İstanbul Yeni Havalimanı Bilet Rezervasyon İletişim Numarası

2019 yılında yeni açılan İstanbul Havalimanı bir çok insanın havacılık yolu ile seyehat etmesine öncülük etmektedir.  Ucuz uçak bileti alabileceğiniz birçok havayolu taşımacılığı yapan bilet satış firması bulunmaktadır. Aldığınız bileti öncelikle rezervasyon yapmadan önce yolcu sayısına bakarak boş yer bulunması durumunda satın alabilirsiniz. Aynı zamanda yeni havalimanının birçok ayrıcalıklı özellikleri var. Bunlardan kısaca bahsedelim. En önemli özelliği hem

Yeni Havalimanı Türkiye için hem dünya için, havacılık bazında çok uzun süreler hizmet verebilecek, bir alt yapı ve üst Yapı tamamlanmış durumdadır. Buradan anlayacağınız şu an biten pistler, terminaller ve bütün park sahalarımızı dikkate aldığımız zaman dünya havacılık sektörüne hakikaten çok büyük bir altyapı yatırımı katılıyor durumdadır.

Türkiye açısından önemi nedir.

Bizim en önemli markamız Türkiye’den çıkan ülkemizin göz bebeği Türk Hava Yolları. Onların çok daha hızlı hareket edecekleri, onların yolcularına memnuniyet sağlayacakları, bir yeni yere, yeni bir eve ihtiyaçları vardı. Burası bunu da sağlıyor olacak. Sadece Türk Hava Yolları’na değil, tabii ki Türk havacılık sektörüne Türkiye’ye bunu sağlıyor olacak. Global anlamda da, Türkiye’de bu sektörün bir ayrıcalığı olacak bu havalimanı.

Yeni İstanbul havalimanının kendi mikro bazda ayrıcalıkları nedir.

Giriş katında Batı ile Doğu cephesi arasında 800 metre, bunu 800 metrelik bir cadde olarak düşünebilirsiniz. Bu caddenin içinde yüzlerce markalı yiyecek içecek, duty free alanları bulunacak. Bu da Dünyanın her bir köşesinden İstanbul üzerinden başka yere giden veya İstanbul’a gelen yolcuların, bu özel perakende karmasını tanımaları ve yaşamalarını sağlayacak.
Bir başka iddialı olduğumuz konu buranın teknoloji alt yapısı.  Burada 2014 yılında belki de böyle bir yatırım için kurulmuş en büyük IT grubu kurulmuştur. Bu gruptaki insanların en büyük özelliği de, daha evvel 12 tane havalimanının, birlikte IT altyapısını kurmuş olmalarıdır. Bu grup şu an yolcunun yön bulmasını, buradaki teknik çözümlerde ve havalimanında yolcuya özel hizmet vermesini sağlayacak her türlü teknolojiyi, entegre bir şekilde, hem Havalimanı kendi sistemlerine hem dışarıdan satın alınmış sistemlere Entegre etmiş bir gruptur. Bunun yolcuya yansıması Mesela bir aplikasyon var bu aplikasyonu kullanarak Yolcu limanda istediği yere gidebilecek. Yürürken size yol gösterecek harita çizilmiş olacak.

Yolcular tabii yeni bir mekana geliyorlar, buraya alışmaları, tanımaları için, burada geldikleri anda direkt canlı olarak müşteri ilişkileri ile görüşecekleri 20’den fazla kiosk var. Bu teknoloji ile birlikte uzun pasaport kuyrukları bagaj bekleme ile Geçen Zamanı daha verimli kullanma ile alakalı, mesela bagaj sisteminde dünyanın en büyük altyapısı kurulmuş durumdadır İstanbul havalimanında.

İstanbul Havalimanı 42 kilometrelik bagaj sistemi var. Bagajların gelmesi ile ilgili bilgileri cep telefonlarına kurulmuş aplikasyonla veya bagajı bekledikleri alandaki ekranlara yansıtarak verilecek. Buradaki Yolcu memnuniyetini en fazla düşüren konu bilinmezlik. Ne kadar bekleyeceğim ne zaman geliyor nereye gitmem lazım gibi bilinmezliklere ne kadar geribildirim verirseniz yolcu o kadar rahatlar. Bu bilinmezlikler havalimanında kurulmuş teknoloji altyapısı ile çözüme kavuşmuş durumdadır.

Yolcunun Havalimanı’na girdiğinden itibaren hangi kapıya gitmesi gerektiğini çok önceden bildirilecek. Hangi iskelede olmaları gerektiği Hangi kapıya gitmeleri gerektiği çok önceden bildirilecek ve yolcu memnuniyeti sağlanacaktır. Bütün bunlar tek bir odadan bütün Havalimanı kontrol edilecek şekilde sistemin kurulmuş olması ile sağlanacaktır.

İstanbul Yeni Havalimanı Bilet Rezervasyon İletişim Numarası 444 ile başlayan alan kodu bulunmayan 0 849 işle devam eden çağrı merkezi iletişiöm numarası bulunmaktadır.

Bilet İletişim : 444 0 849

9 Nisan 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?