Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nereden, Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kart başvurusu banka şubesi üzerinden yapılabildiği gibi internet bankacılığı üzerinden de yapılabilmektedir. Ziraat Bankası birçok online platform üzerinden kredi kartı başvurusu yapılmasına olanak tanımaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası kredi kartı başvuruları bireysel ve ticari olarak iki farklı kategoriye ayrılmaktadır. İnternet bankacılığı opsiyonunu sadece kendi müşterilerine açan T. C. Ziraat Bankası müşterisi olmayanlara yönelik kart başvurusu platformları da hazırlamaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Ziraat Bankası kart başvurusunda istenen belgeler bulunmakta olup bu belgeler kart türüne göre değişmektedir. Öğrenci kartları için öğrenci belgesi, çiftçiler için Çiftçi Kayıt Sistemi’nde bulunulduğunu gösteren belge ve diğer kart türleri için farklı belgeler istenmektedir. Ziraat Bankası kredi kartı başvurularında istenen genel belgeler şu şekildedir;

 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgesi (sürücü belgesi ve pasaport kabul edilmektedir.)
 • Gelir durumunu gösteren belge

İle Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

T. C. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu farklı alternatif yöntemler ile yapılabilmektedir. Ziraat Bankası tarafından sunulmakta olan başvuru kanalları şu şekildedir;

 • İnternet bankacığı
 • Telefon bankacılığı
 • Mobil bankacılık
 • Çağrı merkezi
 • ATM
 • Kurumsal web sitesi
 • SMS
 • Şube

Üzerinden T. C. Ziraat Bankasına ait kredi kartı talebi için başvuru yapılabilmektedir.

Ziraat Kredi Kartı Başvurusu Telefonla

Telefon ile kredi kartı başvurusu Ziraat Bankası tarafından gerçekleştirilebilen bir platformdur. Telefon ile kredi kartı başvurusu yapmak için müşteriler 0 850 258 00 00 numaralı telefonu aramaları gerekmektedir. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri aracılığı ile kredi kartı başvurusu yapılabilmektedir. Ziraat Bankası’na ait kredi kartlarına başvuru yapmak için telefon bankacılığı sıklık ile tercih edilmektedir.

Ziraat Kredi Kartı Başvurusu SMS ile

SMS ile kredi kartı başvurusu kartlara göre değişmekte olup her kredi kartı tipi için SMS ile başvuru yapma imkânı bulunmamaktadır. SMS ile kredi kartı başvurusu yapma imkânı tanıyan kartlar şu şekildedir;

 • Öğrenci kredi kartı
 • Çiftçi özel kredi kartı
 • Ziraat Combo kredi kartı

İçin SMS ile başvuru yapılabilmektedir. İstenilen kart türü ve T. C. Kimlik numarası yazıldıktan sonra 4747’ye mesaj gönderilmesi gerekmektedir.

Ziraat Kredi Kartı Başvurusu İnternetten

Ziraat kredi kartı başvurusu internetten aşağıdaki platformlar aracılığı ile yapılmaktadır;

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık
 • Kurumsal internet sitesi

İnternet şubesi ve mobil bankacılık üzerinden kredi kartı başvurusunu sadece Ziraat Bankası müşterileri yapabilmektedir. Kurumsal web sitesi aracılığı ile kredi kartı başvurusu ise herkese açık olan bir işlemdir. T. C. Ziraat Bankası resmi sitesinde yer alan kartlar bölmesinden başvurusu yapılmak istenen kart seçildikten sonra başvuru yapılabilmektedir.

Ziraat Kredi Kartı Çeşitleri

Ziraat Bankası’na ait birçok kredi ve banka kartı türü bulunmakta olup çoğu kredi kartı türü ortak kullanım altyapısına sahiptir. Hem kredi kartı hem de banka kartı olarak kullanılabilen kartları bulunan Ziraat Bankası müşterilerine bu ayrıcalıktan faydalanmaları için fırsat tanımaktadır. Ziraat Bankası kredi kartı çeşitleri şu şekildedir;

 • Bank Kart Genç
 • Çiftçiye Özel Kredi Kartı
 • Combo Kredi Kartı

Bankkart Combo Nedir?

Ziraat Bankası Combo kartlar hem kredi kartı hem de banka kartı olarak kullanılabilen tek kredi kartlarına verilen isimdir. 2019 yılı itibari ile güncellenen bu karta ait 3 farklı tip bulunmaktadır;

 • Bankkart Combo
 • Bankkart Combo Gold
 • Bankkart Combo Platinum

Bankkart Genç Nedir?

