Cimer Şikayet İstek Başvuru Formu İletişim Numarası

Cimer yani Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi Başvuru formu nasıl doldurulur ve iletişim numarası nedir gibi bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Cimer Şikayet Formu doldururken öncelikle cimer.gov.tr adresinden aşağıdaki ekran görüntüsünde de göreceğiniz Başvur kısmındaki bilgileri doldurduktan sonra onay kodu gönder butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Onay kodunu girdikten sonra kimlik bilgilerinizin olduğu sayfa açılacaktır. Burada üst kısımda, İstek, Görüş öneri, İhbar, Şikayet ve Bilgi edinme hakkı seçeneklerinden size uygun olanı işaretliyorsunuz. Gerçek veya Tüzel kişi olarak başvuru yapabiliyorsunuz. Burada da size uygun olanı işaretleyiniz.

Aynı ekranın alt kısmında eğitim durumu sorulmaktadır. Buradaki bilgiyi de doğru bir şekilde girdikten sonra, E-posta adresinizi dikkatli bir şekilde giriniz. Hatalı olursa başvuru sonucu size ulaşmayabilir. Sonra ileri butonuna basıp bir sonraki sayfaya geçiyorsunuz.

Karşınıza çıkan ekranda başvuru detayını göreceksiniz. Burada metin kısmına iletmek istediğiniz mesajı ayrıntılı bir şekilde, akıcı anlaşılabilir bir dille anlatmanız önemlidir. Burada metin dışında ayrıca dosya eklemede yapabilirsiniz. Tamamladıktan sonra ileri tuşuna basıp artık başvuruyu tamamlayacağınız sayfaya geliyorsunuz.

Burada “Başvurunuz, CİMER aracılığıyla en kısa sürede sonuçlandırılmak üzere seçeceğiniz kuruma doğrudan iletilecektir.” yazan kutucuğu işaretlediğiniz de başvurunuz hangi kurum ile alakalı ise buradan seçimi yapıp, “Yasal bilgilendirmeyi okudum, kabul ediyorum” kutucuğunu da işaretledikten sonra Başvuruyu Tamamla butonuna basıyorsunuz. ve kaydınız oluşturulmuş oluyor. Başvuru takibini yine cimer.gov.tr adresinden yapabiliyorsunuz. Ayrıca Cimer başvuru sorgulama e devlet üzerinden de yapılabilmektedir.

Cimer şikayet hattı telefon numarası ise 150’dir. Buradan Cimer Şikayet Hattı İletişim sağlayabilirsiniz. Cimer Şikayet-İstek Başvurusu ile alakalı sizin de tecrübelerinizi yorum kısmına yazmanızı bekliyoruz. bu şekilde diğer vatandaşlara yardımcı olabilirsiniz.

3 Mayıs 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?