Avon Müşteri Hizmetleri

Avon, Dünya’da kozmetik sektöründe önemli yer tutan firmaların başında gelmektedir. Hem katalog üzerinden hem de web sitesi üzerinden satış hizmeti sağlanmaktadır.

Türkiye’de de 1993 yılında Türk kadınlarının hayatına girmiştir. Ülkemizde dakika da 10’dan fazla Avon marka ruj satılmaktadır. Hem ürün gamındaki genişlik hem de geniş kitlelere hizmet vermesi sebebi ile Avon müşteri hizmetleri servisine ihtiyaç doğmuştur.

Avon müşteri hizmetlerine hem web sitesi üzerinden hem de çağrı merkezi numaraları aracılığıyla ulaşılabildiği gibi aslında en başta Avon satış temsilcileri bu konuda size destek sunabilmektedir.

Avon Müşteri Hizmetlerine Bağlanmak için

Avon müşteri hizmetlerine bağlanmak için, Öncelikle sabit hat ya da cep telefonlarınız aracılığı ile müşteri iletişim merkezi numarasını tuşlamanız gerekmektedir. Müşteri iletişim merkezi numarası, 0850 250 28 66’dır.  Bu telefon numarasının dışında danışma hattından da ulaşmak mümkündür. Danışma hattı telefon numarası, 0850 221 10 10’dur.

Avon müşteri hizmetleri servisine ulaşmak diğer çağrı merkezlerine oranla çok daha kolaydır. Bu nedenle çağrı merkezi numaralarından arama yaptığınızda, telesekreteri dinleyip istediğiniz konuya göre tuşlama yapabilirsiniz. Müsait bir Avon müşteri temsilcisi kısa sürede talebinize cevap vermiş olur. Eğer müşteri temsilcisi görüşme yapmıyor ise bu süre genel olarak 1 dakikayı geçmemektedir.

Avon Müşteri Hizmetleri 0850

Avon müşteri hizmetleri 0850 numaralı hat kullanmaktadır. Hem müşteri iletişim merkezi numarası hem de danışma hattı 0850’li hattır. Bu Avon müşteri hizmetleri numaralarından her türlü dilek, istek ve şikayetlerinizi iletebilir, tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Zaten satış temsilcileriniz de size çağrı merkezine gerek kalmadan hizmet sunacaktır.

Avon Müşteri Temsilcisine Direk Bağlanma

Avon müşteri temsilcisine direk bağlanma genel olarak çok fazla ihtiyaç duyulan bir konu değildir. Avon çağrı merkezleri genel olarak yoğun olmadığı içi Avon müşteri temsilcilerine ulaşmak genel olarak çok kolaydır. Yine de müşteri temsilcinize direk bağlanmak isterseniz, çağrı merkezi numarası arandıktan sonra, telesekreterin yönlendirmesini beklemeden 0’ı tuşlayabilirsiniz.

Tuşlama yapıldıktan sonra mümkün olan en kısa süre içerisinde çağrınıza cevap alırsınız. Müşteri temsilcisi eğer o an bir görüşme içinde değil ise 1 dakika gibi kısa bir süre içinde Avon müşteri temsilcisi ile görüşme başlamış olur.

Avon Direk Müşteri Hizmetleri

Avon direk müşteri hizmetleri servisine sadece çağrı merkezi kanalından ulaşılmamaktadır. Çağrı merkezi kanalına başvurmadan önce, eğer Avon kataloğu üzerinden bir alışveriş yaptıysanız satış temsilciniz ile direk görüşerek soru ve sorunlarınıza cevap alabilirsiniz.

Avon satış temsilcisinin yanı sıra, web sitesi üzerinden de birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Avon web sitesi, ana sayfa üzerinden sol üst köşedeki temsilci bul sekmesine girildiğinde, adresinize en yakın olan temsilci ile iletişime geçebilirsiniz. İl, ilçe ve mahalle bilgilerine göre arama yaptığınızda en yakın temsilci bilgilerine ulaşılmaktadır. Eğer Avon satış temsilcisi olmak isterseniz, Avon bu konuda size bir iş imkanı sağlamaktadır. Yine web sitesi üzerinden temsilci ol sekmesini tıklayarak, formu doldurarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Web sitesini hem müşteriler hem de temsilciler üye olarak rahatlıkla kullanabilmektedirler. Müşteri girişi üzerinden,  müşteri hesabı oluştur bölümüne girerek üye olabilirsiniz. Bu bölümde karşınıza bir form çıkmaktadır. Giriş bölümünden, e-posta ve şifre girişi yapılır. Teslimat adresi bölümünden de ad, soy ad, adres ve telefon numarası bölümleri doldurulur. Sonrasında gizlilik sözleşmesi doldurularak, sürece devam edilir.

Web sitesi üzerinden müşteri girişi yapan kişiler, internet üzerinden alışveriş yapma şansı yakalarlar. Avon’un tüm ürünlerinin fiyatlarını inceleyebilir, online kataloğun detaylarına erişebilirler. Online olarak sipariş veren müşteriler, sipariş verdikleri ürünlerin teslimatı hakkında da bilgi sahibi olurlar.

