Enerjisa Kredi Kartı İle Fatura Ödeme Nereden, Nasıl Yapılır?

Enerjisa elektrik faturalarını kredi kartı ile ödemek için şirketin sunduğu birçok ödeme kanalı kullanılabilir. Türkiye’nin en büyük elektrik dağıtım şirketleri arasında yer alan Enerjisa, hizmet öncesinde olduğu gibi hizmet sonrasında da müşteri memnuniyeti sağlamak adına fatura ödemelerinde büyük kolaylık sağlamaktadır. Enerjisa şirketinden hizmet alan aboneler isterlerse nakit olarak isterlerse de kredi kartları ile fatura ödeme işlemlerini yapabilirler. Bu yazımızda Enerjisa elektrik faturaları ile ilgili olarak;

 • Enerjisa fatura sorgulama nasıl yapılır?
 • Enerjisa elektrik faturaları nereden ödenir?
 • Enerjisa elektrik faturaları kredi kartı ile nasıl ödenir?
 • Enerjisa abonesi nasıl olunur?

Gibi en çok merak edilen soruların cevaplarını ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Enerjisa Enerji A.Ş.

Enerjisa Enerji A.Ş. Türkiye genelinde faaliyette bulunan en büyük enerji dağıtım ve perakende satış şirketlerinden biridir. Kurulduğu günden bu yana profesyonel elektrik dağıtımı hizmetleri sağlayan şirketin yaklaşık 20 milyonu aşkın kullanıcıya ulaştığı bilinmektedir. Türkiye çapında 14 ilde aktif olarak elektrik dağıtım hizmetlerine devam eden Enerjisa, 9.2 milyon müşterisiyle de bu alanda faaliyette bulunan şirketler arasında büyüklüğü ile dikkat çekiyor.

Siz de eğer Enerjisa Enerji A.Ş.’nin bir abonesiyseniz yazımızdan faydalanarak şirket hakkında merak ettiğiniz bütün işlemlerin detaylarını öğrenebilirisiniz.

Enerjisa Fatura Sorgulama

Enerjisa fatura sorgulama işlemleri ile aboneler güncel olarak aldıkları elektrik hizmet bedelini internet üzerinden görüntüleyebilirler. Enerjisa resmi internet sitesi üzerinden hizmet verdiği elektrik fatura sorgulama işlemi ile milyonlarca abonesine kolaylık imkânı sunmaktadır. Böylece aboneler ellerine ulaşmayan faturalar ile ilgili endişe duymadan o dönemki faturalarını internet üzerinden görüntüleyerek tüm fatura bilgilerine anında ulaşabilirler.

Enerjisa şirketinin resmi internet sitesi üzerinde yer alan Online İşlemler menüsü ile bütün Enerjisa aboneleri sadece kayıtlı oldukları T.C kimlik numaralarını girerek o dönemki faturalarını online olarak görüntüleyebilirler. Bu işlem için ekstra bir ücret ödenmemektedir.

Enerjisa Elektrik Faturası Ödeme

Enerjisa şirketinden elektrik faturası ödeme işlemleri birçok farklı yoldan yapılmaktadır. Ülkenin enerji kaynaklarını verimli kullanmaya gayret ettiği kadar müşteri memnuniyetine de önem veren Enerjisa, fatura ödeme noktalarını birbirinden farklı platformlara yayarak bütün müşterilerine fatura ödeme kolaylığı sunmaktadır. Eğer siz de Enerjisa abonesiyseniz ay sonunda ödemeniz gereken elektrik faturanızı isterseniz kredi kartı ile isterseniz de nakit şekilde ödeyebilirsiniz. Bu noktada ödemek istediğiniz kanal da size kalmış. Elektrik faturanızı dilerseniz internet üzerinden ödeyebilir dilerseniz de banka şubelerini ya da ödeme merkezlerini kullanabilirsiniz.

Enerjisa elektrik faturaları aboneliğiniz üzerinden 25 ile 35 gün arasında kesilmektedir. Yine aynı süre içerisinde size ulaştırılmaktadır. Aksi durumlarda faturanıza ulaşamamanız halinde yukarıda bahsettiğimiz şekilde online sorgulama yapabilirsiinz.

Enerjisa Fatura Ödeme Kanalları

Enerjisa fatura ödeme kanalları hizmetini resmi internet sitesinden açıklayarak hem elektrik dağıtım hizmeti öncesi hem de hizmet sonrası müşteri memnuniyetini sağlamayı amaçlıyor. Söz konusu ödeme kanallarının her birinde ekstra ücret talep edilmeden fatura ödeme işlemleri müşterilerin keyfine bırakılıyor.

Enerjisa Online Hizmetler Merkezi Kredi Kartı İle Fatura Ödeme

Enerjisa faturanızı kredi kartınızla online hizmetler merkezi hizmetinden yararlanarak kolay ve pratik bir şekilde ödeyebilirsiniz. Enerjisa Online Hizmetler Merkezi’ne de şirketin resmi internet sitesi üzerinde ulaşabilirsiniz. Kolay kullanıma sahip site ara yüzü ile kredi kartı bilgilerinizi girerek elektrik faturanızı ödeyebilirsiniz. Ancak aynı kredi kartınızla yapacağınız elektrik faturası ödemelerinizin 1 ay içerisinde 500 TL’yi geçmemesi gerekmektedir.

