En İyi 4 Öğrenci Kredi Kartı

En İyi 4 Öğrenci Kredi Kartı

Öğrenciler için en iyi kredi kartı almak, başvuru yapmak ve kart özelliklerini incelemek için sunduğumuz bankaların web sitelerinden değerlendirme yapabilirsiniz. 18 yaş üzerinde olan ve üniversiteye kaydını yaptırmış olan kişiler, öğrenci kredi kartlarından yararlanabilirler.

Eğitim kredisi olarak sunulan kredi türlerinde de okulların ödemesi ve eğitim masrafları için çeşitli limitlerde kredi olanakları sunulmaktadır. Bu tür krediler ancak velilere tanınmakta ve çeşitli koşullarla birlikte verilmektedir.

Öğrenciler İçin En İdeal Kredi Kartları

Öğrencilere verilen kredi kartları genellikle ek ücretsiz ve aidatsız şekilde sunulmaktadır. Üstelik faiz oranları diğer kredi kartlarına oranla daha makul seviyede sunulur. Öğrenci için en iyi kredi kartı seçeneklerinde genellikle nakit avans özelliği de bulunmaktadır.

Nakit avans; acil nakit ihtiyaçlarında kredi kartına tanımlanan belirli limitlerin farklı faiz oranları ile nakit olarak verilmesidir. Tek ödemeli ya da taksitli nakit avans seçeneklerinde sunulmaktadır.

Öğrenci belgesi bulunan ve 18 yaşını doldurmuş öğrenciler bu kredi kartlarından yararlanabilirler. Ancak bazı bankalarda maksimum 26 yaşına kadar bu kartın kullanımı sağlanmaktadır. Öğrenciye verilen ve öğrenciler için ideal olan kredi kartları arasında;

 • Vakıflar Bankası; Like Kart kredi kartı
 • Ziraat Bankası; öğrenci kartı
 • Yapı Kredi Bankası; Öğrenci kredi kartı
 • Halkbank; öğrenci kartı

Öğrenci kredi kartı veren pek çok banka arasından genellikle en avantajlı olanlar, bu bankaların kredi kartları olarak belirlenmektedir. Puan biriktirme ve kullanımları, faiz oranları ve kart özellikleri ile tercih edilen ve alması kolay olan kredi kartlarıdır.

Üniversiteliler Özel Kredi Kartları

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar ve limitleri için aşağıda yer alan bankalardan yararlanabilir, mobilden veya telefon bankacılığı sistemlerinden kolay başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca banka şubelerinden de kredi kartı başvuru formu doldurarak, üniversitelilere özel kredi kartlarından yararlanabilirsiniz.

Üniversite öğrencileri için farklı özelliklerle dizayn edilen kredi kartları şu şekildedir;

 • Denizbank Paso Bonus
 • T.C Ziraat Bankası Ziraat Genç
 • Yapı Kredi Bankası Play Kart
 • HSBC Bankası Campus Cart
 • Vakıfbank Like Kart
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Garanti Bankası Bonus Genç
 • Şeker Bank
 • Halkbank Genç Paraf
 • QNB Finans Bank Go Kart
 • Akbank Öğrencilere Özel Exi
 • İş Bankası, Öğrenci Kredi Kartı

bu bankalar ve kredi kartlarında, kart aidatı veya yıllık ücret gibi maliyetler bulunmamaktadır. Hem kredi kartı hem de eğitim masrafları için eğitim kredisi olanağı sağlanmaktadır. Öğrenci kredi kartı çıkartmak için gerekli belgeleri, bankaların internet sitelerinde sunulan ‘’Kredi Kartları’’ sekmesinden değerlendirebilir, gerekli belgeleri inceleyerek başvuru yapabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı

En iyi öğrenci kredi kartı için yukarıda sunduğumuz kredi kartlarının özelliklerini ve güncel faiz oranlarını inceleyerek başvuru yapabilirsiniz. Benzer özelliklerle dizayn edilen öğrenci kredi kartları genellikle 1.000 TL limitli olarak verilmektedir. Bazı kartlarda ekstra özellik olarak bonus puan biriktirme sağlanmakta ve gençlere özel kampanyalar ile çeşitlilik sunulmaktadır.

Gelir belgesine gerek olmadan verilen öğrenci kredi kartı için banka şubesine gitmeye gerek olmadan başvuru yapılabilir. Mobil bankacılık sistemleri ile online seçenekler ile öğrenci kredi kartları daha kolay verilmektedir.

Kredi kartı talepleri genellikle sicil temiz olduğunda herhangi başka prosedür gerektirmeden kolaylıkla verilen kredi kartı türleridir. Başvuru için gerekli belgeler arasında T.C kimlik belgesi ve öğrenci belgesi bulunuyor.

