En Kolay Kredi Çekmek İçin Neler Yapılmalı

Kesin kredi veren bankalar ve bu bankaların prosedürlerine göre başvuru yapılabilir. Her bankanın sunduğu kredi verme opsiyonları farklılık gösterse de genel anlamda bazı kriterler gereklidir. Kredi puanının yüksek olması tüm bankaları için öncelikli faktördür.

Kesin onaylı krediler için öncelikle başvuru şartlarını tamamlamak ve ardından başvuru yapmak, kredinin kolay şekilde çıkmasını sağlar. Gelir belgesi, kefil veya teminat gibi prosedürlere gerek olmadan verilen krediler için bilinmesi gereken detayları sunuyoruz.

Kolay Onaylı Kredi Çekmek

İlk olarak kredi notu öğrenme işlemi ile başvuru sağlanabilir. 1900 puana kadar süreklilik gösteren kredi puanlarında kesin kredi çıkması için kredi skorunun en az 1500 olması gereklidir.

Banka onaylı krediler; iki aşamalı olarak sağlanır. Başvuru ve inceleme aşamalarından gerekli onayı almak için ise öncelikle kredi başvuru formunun doldurulması gereklidir.

 Başvuru üzerine; kefil, gelir belgesi, kredi notu, kredi sicili gibi faktörler, banka tarafından değerlendirilerek onay sağlanır. Tüm prosedürlere uygunluk sağlanıyor ise onay verilerek, kredi kullanımı sağlanabilir.

Kesin onaylı kredilerde ise normal prosedürlerden farklı olarak, alınabilecek kredi miktarı ve kredi alma şartları banka tarafından önceden belirlenmiştir. Kişi bankaya kredi talebinde bulunduğu zaman kullanabileceği kredi limitiyle, kesin onay sağlanır. Dolayısıyla bu kredi türünde herhangi bir belgeye, kefile ya da teminata gerek yoktur ve krediniz zaten hazırdır.

Kolay Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankaların uyguladıkları kredi koşullarına göre kesin onaylı krediler, 4 farklı şekilde sunuluyor. Bankaların sunduğu mobil uygulamalar, kesin onaylı kredilerin görüntülenebileceği alanlardır.

Mobil bank sistemine giriş yaparak ‘’Kredilerim’’ bölümüne tıklayarak, sizin kullanımınıza sunulmuş kredi seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Özellikle kredi ödemelerini, kredi kartı ödemelerini düzenli ve zamanında yapan müşterilere tanınan bir opsiyondur.

Bankalar tarafından en değerli müşteriler olan düzenli ödeme sahiplerine, çeşitli zamanlarda kredi kampanya sms’leri iletilir. Bu krediler kesin onaylı kredilerdir. Teminat ile kredi başvurusu yapmak da kesin onaylı kredilerin kolaylıkla alınmasını sağlar.

Banka, kişinin krediyi ödememe durumunda teminat olarak gösterilen gayrimenkullere sahip olabileceği için, herhangi bir sorun teşkil etmez ve kolaylıkla kredi verilebilir. Tapuya bağlı bir taşınmazı ipotek göstererek veya kayıtlı araçlar ipotek gösterilerek, kredi kullanımı sağlanabilir.

Teminat olarak sunulan bir kefil ise yine o kişinin kredi skoru yüksek olmalı ve ödeme gücü olmalıdır. Ayni teminatlarda güvence olarak sunulan eşyaların değeri, kredi tutarının üzerinde olması gereklidir. Eşya teminatlarında bankalar, eşyanın değerinin %50’sine kadar kredi olanağı sunar.

Kesin Onaylı Ve Ön Onaylı Kredi Farkları

Kredi onay süreci, her iki kredi türünün belirleyici faktörüdür. Ön onaylı kredide kişiler çeşitli prosedürleri yerine getirerek başvuru yaparlar. Kesin onaylı kredilerde ise kredi zaten onaylıdır ve müşteri için hazırdır. Hemen kullanım sağlanabilir.

Ön onaylı kredilerin başvurularında, SMS ile mesaj, telefon bankacılığı ile başvuru, mobil başvuru ya da banka şubelerinden başvuru yapılmaktadır. Kesin onaylı kredilerde ise kişi hazır krediyi, mobil cihazdan giriş yaparak hemen alıp, hesabına aktarabilir ya da nakit olarak ATM’lerden, banka şubelerinden çekebilirler.

Kesin Onaylı Kredilerde Başvuru

Kesin onaylı kredi başvurusu için öncelikle kredi koşullarının sağlanması gereklidir. Bu koşullar arasında;

 • Kredi notunun 1500 ve üzeri olması gereklidir.
 • Kredi sicili temiz olmalı ve daha önceki kredilerin ödemelerinde sorun yaşanmamış olması gereklidir.
 • Düzenli bir gelirinizin olması ve elde ettiğiniz gelirin krediyi ödeyebilecek nitelikte bulunması şarttır.

