Mobilden Anında Kredi Veren 5 Banka

Mobilden Anında Kredi Veren 5 Banka

Mobilden kolay kredi veren bankalar arasında, vade seçenekleri ve faiz oranlarını inceleyerek seçim yapabilir, cep telefonlarından anında başvuru sağlayabilirsiniz. Anında kolay kredi opsiyonu ile sunulan kredi türlerine, mobil bankacılık sistemleri ile başvuru yapılıyor. T.C kimlik numarası, kullanılmak istenen kredi miktarı girilerek, başvuru yapılabilir. Şayet başvuru şartlarına uygunluk var ise anında onaylanma sağlanmaktadır.

Mobilden anında kredi veren 5 banka şu şekildedir;

  • Finansbank

Enpara.com platformu ile internet bankası sistemi sunan Finansbank, mobil başvuru ile anında kredi kullanımı sağlıyor. En kolay kredi veren bankalar 2018 listesinde yer alan En Para, 50 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisini anında ve mobilden veriyor.

  • Aktifbank

İhtiyaç kredisi kapsamında mobil başvurular ile hızlı ve kolay kredi veren bankalar arasındadır. Mobilden ilk onay ile gerekli belge veya koşulları sağlayan kişilere 30 bin TL’ye kadar kredi verilmektedir. Web sayfasından kredi detaylarını, faiz oranlarını ve vade seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

  • TEB

30 bin TL’ye kadar kredi olanağı sunan TEB, mobil başvuru seçeneği ile hem banka müşterilerine hem de diğer kişilere ihtiyaç kredisi sağlamaktadır.  SMS ile mobil bankacılık sistemi ile başvuru yapan kişiler, faiz oranlarını TEB resmi internet sayfasından inceleyerek, hızlı başvuru sağlayabilir ve hızlı sonuç edinebilirler.

  • Denizbank

55 bin TL’ye kadar mobil kredi veren Denizbank, anında kolay kredi sağlayan bankalar arasında yer alıyor. Mobil bankacılık sistemi ile 48 aya varan vade seçenekleri ve uygun faiz oranları ile kredi başvurusunu T.C  kimlik numarası ile yapabilirsiniz.

  • Akbank

Akbank mobil başvuru ile 30 bin TL’ye kadar kredi kullanımı sağlanabiliyor. Hızlı onaylı kolay kredilerin kampanya detaylarını ve başvuru için gereklilikleri Akbank web sitesinden inceleyebilir, kolay kredi kapsamlarına göre başvuruda bulunabilirsiniz.

Anında Kredi Kullanmak İçin Kredi Skoru

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar genellikle, kefil, gelir belgesi ya da herhangi bir teminat ile ihtiyaç kredisi vermektedir. Mobilden anında kolay kredi kullanmak için ise kredi puanının yüksek olması, ilk ve en önemli faktör olarak değerlendirilmektedir.

Kredi puanları 1900 puana kadar çeşitlilik göstermektedir. Sorunsuz kredi alabilmek için en az 1100 puan olması gereklidir. Kredi skoru, kişilerin ödemelerine ve düzenli gelirlerine göre BDDK tarafından belirlenmektedir.

Daha önce kullanılan kredilerin ödemeleri, kredi kartlarının düzenli ödemesinin yanı sıra özellikle cep telefonu faturalarının düzenli ödenmesi, taahhütlü alınan mobil cihazların taksitlerinin ödenmesi gibi pek çok faktör bulunmaktadır.

Gelir belgesi, kamu çalışanı, SGK çalışanı gibi bankalar nezdinde ‘’garanti’’ görülen kişiler, kredi sicilleri yüksek ise daha kolay kredi alabilmektedir. Gelir belgesi olmayan kişilerin mal beyanı, ipotek veya kefil sunmadan kredi alabilmeleri Türkiye bankacılık sisteminde çok da mümkün değildir.

Kredi kullanımı için ideal puan ise 1500 olarak belirlenmiştir. Birkaç ay boyunca düzenli ödeme yapmak, kredi notunun çok hızlı şekilde düzelmesini sağlar. Ancak bu ödemelerde sadece kredi kartlarını değil, faturalar ve diğer ödemeleri baz alırsanız, her ay güncellenen kredi sicil puanlarını 1-2 ay içerisinde düzeltebilirsiniz. En nihayetinde bankalar, kredi vermek için kişilerden daha çok çaba gösteren kurumlardır.

