Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Randevu İletişim Numarası

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Randevu İletişim Numarası yazımızda devasa olan dünyanın en büyük hastanesinden bahsedeceğiz.

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi İletişim Numarası 0312 552 60 00

Randevu için ALO 182 hattını arayarak randevunuzu alabilirsiniz. ayrıca MHRS web sitesi üzerinden kayıt olarak istediğiniz bölüme randevuyu kolaylıkla alabilirsiniz. Uygun randevu yoksa, hatırlatma özelliği ile boşluk olduğunda mesaj ile bilgi verilmesini isteyebilirsiniz.

Üniversiteler Mahallesi 1604. Cadde Çankaya/Ankara’da olan Bilkent Şehir Hastanesi 1.312.358m2 kapalı alanı 674.000m2 arazi üzerine kurulan Dünyanın en büyük hastanesi.

EMEA Finance Project Finans ödülü gibi ödüller sahip, 3704 Hasta yatak kapasiteli, 66 yataklı ana hastane binası, 562 yataklı genel hastane, 441 yataklı kardiyovasküler cerrahi hastanesi, 506 yataklı Nörolojik bilimler ve ortopedi Hastanesi, 599 yataklı çocuk hastalıkları Hastanesi, 542 yataklı kadın hastalıkları hastanesi, 588 yataklı Onkoloji hastanesi, 300 yataklı Fizik tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi, 100 yataklı tıbbi gözlem kliniği toplam 3704 yatak kapasiteli devasa bir hastane.

Günlük 40 bin poliklinik hastasına, günlük 100bin hasta ve hasta yakını ve personele hizmet verebilecek kapasitedir. 2 adet heliport alanı. 1554 tek kişilk hasta odası. 725 çift kişilik hasta odası. 82 Vip hasta odası. 700 yoğun bakım yatağı, 131 yatakhane, radyoloji ve nükleer tıp merkezleri, radyasyon onkoloji merkezi, kan alma merkezleri, 7750 m2 biyokimya, mikrobiyoloji ve patoloji laboratuvarı, ve daha birçok hizmet.

Sadece bina ve arazi büyüklüğü değil hizmet büyüklüğü olarak ta dünyanın en büyük hastanesi Ankara Bilkent Şehir Hastanesi hizmete açıldı.

ACİL SERVİS

Türkiye’nin ve Dünyanın en büyük kapalı alana kurulu acil servisi kapılarını açtı. 39.000 m2 alana kuruldu. Günlük 6 bin hasta kapasitesine sahip. Ankara şehir hastanesi acil servisi hizmet vermeye başladı.

Hastaları girişte doktor karşılıyor. Durumlarına bakarak onları yönlendiriyor. Sırasıyla yeşil, sarı ve kırmızı kod alan hastalar, gözlem ve tedavi bölümlerine yerleştiriliyor.

Acil serviste yeşil ve sarı kodlu hastalar için toplamda 12 yataklı 12 ayrı gözlem ve tedavi odası vardır. Toplam 144 yatak yapar. Durumu daha acil olan hastalar, kırmızı kodlu bölümde tedavi ediliyor. Burada iki gözlem ve tedavi odası var. Hasta yatakları camekan bölmeler ile ayrılmaktadır.

Acil servis dört bölümden oluşuyor. Ayakta gelen hastayla ambulans girişleri farklı noktalardan yapılıyor. Kademeli olarak çocuk acil servis ve kadın doğum acil servis bölümleri de hizmete girecek.

Acil servis yeniden canlandırma birimine durumu çok kritik olan hastalar kabul ediliyor, burası her türlü teknolojik donanıma sahip. Ameliyathaneye çıkamayacak durumda kritik burada ameliyata dahi girebiliyor.

Ankara şehir hastanesinin acil servis bölümünde, sadece acil servis bölümüne hizmet verecek son teknoloji Ultason, röntgen, MR ve tomografi cihazları da bulunmaktadır. Acil serviste olan hastalara 50 Hekim, bunların 10’u öğretim görevlisi, 10’u acil tıp uzmanıdır. Ayrıca 30 acil tıp asistanı olmak üzere yüzlerce sağlık personeli hizmet vermektedir.

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Randevu İletişim Numarası için diğer görseller

17 Şubat 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?
Yorumlar (5 Yorum)
 • nilüfer kaçmaz

  tşkrlr saol tmm abi hayırlı işler

 • nilüfer kaçmaz

  tşkrlr saolun bana cevap yazdınız bilkent hastanesi özelmidir yeşikartlı yatalak hastaya alıyorlar mı uçaktan hastayı inende bilkent ‘in ambulansı alınıyor mu bana biraz yardımcı olurmusunuz rica ediyorum bekliyorum

  • şöyle ki; bu hastane büyük şehir hastanesi. özel hizmetler vardır. ancak daha kapsamlı bilgileri hastane ile iletişim kurarak alabilirsiniz.

 • nilüfer kaçmaz

  ben diyarbakır’ın köyünde yaşıyorum 20 yaşında menenjit hastalığı geçirdim yatağa bağımlı kaldım tedaviye ihtiyacım var yerde kaldığımda diyarbakırın doktorları dediler bu hasta daha yürüyemiyecek benimde pskolojim bozuldu intahar ettim şimdi hayattayım genç bir kızım hayellerim var ellerimi ayaklarımı his ediyorum rica ediyorum ankara bilkentin telefon numarası nı verin cevap bekliyem

  • Nilüfer Hanım, Yazımızda da telefonu belirttik. Ankara Bilkent Hastanesi İletişim (0312) 552 60 00