Facebook Müşteri Hizmetleri

Facebook müşteri hizmetleri telefon numarası en çok merak edilen konuların başında geliyor. 2004 yılında kurulan firma, dünya üzerinden milyarlarca insanın birbirleri ile iletişim kurmasını sağlamak için oluşturuldu. Geri bildirime ve iletişime önem veren şirket, bir canlı destek hattına sahip değil.

Facebook Müşteri Hizmetlerine Bağlanmak İçin

Şirketin bir müşteri hizmetleri numarası söz konusu değil. Bundan dolayı her türlü konu ya da sorun ile alakalı olarak yapılması gereken işlemler, yardım hattı üzerinden talep edilebilmektedir. Facebook yardım merkezini istediğiniz zaman arayabilirsiniz. Buna ek olarak şirket aynı zamanda yardım topluluğu diye bir bölüm de oluşturmuştur. Diğer üyelerin katılımı ile son derece yoğun ve kalabalık bir ortam vardır. Merak ettiğiniz ya da şikayet konusu olabilecek bazı durumları buradan rahatlıkla paylaşabilirsiniz. İlgili husus hakkında tecrübeli olan kişiler, verecekleri cevap ile hemen size bir geri dönüş yapacaktır.

Facebook Müşteri Hizmetleri Numarası Var mı?

Facebook şikayet hattı telefon numarası yok. İşletme buna ek olarak bir canlı yardım alanı da tasarlanmamış bunun yerine iki değişik bölümü hizmete sunmuş durumda. Bunlardan birisi yardım topluluğu. Yani diğer üyelerin görüş alışverişinde bulunduğu ve soruları yanıtladığı yer. Ayrıca yardım merkezi adıyla bilinen bir destek sayfası da söz konusu. Firma cep telefonu ya da sabit bir telefon üzerinden yardımda bulunmuyor. Çünkü cevabını merak ettiğiniz bütün konular ile alakalı olarak bilgilendirme sayfaları yer almakta. Ücret ödemeden buradan faydalanmanız mümkün olacaktır.

Facebook Giriş Sorunu

Facebook müşteri hizmetleri olmadığı için giriş sorunu gibi bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda bunu yardım merkezi üzerinden çözebilirsiniz. Burada bir takım yönergeler yer alıyor. Bunlardan ilgili olana tıklamak yeterli olacaktır.

Facebook Şifre Sıfırlama

Facebook yardım kapsamında şifre sıfırlama işlemlerini yapmak çok zor değil. Bunun için ilk olarak ana sayfaya girmek gerekiyor. Sonrasında şu yolu takip etmek şart;

 • Aşağı yönlü ok işaretine tıklayın ve ayarlar yazan yeri seçin.
 • Bunun sonrasında önce güvenlik sonrasında ise giriş yazan yere tıklayın.
 • Şifreyi değiştir adından bir buton olduğunu göreceksiniz.
 • Buradan hemen düzenle yazan kısma tıklayın.
 • Doğru bir şekilde eski şifrenizi hemen ardından ise yeni şifrenizi girin.
 • Değişiklikleri kaydet butonuna tıkladıktan sonra süreç yenilenmiş olacaktır.

Facebook Sorun Bildir

Facebook sorun bildir, karşı karşıya kaldığınız bazı hatalar konusunda sunulmuş olan bir hizmet. Buna göre sayfada daha önce görmediğiniz bir durum oluşursa burada yer alan sorun bildir yazılı yere tıklamak gerekiyor. Böylelikle ilgili problem hemen iletilmiş olacaktır. Bunun sonrasında devreye ise firmanın yardım ekibi girer. Mevcut sorunu incelerler. Size kısa süre içinde bir geri dönüş yapılacaktır. Bu konunda bir email ile bilgilendirme yapılmaktadır. Buna dair hemen resmi hesabınıza girebilir ve mailbox bölümünü kontrol edebilirsiniz.

Facebook Türkiye Ofisi Var mı?

Facebook Türkiye ofisi şu an için yok.  Ancak bu konuda bir takım çalışmaların devam ettiğini söylemek lazım. Çünkü bu sosyal medya sayfasının en fazla kullanıldığı ülkelerin başında Türkiye gelmekte. Bundan dolayı bir ofis talebi ortaya çıkmış durumda. Önümüzdeki günlerde buna dair bazı adımların atılacağı söyleniyor.

 

facebook Türkiye müşteri hizmetleri çağrı merkezi iletişim numarası

Facebook Yardım Topluğu Nedir?