Avon web sitesini ziyaret eden müşteriler ayrıca, hakkımızda bölümünden sıkça sorulan sorular kısmına ulaşabilirler. Bu bölümde iade ve iptal şartları, sipariş, kargo ve teslimat, ödeme, şifre işlemleri, fırsat ve promosyon ve daha birçok konuda genel olarak en sık sorulan sorulara ve yanıtlarına ulaşabilirler.

Avon web sitesi üzerinden alınan diğer bir hizmet ise, yine hakkımızda bölümünden kampanya detaylarına ulaşılmasıdır. Bu bölümden belirli tarihler arasında olan kampanyalara, kampanya detaylarına ve ne kadar süre geçerli olduğuna ulaşılır.

Avon web sitesi üzerinden Avon mobil uygulamasına nasıl ulaşıldığı ve uygulamanın nasıl kullanıldığı bilgisini de alarak, Avon’u mobil uygulama olarak da kullanabilirler.

Avon müşteri hizmetlerini detaylı olarak incelediğimiz gibi Avon müşteri hizmetleri çağrı merkezi dışında birçok servisten yararlanılarak kullanılmaktadır.

Avon Müşteri Hizmetleri Çalışma Saatleri

Avon müşteri hizmetleri çalışma saatleri incelendiğinde belirli mesai saatleri arasında çalışıldığı görülmektedir. Avon müşteri hizmetleri servisleri, diğer çağrı merkezleri gibi yoğun bir tempoda çalışmaz. Seyrek olarak tercih edildiği için 7/24 çalışma gerekliliği görülmemiştir.

Avon müşteri hizmetleri, müşteri hizmetleri servisi olan 0850 250 28 66 telefon numarası ile hafta içi her gün 08:00- 20:00 saatleri arasında hizmet verir. Hafta sonları hizmet vermemektedir.

Hafta sonları yaşadığınız herhangi bir sorunda web sitesi üzerinden ulaşabileceğiniz e-posta adreslerine konuyu mail göndererek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Avon Müşteri Hizmetleri Arama Ücreti

Avon Müşteri hizmetleri arama ücreti uygulaması kullanmaktadır. Avon’un hangi çağrı merkezi numarasını ararsanız arayın, sabit hat aradığınızda telefonunuzda nasıl bir ücretlendirme oluyor ise o şekilde ücret ödenir.

Cep telefonlarınızda eğer, dakika paketi tanımlı ise arama dakikanıza göre bu hakkınızdan düşecektir. Eğer tanımlı değil ise cep telefonu operatörünüzün uyguladığı tarifeye göre sabit hat arar gibi bir ücret yansıyacaktır.

Sabit hatlardan aradığınızda da yine çalıştığınız telekominükasyon şirketinin uyguladığı fiyatlandırmaya göre ücretlendirilirsiniz. Eğer cep telefonunuzda bir paket yok ise sabit hattan aramanız daha avantajlı olur.

Ücret ödemek istemiyorsanız, e-posta üzerinden soru, şikayet ya da önerilerinizi iletebilirsiniz. Bunun yanı sıra direk satış temsilciniz ile irtibata geçebilirsiniz.

Avon Müşteri Hizmetleri Açmıyor

Avon müşteri hizmetleri, çok geniş bir kitleye hizmet sunmasına rağmen çağrı merkezi kanalı çok fazla yoğun olmamaktadır. Bu nedenle, Avon müşteri hizmetleri açmıyor başlığı altında şikayet çok fazla iletilmemektedir.

Avon müşteri hizmetleri açmıyor ise, öncelikle aradığınız numarayı kontrol etmeniz önemlidir. Çünkü bir çağrı merkezi yoğun olduğu dönemde bile telesekreter sesinin duyulması gerekir. Eğer telesekretere bağlandınız ama müşteri temsilcisine ulaşamıyor iseniz, muhtemelen mesai saatleri dışında arama yapılmış olabilirsiniz. Bu durumda telesekreter sizi uyaracak ve çalışma saatlerini iletecektir. Telesekreteri dinleyip, belirtilen saatlerde aramaya devam edilmelidir.

Mesai saatleri içinde eğer Avon müşteri temsilcisi servisine ulaşamazsanız, telesekreteri duyduğunuz anda 0’ı tuşlayarak müşteriler arasında ön sıraya geçebilirsiniz.

Avon Müşteri Hizmetleri Bağlanmanın Kolay Yolu

Avon müşteri hizmetleri bağlanmanın kolay yolu, daha önceki başlıklarda da ilettiğimiz gibi direk bağlanma tuşlaması olan 0’ı tuşlayarak gerçekleşir. Banka ve telekominükasyon firmalarının çağrı merkezleri gibi çok yoğun olmadığı için bu konuda çok fazla sorun yaşanmamaktadır. Bu nedenle, dilerseniz arama yaptıktan sonra telesekreteri dinleyip, telesekreterin ilettiği bilgiler doğrultusunda da tuşlama yapabilirsiniz. Bu diğer müşteri hizmetleri servisinde olduğu gibi çok fazla zaman almayacağından direk olarak istediğiniz konuda görevli temsilci ile görüşmüş olursunuz.

7 Nisan 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?