Online Hizmetler Merkezi ile elektrik faturanızı ödemek için abone numarasına ya da fatura numarasına ihtiyacınız yoktur. Enerjisa şirketinden hizmet alan kişinin T.C kimlik numarasıyla sisteme kolayca giriş yapılabilmektedir.

Enerjisa Mobil Kredi Kartı İle Fatura Ödeme

Fatura ödeme işlemlerinizi Enerjisa Mobil’den kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz. Yenilikçi ve çağın gerektirdiği ihtiyaçlara karşılık veren kurumsal anlayışı doğrultusunda Mobil uygulama hizmetleri sunan Enerjisa ile elektrik faturanızı ödemek oldukça kolay bir hale gelmektedir. Akıllı telefonunuza uygulama mağazasından ücretsiz olarak indirebileceğiniz Enerjisa Mobil uygulamasına T.C kimlik numaranız ile giriş yaptıktan sonra adınıza kayıtlı faturayı görüntüleyebilir ve kredi kartınızla hemen ödeme işlemlerine başlayabilirsiniz.

Enerjisa Anlaşmalı Bankalar

Enerjisa şirketinin anlaşmalı olduğu bankalar ile elektrik faturalarınızı ödemenizin birçok farklı yöntemi bulunmaktadır. Birbirinden kolay ve müşteri odaklı bu yöntemler ile isterseniz kredi kartınızla isterseniz de nakit olarak fatura ödeme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Öte yandan kredi kartı ile yapacağınız elektrik faturası ödemelerinizde taksit imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

Enerjisa’nın anlaşmalı olduğu bankalardan yapacağınız fatura ödemelerini dilediğiniz şekilde gerçekleştirebilme özgürlüğüne sahipsiniz. Anlaşmalı bankaların müşterilerine sunduğu bu seçeneklerden hangisi size uygunsa onu seçerek faturanızı ödeyebilirsiniz. Anlaşmalı banklardan Enerjisa faturası ödeme işlemleri şunlardır:

 • Anlaşmalı bankaların gişe işlemleri (Nakit ya da kredi kartı ile)
 • Anlaşmalı bankaların ATM’eleri (Nakit ya da kredi kartı ile)
 • Anlaşmalı bankaların internet bankacılığı hizmeti ile (kredi kartı ya da banka kartı ile)
 • Anlaşmalı bankaların telefon bankacılığı hizmeti ile (kredi kartı ya da banka kartı)
 • Anlaşmalı bankalara vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile (kredi kartı ya da banka kartı ile)

 

Enerjisa İşlem Merkezleri

Enerjisa İşlem Merkezleri hizmeti ile fatura ödeme şirketin birçok abonesi tarafından tercih ettiği elektrik faturası ödeme yöntemleri arasında yer almaktadır. Söz konusu şubeler Enerjisa şirketinin aktif olarak elektrik dağıtım hizmeti sunduğu bölgelerde yoğun olarak bulunmaktadır. Enerjisa tarafından resmi yetkiye sahip olan İşlem Merkezleri’nde ödeyeceğiniz elektrik faturası için ekstra bir ücret ödemenize gerek yoktur. Ancak fatura ödeme işlemleri sırasında faturanızı yanınızda bulundurmanız önem teşkil etmektedir. Çünkü bu şekilde şubeden yapılan fatura ödeme işlemlerinde sözleşme hesap numarası ya da fatura numarası talep edilmektedir.

Enerjisa PTT

Enerjisa elektrik faturanızı PTT şubeleri üzerinden de kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Ödeme işlemlerinde Enerjisa şirketinin anlaşmalı olduğu PTT şubelerinde, faturanıza ek bir ücret ödemeden elektrik faturanızın o dönemki borcunu kapatabilirsiniz.

Enerjisa Randevu

Enerjisa şirketinden randevu almak, birçok işlem için müşterilere kolaylık ve zamandan tasarruf sağlamaktadır. Online İşlemler menüsünden randevu alarak;

 • Enerjisa aboneliği başlatabilir ya da abonelikten ayrılabilir,
 • Dilekçe ya da başvuruda bulunabilir,
 • Tarife işlemleri hakkında daha detaylı bilgiler için görüşme talebinde bulunabilirisiniz.

İnternet üzerinden randevu aldıktan sonra size en yakın Enerjisa şubesine gidebilirisiniz.

Enerjisa Arıza

Enerjisa arıza ve elektrik kesintileri bildirimleri, şirketin dijital alandaki hizmetleri ile müşterilerin memnuniyetini kazanmaya devam etmektedir. Türkiye’de bir ilk olan 186 Çağrı Merkezi uygulaması ile abonelerini bütün arızalardan ve yaşanan ya da yaşanacak elektrik kesintilerinden anında haberdar etmektedir.

Öte yandan mobil uygulama üzerinden de aboneler arıza bildirme işlemlerini ücretsiz olarak ve kolay bir şekilde yapabiliyorlar. Enerjisa mobil uygulamasındaki işlemler şunlardır:

 • Arıza Bildir
 • Arıza Kaydını Sorgula
 • Planlı Kesinti Sorgula

Söz konusu Enerjisa mobil uygulamasına IOS ve Android tabanlı cihazlardan kolaylıkla erişilebilinmektedir. Böylece Enerjisa aboneleri her an ellerinin altında bulunan akıllı telefonları ile elektrik dağıtımıyla ilgili bütün hizmetlerden anında haberdar olabilirler.

4 Nisan 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?