Mobilden Anında Kredi İçin Gelir Belgesi Faktörü

Kredi veren bankalar kefilsiz şekilde sundukları kredi kampanyalarında genellikle gelir belgesi talep etmektedirler. Ya da bizzat istemeseler bile bankacılık sisteminin kullandığı BDDK ortak sisteminde tüm Türk vatandaşlarının ödemeleri, kredi borçları, kredi kartı ödemeleri yer almakta ve bu bağlamda her kişinin kredi puanı oluşturulmaktadır.

Yani bankalara mobil kredi başvuru yaptığınızda, zaten sistemde hali hazırda olan kredi puanınıza göre kredi onayı sağlanmaktadır. Kredi puanı çok yüksek olanlar, bankacılık sisteminin en değerli müşteri adayları oldukları için bankalar tarafından bizzat kredi verilmek istenen kişilerdir.

Kredi puanı düşük olanlar için önemli tavsiyelerden birisi, online sistemler üzerinden kredi puanınızı öğrenmektir. Şayet skor düşükse zaten hiçbir banka kredi vermeyecektir. Dolayısıyla başvuru yapmanıza gerek yoktur.

Gelir belgesi olmayan ve fakat mal beyanı olan, kira geliri olan, nakit gelirleri olan, arsa- tarla- gayrimenkul gibi mal varlıklarına sahip olan veya bu menkullerden kira geliri elde eden kişiler için de kredi opsiyonları sunulmaktadır.

Bu teminatlar ile kredi başvurusu yapılabilir, hatta bankaların ipotekli kredi verdiği müşteriler, sundukları teminatlara göre yüksek miktarlarda kredi kullanabilmektedirler. Bu bağlamda, bankaların yaptığı kredi sigortaları esasen, kredilerin gerçek bazını yansıtmamaktadır. Özellikle Avrupa ülkelerinde yapılan kredi sigortaları, kişilerin krediyi ödeyememe gibi durumlarda kullanılan opsiyondur.

Fakat Türk bankacılık sisteminde, kredi sigortaları yapılıyor, hatta kredi ödemesi bittiğinde kişiye iade edilmiyor ve kişi ödeyemediği durumlarda sigorta ödemesi bankaya yapılıyorsa bile prosedürlerde değerlendirilmiyor. Bu bakımdan gerçekten krediyi geri ödeme durumunuz var ise başvuru yapmanız önerilir. Zira faiz oranları, doya masrafları, sigortalar derken, kullanılan kredinin neredeyse 3- 5 misli ödeme yapılmak durumunda olunuyor.

Kredi Kartı Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Sorumlu bir şekilde kullanıldığında, kredi kartları ödül kazanmak, seyahat etmek, acil durumları veya plansız harcamaları üstlenmek ve kredi oluşturmak için değerli araçlar olabilir.

kredi kartı tam olarak isminin ima ettiği şeyi yapar: satın alma işlemi için kart sahibini ödüllendirir. Ödüller veren kişiye ve kart türüne göre değişebilir. Bazı ödüller para iadesi, benzin istasyonu alımlarında indirimler ve hatta seyahat milleri şeklinde gelir. Kartlarını düzenli kullananlar için, ödüller kazanmak, kredi kartlarının öncelikli avantajlarından biridir, çünkü kart sahipleri bunları satın alabilecekleri şeyler için kullanabiliyorlardı.

Kredi kartları seyahat ederken de faydalı olabilir. Bunun nedeni, bazı büyük araç kiralama şirketlerinin ve otellerin, araç rezerve etmek veya oda rezerve etmek için kredi kartı veya bankamatik kartında bekletilmesi gerekmesidir. Bu işlem birkaç gün veya daha uzun sürebilir. Bu süre zarfında, kredi kartı veya bankamatik kartındaki bekletme miktarı kullanılamaz. Banka hesabınızda gerekli paraya sahip olamayacağınız için, kredi kartları satın alma gücünüzü artırarak ihtiyaç duyduğunuzda size gereken fonları sağlar.

Bazı kredi kartları, seyahat ederken birisinin kartının veya bilgisinin çalınması durumunda güvenlik ağı görevi yapmak için dolandırıcılık uyarıları sunar. Potansiyel hileli faaliyet durumunda, telefon görüşmesi, e-posta veya kısa mesaj yoluyla bir uyarı gönderilebilir ve işlemler durdurulabilir. Kredi kartı çek veya tasarruf hesabına bağlı olmadığından, bu hesaplarda paraya erişme hırsızının riski daha düşüktür.

25 Mart 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?
Yorumlar (1 Yorum)