T.C kimlik numarasında kredi sicil sorgulaması yapılır ve banka tarafından başvuru incelenerek, öğrenci belgesi ile birlikte onaylanır. Kredi notu yüksek olan öğrenciler ki genellikle 18 yaşından önce kredi kullanımı sağlanmadığı ve kredi kartı verilmediği için genellikle sicilleri çok temizdir. Dolayısıyla avantajlı şekilde kredi kartlarını alabilirler.

Öğrenci Kredi Kartı Limitleri

Her bankanın sunduğu opsiyon ve prosedürler farklılık gösterdiği gibi kredi kartı limitlerinde de farklılık sunulmaktadır. Genellikle düşük limitli kredi kartları olarak verilen üniversiteli kredi kartlarında; 500 TL, 1.000 TL gibi limit seçenekleri bulunmaktadır.

Öğrencilerin herhangi bir gelir belgesi olmadığı için öncelikle düşük limitli olarak kredi kartı kullanımı sağlanmaktadır. Öğrencilerin kredi kartı harcamalarında düzenli ve zamanında ödeme yapması durumunda limitleri yükseltilmektedir. 500 TL olarak verilen ilk kredi kartı limitleri, düzenli ödemeler ile 1000 TL’ye çıkarılır.

Kredi kartını aldıktan sonra ilk bir sene içinde ve boyunca düzenli şekilde ödeme yapan, zamanında ödeme yapan öğrencilere, çeşitli kampanyalar sunularak 3.000 TL’ye kadar limit yükseltmesi sağlanır.

Fakat bu limit artırım seçenekleri öğrenciler tarafından çok tercih edilmemektedir. Eğitim ve özel harcamaları için kullanılan kredi kartlarında fazla limit almamak, ödemelerin daha kolay şekilde yapılmasına olanak sunar. Genellikle 18 ila 26 yaş arası verilen kredi kartlarıdır. 26 yalından sonra şayet öğrencinin ödemeleri zamanında ve düzenli ise bankanın kampanyalarına göre genellikle farklı bir kredi kartı önerilerek verilir.

Sunduğumuz öğrencilere özel kredi kartlarının faiz oranlarına ve nakit avans faiz oranlarına bakarak, öğrenci belgesi ile başvuru yapabilirsiniz. Mobilden ve internetten başvuru yapmak, daha avantajlıdır.

Kredi Kartlarını Sorumlu Olarak Nasıl Kullanırım?

Çoğu finansal üründe olduğu gibi, kredi kartlarının avantajları en iyi şekilde kullanıldığında yani kartlar sorumlu bir şekilde kullanıldığında çok iyidir. Ödemeleri nasıl yapmayı planladıklarını ve yeni fon satın alma güçlerini sorumlu şekilde nasıl kullanacaklarını düşünmek için bkredi limiti açmaya karar veren herkes için önemlidir.

Bakiyenin makul bir süre içinde ödenmesine olanak tanıyan satın alımlar için kredi kartı kullanmak yararlı olabilir. Ancak, bakiyeyi kapatmak için planınız yoksa, büyük olasılıkla faiz biriktirmeye, harcama gücünü azaltmaya ve potansiyel olarak kredi kartına sahip olmanın yararlarını sınırlamaya devam edecektir. Kredi kartlarını sorumlu şekilde kullanmak için iyi bir kural daha var. Makul olan son ödeme gününe kadar ödeyemiyorsanız, kartınızı satın alımlar veya uygun olmayan ürünler için kullanmayınız.

Kredi kartları bakiye transferi seçenekleri sunar ve bu avantajların sorumlu bir şekilde korunması önemlidir. Bakiye transferi, kişi bakiyeyi bir veya daha fazla kredi kartından başka bir kredi kartına taşıdığında gerçekleşir. Aktarılan bakiye daha sonra faiz oranına ve yeni kartın şartlarına tabidir. Kredi kartı düzenleyicileri, yeni başvuru sahiplerine ve kart sahiplerine veya düşük bakiyeli mevcut kart sahiplerine sınırlı süreli, yüzde sıfır başlangıç ​​faiz bakiyesi transferi sunabilir. Bazı durumlarda, bakiye transferi ile ilgili ücretler olabilir ve tanıtım teklifinden sonra faiz oranları geçerli olabilir. Bakiye transferi teklifi kullanırken, kalan tutarın faizini ödememek için tanıtım teklifinin sona ermesinden önce bakiyeyi sorumlu bir şekilde ödemeyi planladığınızdan emin olun.

25 Mart 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?