Turkcell Müşteri Hizmetleri

Turkcell Türkiye’de kurulmuş en kapsamlı teknoloji firmasıdır. 81 ilimizde hızlı internet erişimi ve mobil ağı ile hizmet sunmakta olan Turkcell’in müşteri hizmetleri servisi de bu nedenle büyük önem taşımaktadır.

Turkcell’in sunduğu ürün ve hizmetler arasında, akıllı telefon ve tabletler gibi çeşitli teknolojik ürünler, mobil paket ve tarifeler, her kanaldan internet, BİP, FİZY ve TV+ gibi uygulamalar yer alırken, bu hizmet ve servislerin yürütülmesi ve takibinde Turkcell müşteri hizmetleri önemli rol almaktadır.

Turkcell Müşteri Hizmetlerine Bağlanmak için

Turkcell müşteri hizmetlerine bağlanmak için, öncelikle Turkcell hatlı cep telefonunuzdan 532’yi tuşlayarak aramaya başlamalısınız. Bu numaradan hem sesli yanıt sistemi ile soru ya da sorunlarınızı çözebilirsiniz hem de canlı müşteri temsilcisine bağlanmanız mümkün olacaktır.

Cep telefonundan 532 numaralı hat ile işlem yapılırken, sabit hatlardan ise 0532 532 00 00 numaralı telefon ile aynı işlemleri yapabilirsiniz.

Turkcell müşteri hizmetleri birçok servis konusunda hizmet verdiği için, hem internet, hem mobil hattınız hem de kullandığınız farklı uygulamalar için sorularınızı yöneltebilirsiniz. Bunun için tüm seçenekleri dinlemek yerine sesli yanıt sistemi ile soru sormak istediğiniz ya da sorun yaşadığınız konuyu kısa ve anlaşılır birkaç kelime ile ifade ederek müşteri hizmetlerine daha hızlı bağlanabilirsiniz.

Turkcell Müşteri Hizmetleri 0850

Turkcell müşteri hizmetleri 0850 numaralı hat kullanmamaktadır. Cep telefonundan arama yapmak için sadece 3 haneli 532 numarayı çevirmek yeterlidir. Sabit hatlardan ise, 0532 532 00 00 numarası kullanılmaktadır.

Turkcell müşteri hizmetlerinin ayrıca, 0532 757 22 22 numaralı ücretsiz hizmet hattı bulunmaktadır. Ücretsiz hizmet hattı, müşteriye uygun tarife, paket ve kampanyalar hakkında bilgi vermektedir. Bu hat üzerinden tüm müşteriler fatura detayları, kullandığı paketin güncel bilgisini de öğrenebilmektedir. Ücretsiz olması sebebi ile en çok tercih edilen müşteri hizmetleri numaralarının başında gelmektedir. Ancak ücretsiz hizmet hattı 0532 757 22 22’ye sms gönderilemez. Gönderdiğiniz takdirde de ücretlendirme uygulaması mevcuttur.

Turkcell Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma

Turkcell müşteri temsilcisine direk bağlanma için öncelikle, Turkcell hatlı cep telefonlarından 532 tuşlanıp arama tuşuna basarak bağlanma yapılır. Sabit hat ya da diğer operatörlerden ise 0532 532 00 00 numarası tuşlanarak arama tuşuna basılır.

Faturasız Turkcell müşterileri 532’yi tuşladıktan sonra 1 ve ardından 0’ı tuşlayarak o an için müsait olan müşteri temsilcisine en hızlı şekilde bağlanmış olur.

Eğer sesli yanıt sistemini kullanmak istiyorsanız yine 532 ya da 0532 532 00 00 numaralarından arama yaparak, telesekreteri beklemek gerekmektedir. Telesekreter müşteriye neden arama yaptığını soracak, müşteri de müşteri hizmetlerine bağlanmak istediğini anlaşılır bir ses tonu ile en kısa şekilde ifade edecektir. Telesekreter bu cevabı aldıktan hemen sonra aktarım yapmaz müşteriye “ne gibi bir işlem yapacaksınız?” sorusunu sorar. Bu soruya “ ben müşteri değil miyim?” sorusu sorulduğunda otomatik olarak Turkcell müşteri temsilcisine direk bağlanma gerçekleşecektir.

Turkcell Direk Müşteri Hizmetleri

Müşteri hizmetlerine telefon ile direk bağlanma ve sesli yanıt sistemi ile ulaşılabildiği gibi farklı kanallardan da müşteri hizmeti almamız mümkündür.

İnternet üzerinden, Turkcell web sitesine giriş yaparak, ana sayfa üzerinden fatura öde, TL/ paket yükle gibi sekmelere girerek yapabileceğimiz birçok işlem bulunmaktadır.

“FATURA ÖDE” sekmesine giriş yapıldığında, borç sorgulama ve fatura ödeme işlemleri gerçekleştirilir. Fatura ödeme işlemi yapılırken kimlik numarası girilir ardından, cep telefonu numarası ya da ad soy ad bilgileri ile sorgulama gerçekleştirilir. Aynı zamanda bu sekmeden, puk kodu öğrenme, cihaz ayar gönderimi, alacak sorgulama ve bireysel hat sorgulama işlemleri de yapılmaktadır.

