Yemekteyiz Katılım

TV 8 ekranlarında hafta içi her gün yayınlanmakta olan Yemekteyiz programına katılım için tv 8 web sitesinden başvuru yapabilirsiniz. TV 8 başvuru adresine giderek yemekteyiz için bir başvuru formu doldurmanız gerekmektedir.

Yemekteyiz Başvuru Formu

Yemekteyiz başvuru formunda doldurmanız gereken alanlar öncelikle adınız, soy adınız ve doğum tarihinizdir. Yemekteyiz yarışmasına başvuru için gerekli olan şartlardan birisi 18 yaşını doldurmuş olmaktır. Eğer 18 yaşını doldurduysanız yarışma için başvurabilirsiniz.

Yemekteyiz başvuru formunda eksiksiz olarak doldurmanız gereken bilgilerden bazıları da doğum yeriniz, eğitim durumunuz, mesleğiniz, medeni durumunuz, yaşadığınız şehir, ev adresiniz, cep telefonunuz, size ulaşabileceğimiz bir yakınınızın cep telefonu numarası ve e posta adresiniz gibi bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız.

Formun devamında ise ilgi alanlarınız, yaptığınız en iyi yemek, kazanırsanız ödülü ne için harcamayı düşünüyorsunuz, başvurduğunuz ya da katıldığınız başka televizyon programları var mı, Varsa Neler? Gibi formda boş bırakılan yerleri doldurmalısınız.

Formda size sorulan soruları yanıtladıktan sonra bir fotoğrafınızı yüklemeniz gerekmektedir. Kendi fotoğrafınızı yükledikten sonra kendinizi tanıtan bir video çekerek yüklemelisiniz. Kendinizi tanıtan bu videonun boyutu maksimum 100 mb olmalıdır. Başvuru formunu doldurduktan sonra kullanım ve gizlilik şartları / kişisel verilerin korunmasına ilişkin bilgilendirme okudum ve kabul ediyorum kutucuğunu işaretlemeniz gerekiyor. Ayrıca TV 8 / ACUN Medya Yarışma Başvuru Taahhütnamesini okudum ve kabul ediyorum kutucuğunu da işaretledikten sona ben robot değilim kutucuğunu da işaretleyerek başvuru formunuzu gönderebilirsiniz.

Başvuru formundaki tüm bölümleri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra başvurunuz Acun medya çalışanları tarafından değerlendirilir ve eğer başvurunuz kabul edilirse sizi mülakata davet ederler.

Başvuru formunu doğru bir şekilde doldurmanız ve kendinizi tanıtan videonuz ile yarışmaya uygun olarak bulunursanız sizi geri arayacaklardır. Kimi zaman 1 ay sonra kimiz zaman 6 ay sonra aradıkları olmuştur. Bu yüzden başvurudan sonra ne zaman yarışma için çağırılacağınız kesin değildir.

Yemekteyiz Başvuru Formunu Doldurduktan Sonra

Yemekteyiz başvuru formları Acun medya çalışanları tarafından inceleniyor. Daha sonra yarışma için uygun bulunan kişiler ön görüşme için çağırılıyorlar. Bu ön görüşmede kişilerin gerçekten yemek yapmayı bilip bilmediklerini görmek için yemek yapmaları isteniyor.

Yemekteyiz başvuru formunu dolduran ve yarışmaya uygun bulunan kişiler TV 8 stüdyolarına çağrılarak orada yemek yapmaları isteniyor. 5 Yarışmacı aynı anda stüdyoda yemek yapmaya başlıyor. Yarışmada olduğu gibi burada ya yarışmacı adaylarına süre veriliyor ve bu süre içerisinde menülerini tamamlamaları isteniyor.

Yemeklerini yapabilen ve yarışmak için uygun bulunan kişiler ön elemeden geçerek yarışmaya katılmaya hak kazanırlar. Yemekteyiz yarışmasına katılmak için sadece yemek yapmak yetmez. Aynı zamanda kameralar karşısında konuşabilmek kendini ifade edebilmek de önemlidir. Tv ekranlarına çıkmaya uygun bulunan kişiler ön görüşmeden sonra en kısa zamanda yarışmaya katılırlar.

Yemekteyiz programına başvuran adaylardan istenilen bir başka şey de evinin salonunun ve mutfağını fotoğraflarıdır. Çünkü yemekteyiz programında yarışmacılar kendi evlerinde misafirlerini ağırlıyorlar ve kendi mutfaklarında yemeklerini pişiriyorlar. Bu yüzden salon ve mutfak kamera çekimlerine uygun olmalıdır. Bu nedenle başvuru işlemlerinde evinizin fotoğraflarını da göndermelisiniz.

Eğer mülakata çağrılırsanız sizden kameralı bir ortamda yemek yapmanız istenecek. Bunun öncesinde ise yarışma hakkındaki tüm detaylar size anlatılacak. Neleri yapmanız gerekiyor neleri yapmamanız gerekiyor hepsini öğrenebilirsiniz. Kafanıza takılan soruları ön görüşme sırasında sorabilirsiniz. Daha sonra kamera karşısında yemek yapacaksınız ve beğenildiğiniz taktirde yakın bir tarihte yarışmaya katılacaksınız.