Bankkart Genç, Ziraat Bankası’na ait bir kredi kartı türü olup gençlere verilen bir karttır. Bu kartı alabilmek için;

 • 18 – 26 yaş arasında olmak
 • Üniversite öğrencisi olmak (Lisans, yüksek lisans, doktora seviyeleri)
 • Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan geri ödemeli kredi ya da burs alınıyor olması

Gerekmektedir. Tüm şartlar geçerli olsa dahi Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan burs ya da kredi alınmadığı müddetçe Bankkart Genç başvurusu yapılamamaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu

Ziraat kredi kartı sonucu başvuru sahibine SMS aracılığı ile bildirilmektedir. Başvurusu sonuçları yoğunluğa bağlı olarak 24 saat içinde açıklanmaktadır. Ziraat kredi kartı başvurusu şubeden ya da SMS aracılığı ile yapılıyor ise anında cevap özelliği bulunmaktadır. Bu neden ile Ziraat kredi kartı başvuruları genellikle bu platformlar üzerinden yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Takip

Ziraat Bankası kredi kartı onay aldıktan sonra başvuru sahibi şubeden kart teslimi isteyebileceği gibi kargo ile de adrese teslim isteyebilmektedir. Şube teslimatında müşteri temsilcisi ve SMS aracılığı ile bilgilendirme yapılmaktadır. Ziraat Bankası kart takip işlemi eğer kargoya yapılacak ise banka tarafından kargo takip numarası SMS ile bildirilmektedir. Kargo takip numarası ile ilgili kargo firması üzerinden kargonun nerede olduğu ve ne zaman teslim edileceğine yönelik bilgiler öğrenilebilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu

Ziraat Bankası kart borçları için yapılandırma seçeneği sunmaktadır. Ayrıca kart sahibi eğer güncel kart borcunun hepsini ödeyemiyor ise asgari bedelini ödemesi için de imkân tanınmaktadır. Ziraat Bankası kredi kartı borcu olanlar, borçlarını ödemedikleri takdirde borç erteleme ya da borç yapılandırma hizmeti alabilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma

Ziraat kredi kartı yapılandırma hizmeti veren bankalar arasında yer almaktadır. T. C. Ziraat Bankası tarafından yürütülmekte olan yapılandırma kampanyası 31 Aralık 2018 tarihine kadar olan borçları kapsamaktadır. Borcunu ödeyemeyen kişiler için yapılandırma hizmeti veren T. C. Ziraat Bankası; Combo ve Çiftçi Kredi Kartı için bu uygulamayı gerçekleştirmektedir. Sadece kredi kartları için geçerli olan yapılandırma işlemi kredi türlerini kapsamamaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Şartları

Ziraat kart borcu yapılandırma koşulları bulunmakta olup bu koşullar kapsamına giren kredi kartı borçları için yapılandırma hizmeti verilmektedir.

 • 31 Aralık 2018’e kadar olan borçlar yapılandırılmaktadır.
 • Gelir belgesi istenmekte ve düzenli bir gelire sahip olunması gerekmektedir.
 • Hayat sigortası yapılması istenmektedir ancak zorunlu tutulmamaktadır.
 • Borcunu 3 ay ödeyemeyen kişiler için geçerlidir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Hesaplama

Yapılandırma hesabı Ziraat Bankası tarafından belirlenen faiz oranları ve vade süresi dikkate alınarak yapılmalıdır. Kredi kartı borcu yapılandırması için Ziraat Bankası 12, 24, 36, 60 ve 72 aylık vade sunmaktadır. Belirlenen faiz oranı ise yüzde 1,10 ve 2,20 arasında değişkenlik göstermektedir. Hesaplama yaparken faiz oranı, vade süresi ve borç miktarı dikkate alınarak hesaplama yapılması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Kapatma Kredisi

T. C. Ziraat Bankası kredi kartı borcunu ödeyemeyen müşterileri için kredi kartı kapatma kredisi vermektedir. Kredi kartı kapatma kredisine başvuru yapmak için müşteri temsilcisi ile görüşülmesi gerekmekte olup başka bir platform üzerinden kredi başvurusu yapılamamaktadır. Aylık gelir durumuna bağlı olarak ödeme takvimi hazırlanmakta ve ödeme planına uygun olarak geri ödeme yapılması beklenmektedir.

15 Mart 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?