“TL/ PAKET YÜKLE” sekmesine giriş yapıldığında 30 TL’den başlayan tutar bilgisi seçilip, cep telefonu numarasının girilmesi ile işleme başlanır. Ödeme bilgilerini içeren form doldurulur. Kart sahibi ad soy ad ve kart numarası gibi kişiye özel kart bilgileri girildikten sonra satış sözleşmesi onaylanır. E-Posta bilgisinin de girilmesi ile işlem tamamlanmış olur. “TL/ PAKET YÜKLE” sekmesinden ayrıca hazır kart paketi yükle, cepten internet paketi yükle ve bilgisayardan internet paketi yükle gibi farklı hizmetlerde sunulmaktadır.

Turkcell direk müşteri hizmetleri servisine web sitesi dışında, cep telefonundan sms ile TL yükleme, paket satın alma gibi hizmetlerle de faydalanabilirsiniz.

Turkcell direk müşteri hizmetleri birçok kanaldan ulaşılır olduğu gibi, zamandan da tasarruf edeceğimiz hizmetleri bünyesinde barındırmaktadır.

Turkcell Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri

Turkcell müşteri hizmetleri çalışma saatleri, çağrı merkezlerinin vardiyalı çalışma sistemi sayesinde 24 saat (7/24) hizmet sunmaktadır. Daha önce de bahsetmiş olduğumuz, çağrı merkezi telefon numaralarından, tüm görüş, şikayet ve önerilerinizi iletebilir ya da yaşadığınız sorunlar ile ilgili destek alabilirsiniz.

Sadece çağrı merkezi değil internet ve sms yolu ile de müşteri hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Çağrı merkezine ulaşmakta güçlük çektiğiniz durumlarda, konu ile ilgili şikayet kaydı oluşturabilir ve bu şikayetiniz ile ilgili çok kısa sürede dönüş alabilirsiniz.

Turkcell Müşteri Hizmetleri Arama Ücreti

Turkcell Müşteri hizmetleri arama ücreti, bazı servislerde ücretli iken bazı servislerde ücretsizdir. Turkcell müşteri hizmetlerine birçok çağrı merkezi numarasından ulaşılmakta olup bazı servis numaraları ücretsizdir. Ücretsiz hizmet hattı olan 0532 757 22 22’yi günün her saati ücretsiz olarak arayabilir hem çeşitli kampanyalar hakkında bilgi alıp hem de fatura ve tarife bilgileri alabilirsiniz. Bu hatta sms servisi olmadığından sadece sms atıldığında ücretlendirme yapılmaktadır.

Turkcell Platinum müşteri hizmetleri numarası 0532 757 15 32 veya 532 ile müşteri hizmetleri servisinden faydalanabilirsiniz. Turkcell Platinum müşteri hizmetleri hem yurt içi hem de yurt dışında ücretsiz hizmet verirken, 532 numaralı hat, cep telefonlarınızdan sadece yurt içinde ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

Turkcell Müşteri Hizmetleri Açmıyor

Turkcell müşteri hizmetlerine ulaşmak bazı yoğun zamanlarda ya da günün belirli saatlerinde mümkün olabilmektedir. Birçok hizmet kanalının çağrı merkezlerinde de aynı sorun ile karşı karşıya kalınmaktadır.

Turkcell müşteri hizmetleri açmıyor ise, önce en kısa yoldan nasıl müşteri hizmetlerine bağlanılabilir bu aşamalar gerçekleştirilmelidir. Bu aşamaları müşteri hizmetlerine direk bağlanma başlığı altınca incelemiştik. Eğer direk bağlanma ile de müsait bir müşteri temsilcisi bulamadıysak diğer kanallardan sorunumuzu çözmeye çalışmalıyız.

Örneğin, çağrı merkezi numarası 532’yi aradık ve Turkcell müşteri hizmetleri açmıyor ise amacımız TL yüklemek ise web sitesi üzerinden ana sayfadan çok kısa sürede bu işlemi gerçekleştirebiliriz. Bu örnekte olduğu gibi daha birçok konuda internet ve sms kanalını kullanabiliriz.

Turkcell Müşteri Hizmetleri Bağlanmanın Kolay Yolu

Turkcell müşteri hizmetleri bağlanmanın kolay yolu, direk bağlanma aşamalarının tekrar edilmesi ile olmaktadır. Bu aşamada sesli yanıt sistemi kullanmak yerine direk bağlanma yapılmalıdır.

Turkcell hatlı cep telefonlarından 532’yi tuşlayıp arama tuşuna basarak müşteri hizmetlerine bağlanma gerçekleşir. Ardından 1 ve sonra 0’ı tuşladığınızda en hızlı şekilde müsait olan müşteri temsilcisine bağlanma gerçekleşmiş olur. Sabit hat ya da farklı bir operatör den arama yapmak için ise 0532 532 00 00 numaralı çağrı merkezine ulaşılarak aynı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

9 Nisan 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?
Yorumlar (3 Yorum)