servistir. Ayrıca çağrı merkezi numaralarını aramak ile uğraşmaktansa mesaj yolu ile de birçok hizmetten yararlanılmaktadır.

Vodefone web sitesine giriş yapıldığında direk ana sayfa üzerinden birçok işlem yapmak mümkündür.

Vodefone ana sayfa üzerinden sağ üst köşede bulunan, fatura öde sekmesi ile, hiç uğraşmadan tek tıkla faturalarınızı ödeyebilirsiniz.  Fatura öde sekmesine tıkladıktan sonra, fatura seçimi bölümünden telefon numarası ve güvenlik kodunu girerek, kredi kartı onayı bölümüne geçebilirsiniz. Ardından sonuç bölümünden işlem sonlandırılır. Fatura öde bölümünden ayrıca sorgula kısmına girerek ne kadar borcunuz olduğunu ya da borç bakiyesi olup olmadığını da görebilirsiniz.

Ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan TL yükle sekmesinden ise,  cep lira miktarı seçilerek işleme başlanır. Yükleme yapılacak numara, kredi kartı bilgileriniz ve güvenlik kodu girilerek, yükle sekmesinden işlem sonlandırılır.

Ana sayfa üzerinden ayrıca online işlemlere tıklayarak, mobil evde internet ve Vodefone yanımda uygulamaları ile ilgili her biri için ayrı ayrı işlemler yapılmaktadır.

Yardım seçeneği ile, Vodefone’dan aldığınız her hizmet ile ilgili sıkça sorulan sorulara ulaşabilir, aldığınız cevaplar muhtemelen sizi de aydınlatacağından Vodefone müşteri hizmetleri numarasını aramak ile uğraşmayabilirsiniz.

Cep telefonlarınızdan mesaj yolu ile de çeşitli tarifelere üye olabilir, hattınıza TL yükleyebilir ve çeşitli paketler satın alabilirsiniz.

Vodefone Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri

Vodefone müşteri hizmetleri çalışma saatleri, Türkiye çapında yoğun şekilde kullanılmasından dolayı 24 saat (7/24) hizmet sunmaktadır. 0542 542 00 00 numaralı Vodefone müşteri hizmetleri servisi arandığında, müşteri temsilciniz her zaman bir tuş yakınızda olmaktadır.

Vodefone müşteri hizmetleri servislerinden biri olan bayilerde sabah 08:30’da açılıp, akşam 22:00 saatlerine kadar hizmet vermektedir. Bu kanaldan da hem teknik destek alınabilir hem de, teknolojik ürünler, çeşitli internet ve mobil konuşma paketleri satın alınabilir.

Vodefone Müşteri Hizmetleri Arama Ücreti

Vodefone Müşteri hizmetleri arama ücreti uygulaması vardır. Vodefone kullanıcıları faturalı ve faturasız hatlardan 542 ve 0 (542) 542 00 00’yi aradıklarında, hatlarında bir dakika paketi var ise ücretlendirme bu paketten düşmektedir. Eğer hatlarına dakika paketi tanımlı değil ise, yurt içi görüşme üzerinden dakika başına ücretlendirme yapılmaktadır.

Ücretsiz hizmet veren çağrı merkezi numarası ile de işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sesli yanıt sistemi ile ücretsiz destek veren bu       Vodefone müşteri hizmetleri numarası, 05463542542’dır Bu numara Vodefone faturalı ve faturasız hatlarına ücretsizdir. Sabit hat ve diğer operatörlerden, Vodefone aramalarına göre ücretlendirilir.

Vodefone Müşteri Hizmetleri Açmıyor

Vodefone müşteri hizmetleri, çok geniş bir kitleye hizmet verdiği için zaman zaman yoğunluklar olabilir. Bu durumda daha önce de açıkladığımız Vodefone müşteri hizmetlerine direk bağlanma tuşlamaları yapılmalıdır.

Vodefone müşteri hizmetleri açmıyor ise, web sitesindeki müşteri hizmetleri numaralarından arama yapılarak, tuşlamaları yapılır. Eğer direk bağlanma ile de müsait bir müşteri temsilcisi bulunmadıysa daha sonra tekrar denenmeli ya da farklı servislere başvurulmalıdır.

Vodefone Müşteri Hizmetleri Bağlanmanın Kolay Yolu

Vodefone müşteri hizmetleri bağlanmanın kolay yolu, direk bağlanma tuşlamalarının gerçekleştirilmesi ile olur. Vodefone müşteri hizmetleri servisinin yoğunluğu nedeni ile bazı saatlerde ulaşmakta güçlük çekilebilmektedir.

Bu durumda Vodefone müşteri hizmetlerine kolay ulaşmak için, 542 ya da 0 (542) 542 00 00 aranarak önce 0 tuşlanır. Ardından 0 ve 3 tuşlanarak, müsait olan müşteri temsilcisine ulaşım gerçekleşir.

11 Nisan 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?
Yorumlar (1 Yorum)