Yemekteyiz Yarışması

Yemekteyiz yarışması hafta içi her gün TV 8 ekranlarında gündüz kuşağında yayınlanmakta olan bir yarışma programıdır. Sunuculuğunu Onur Büyüktopçu yapmaktadır. Bu yarışma yemek üzerine kurulmuş olan bir yarışmadır ve haftanın sonunda 10 000 TL gibi bir ödül verilmektedir.

Yemekteyiz Yarışmasının Formatı

Yemekteyiz yarışmasında 5 yarışmacı ve 1 sunucu bulunur. Yarışmacılar yarışma günlerinde yemek yaparak diğer yarışmacılara yemek daveti veriyorlar.

Yarışmacılar kendi günlerinde yemek yaparken önce alışverişe giderler. Yemekteyiz ekibinin belirlediği bir markete yemekteyiz ekibi ile birlikte giderek yarışmacıya belirli bir süre verilir ve bu süre içerisinde yarışmacı yemeklerinde kullanacağı tüm malzemeleri almalıdır. Unutulan malzemeler başka bir şekilde temin edilmemektedir. Ayrıca yarışmacı unutmuş olduğu malzemeyi kendi evinde bulunan malzemelerden temin edemez.

Her yarışmacı haftanın bir gününde yemeklerini yaparak diğer yarışmacılara sunuyor. Yarışmacılar da yemek yapan kişinin yemeklerinin lezzetini, menüsünü, servisini ve yarışmacının misafirperverliğini gibi pek çok detayı değerlendirerek puanlarını veriyorlar.

Her yarışmacı vermiş olduğu puanları birbirinden gizli olarak vermektedir ve haftanın finaline kadar yarışmacılar birbirlerine verdikleri puanları bilmemektedirler. Sunucu olan Onur Büyüktopçu da yarışmacıların yemeklerini, yemeklerin lezzetini ve sevişleri değerlendirerek objektif bir puanlama yapmaktadır.

Haftanın son yarışmacısı da yemeklerini yaptıktan ve puanlamalar yapıldıktan sonra büyük ödülü alacak yarışmacının açıklandığı bölüme gelinir. Haftanın finalinde Onur Büyüktopçu önce en düşük puanı alan yarışmacıyı açıklar ve diğer yarışmacıların verdikleri puanları söyleyerek yüzleşme gerçekleştirir. Daha sonra diğer yarışmacıların puanlarını da en düşükten en yükseğe doğru açıklar ve en son büyük ödülü kazanan yarışmacıyı açıklar. Böylece yarışma sonlanmış olur.

Yemekteyiz Alışveriş Parası

Yemekteyiz programında yarışmacılar yemeklerini yapmadan önce yemeklerinde kullanacakları tüm malzemeleri bir marketten alırlar. Burada yemekteyiz tarafından belirlenmiş olan bir para limiti bulunmaktadır. Yarışmacılar bu limiti geçmeden gerekli olan tüm malzemeleri yemekteyiz tarafından verilen bütçe ile karşılarlar. 

Yemekteyiz Ödülü Ne Kadar?

Yemekteyiz programında yarışmacılar kimi zaman büyük ödülü alabilmek için haksız eleştirilerde bulunarak haksız puan verme yoluna gidiyorlar. Onur büyüktopçu ise bu haksız puanlamaların önüne geçmek için yarışmacıları uyarıyor ve eleştirilerin arttığı ortamın gerildiği anlarda masanın sakinleşmesini sağlıyor. Ancak tabi ki de Sunucu olan Onur Bey yarışmacıların vermek istedikleri puanlara karışamıyor ve bu puanlamaları haftanın sonunda öğreniyor. Ancak yarışmanın birincisinin belirlenmesinde Onur Bey’in de katkıları bulunuyor. Onur Bey de her gün yarışma sonunda yarışmacıların yemeklerine göre adaletli puanlar vererek haftanın sonunda belirlenecek olan yarışma birincisinin seçilmesinde katkısını sunuyor.

Haftanın sonunda en yüksek puanı alarak birinci olan yarışmacı yemekteyiz ödülü olan 10 000 TL’nin sahibi olur. Her hafta yeni gelen yarışmacılar ile yarışma yapılır ve haftanın sonunda birinci olan kişi büyük ödülün sahibi olur.

Yemekteyize Nasıl Katılırım

Yemekteyiz programına katılmak için internet üzerinden başvurunu formu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer yarışma için uygun görülürseniz daha sonra mülakata çağrılırsınız. Mülakatta sizden yemek yapmanız istenir. Mülakat sonunda da yarışma için uygun bulunursanız yarışmacı olarak katılmaya hak kazanırsınız ve yarışma hakkında tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Yemekteyiz için belirlenmiş bir otelde başvuru alımları olmaktadır. Başvuruların alındığı otele giderek de başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuz sonucunda eğer yarışmak için uygun bulunursanız yine mülakata çağrılır ve orada kameralar karşısında yemek yaparsınız. Mülakat sonucunda da yarışma için uygun olan özellikleri taşıyorsanız yarışmaya katılmaya hak kazanırsınız. Yemekteyiz yarışması için her hafta 5 farklı yarışmacı seçiliyor. Bu nedenle sizin de yarışmaya katılma ihtimaliniz yüksek olacaktır.

Ben Bilirim Başvuru

30 Mart 2019 
Görüşlerinizi Belirtmek İster misiniz?