Facebook firmasının özel olarak oluşturduğu bir yardım topluluğu söz konusu. Bu alanın özelliklerini söyle açıklamak gerekiyor;

 • Üye olan kişiler ilgili alana girerek birçok değişik konu hakkında bilgi sahibi olabiliyorlar. Yani buradan soru sormak mümkün.
 • Sorulmuş olan bu soru ilgili bölümde online olan kişiler tarafından direkt olarak görülüyor. Hemen ardından ise buna dair bazı cevaplar sizin sorunuzun altına yazılıyor.
 • Böylelikle cevabını merak ettiğiniz soruların cevabını çok kısa bir süre içinde öğrenmeniz mümkün oluyor.

Facebook Yardım Topluluğu Konu Başlıkları

Bu alan üzerinden soru sormak isteyen kişiler birçok değişik başlık üzerinden bunu yapabilirler. İlgili sayfa içinde özel bir bölüm oluşturulmuş. Buradan ayarlar hakkında bir soru oluşturmak mümkün. Kısa süre içinde cevap alabilirsiniz. Bunun yanı sıra haber kaynağına dair merak ettiğiniz birtakım hususlar varsa bunlarla alakalı bilgilendirme de başarılı bir biçimde yapılacaktır.

Facebook Hesap Kapatma Nasıl?

Facebook hesap kapatma yardım konusunda yapılacak olan şeyler son derece açık;

 • Sayfanıza girin ve ok işaretine tıklayın.
 • Bunun ardından yapılacak olan şey ise ayarlar kısmı üzerinden ilerlemektir.
 • Karşınıza sol kısımda olan Facebook Bilgilerin bölümü gelir ve buna tıklamak şarttır.
 • Hesabını ve bilgilerini sil bölümü üzerinden ilerlemelisiniz.
 • Hesabımı sil yazısını gördüğünüz vakit hemen buraya tıklamak gerekiyor.
 • Daha sonra şifrenizi belirtin.
 • Devam tuşuna basın.
 • Hemen ardından hesabı sil bölümüne basarak işlemi tamamlamış olursunuz.

Facebook Çalışma Saatleri

Firmanın çalışma saatleri olarak belirlenmiş bir limit ve zaman aralığı söz konusu değil. İstediğiniz her zaman dilimi içinde hizmet almak mümkün oluyor. Özellikle bir sorun ile karşı karşıya kalan kişiler, bir saate bağlı olmadan bu konuda yardım talep edebilirler. Çünkü canlı olarak hizmet veren bir yardım hattı yoktur. Bunun yanı sıra yardım merkezi ve yardım topluluğu adıyla dikkat çeken iki alan tasarlanmıştır. Buraya giriş işlemleri sırasında hiç bir şekilde para ödemezsiniz. Bu durum kullanıcılar için çok büyük bir avantajdır.

Facebook Destek Ücretli mi?

Facebook destek hizmetini tamamen ücretsiz bir şekilde sunmakta. Facebook ilk defa online olmaya başladığı günden beri çok ilgi gördü. Bundan dolayı milyarlarca kişi siteye üye oldu. Şirket, hiç bir şekilde para talep etmeyeceğini o günlerde açıklamıştı. Bu durum sadece hesap açma işlemleri için geçerli değil. Aynı zamanda destek konusunda da kendisini göstermekte. Ofisin yardım bölümünden bir destek almak için para ödemeye gerek yoktur. Bunu hem hızlı hem de ücretsiz bir şekilde yapmak mümkün olacaktır.

Facebook Mail Hesabı Var mı?

Facebook mail hesabı mevcut ve info@facebook.com olarak ifade edilmiş. Bunun yanı sıra ayrıca privacy@facebook.com adında bir başka posta adresi de söz konusu. Üyeler karşılaşmış oldukları her türlü sorun ile alakalı olarak bu adreslere istedikleri zaman bir posta yollayabiliyorlar. Firmanın geri dönüşü ise çok hızlı. Tüm görüşler dikkate alınıyor ve kısa süre içinde size dönülüyor.

Facebook Müşteri Hizmetleri Olacak mı?

Facebook müşteri hizmetleri bölümünün olup olmayacağı en çok merak edilen konuların başında geliyor. Ancak firmanın bu konuda bir adım atmayacağını söylemek lazım. Bunun en temel nedeni ise üye sayısının artık milyarlar ile ifade edilmesi. Şu an için tam 2 milyardan fazla kişi siteye üye olmuş durumda. Canlı müşteri hizmetlerinin oluşturulması büyük bir masraf anlamına geliyor. Bu yüzden ofisin yardım hususunda, eskiden beri takip ettiği politikadan vazgeçmeyeceğini söylemek lazım. Hem canlı destek ne de bir telefon numarası ile yardım almak mümkün değildir. Sadece belirtilmiş sayfaları kullanmak gerekiyor. Zaten her türlü konuya dair ilgili alanda cevaplar mevcut.

Facebook Türkiye Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi İletişim Numarası ile alakalı diğer görseller.

 

facebook Türkiye müşteri hizmetleri çağrı merkezi iletişim numarası

5 Nisan 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?