Müşterisi olunan bankanın mobil uygulamasından giriş yaparak, kesin onaylı krediler kullanılabilir. İnternet bankacılığı sistemine de giriş yaparak, kesin onaylı kredi başvurusu veya tanımlanan kredilerin kullanımı sağlanabilir.

Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri

Kredi başvurusu ancak gerekli koşulları yerine getiren kişiler tarafından yapılabilir. Kesin onaylı kredi için özel bir statü yoktur. Kredi notu yüksek olan ve sicilinde sorunu olmayan 18 yaşını tamamlamış ancak 75 yaşını aşmamış kişiler, kesin onaylı krediden yararlanabilirler.

Kesin onaylı kredi veren bankalar arasında ise;

 • İş Bankası
 • Garanti Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • Deniz Bank
 • Burgan Bank
 • Aktif Bank
 • Akbank
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 • Halk Bankası
 • ING

Bu bankaların dijital sistemlerine giriş yaparak, kesin onaylı kredilerin kullanımlarını sağlayabilir şayet bu bankaların müşterisi değilseniz telefon bankacılığı, sms, online gibi yöntemlerle T.C kimlik numaranız dahilinde başvuru yapabilirsiniz.

Kefilsiz Ev Kredisi Nasıl Çekerim, Kefilsiz Taşıt Kredisi Nasıl Çekerim

Konut kredisi kullanarak gayrimenkul satın almak isteyen kişiler, çeşitli prosedürlerin sağlanması ile kesin onaylı kredi başvurusu yapabilirler. Kredi skoru en önemli faktör olarak değerlendirilmektedir. Konutun değeri, muvafakat, yasal mevzuatlar gibi prosedürler dahilinde kullanım sağlanabilir.

Kredi başvurusunda bulunan kişilerin gelir durumları ve kredi sicil durumlarına göre kesin onaylı konut kredisi değil ön onaylı ve değerlendirmeli kredi opsiyonu sunulmaktadır.

Taşıt kredileri başvurularında da çeşitli değerlendirmeler yapılmaktadır. Her araç ve ödeme seçenekleri farklılık gösterdiğinden ve çeşitli inceleme- değerlendirmelerin yapılması gerektiğinden kesin onaylı sistem, bu tür kredilerde uygulanmamaktadır.

Taşıt kredilerinde kullanılmak istenen kredi miktarına bağlı olarak, aracın piyasa değeri, rehin ya da ipotek kayıtlarının olup- olmadığı bilgilerine bakılmakta ve genel anlamda yüksek limitli krediler olduğu için kesin onaylı kredi seçeneği bulunmamaktadır.

Kredi Çekmek İstiyorum

Banka kredisi, bankadan bir kişi veya iş için kullanılabilecek toplam kredi tutarıdır. Finansal kurumların bireye veya işletmeye sağladığı toplam fon miktarıdır. İşletme veya bireyin banka kredisi, borç alanın geri ödeme kabiliyetine ve bankacılık kurumunda mevcut toplam kredi miktarına bağlıdır.

Banka Kredisi Nasıl Çekilir Neler Gereklidir

Bireyler için banka kredisi, tüketicilerin çoklu kredi kartlarına alışması nedeniyle son 50 yılda çok arttı. Bazı uzmanlar, 2008 mali krizinin, kredilerin nispeten ucuz olmasına rağmen, özellikle de zayıf kredi geçmişi olan insanlar için elde edilmesinin zor olduğu önceki yıllara geri dönüş anlamına gelen kırmızı bayrak olduğunu tahmin ediyordu. Neyseki o yıllar geride kaldı.

Banka kredisi, bankalar ile borçlulara, borçluların fonlarını geri ödemeleri için bir borçlunun güvendiğini ve daha sonraki bir tarihte bir kredi, kredi kartı veya kredi borcu için faiz sözleşmesidir. Para bankaları borç veriyor ya da müşterilere borç verdiği paraya faiz koyuyor.

Banka kredisi, bankaların borçlulara sağladığı toplam borçlanma kapasitesidir. Borçluların mal veya hizmet satın almasını sağlar. Ancak, belirli bir süre için sabit bir asgari aylık ödeme gerektirir. Örneğin, banka kredisinin en yaygın şekli banka kredi kartıdır. Borçlular sıfır bakiyeyle başlar ve kartı işlem yapmak için kullanırlar. Borçlu bakiyeyi öder ve kredi limitine ulaşana kadar tekrar borç alır.

26 Mart 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?